Tomasz Rzeńca i Antoni Trzeciak medalistami Mistrzostw Europy Juniorów!!!

Historczne dni dla naszego klubu! Dwaj zawodnicy UKS "Orientuś" medalistami Mistrzostw Europy Juniorów (EYOC`2024)!                     

Tomek Rzeńca wicemistrzem w sprincie i z brązem w biegu klasycznym! Trzecie miejsce sztafety z Tomkiem i Antkiem Trzeciakiem oraz Antonim Pachnikiem (Orientpark Iwiny)! Tomasz Rzeńca pierwszym polskim zawodnikiem w historii orientacji sportowej z trzema medalami na jednej imprezie mistrzowskiej! Dziewiąty medal braci Rzeńców w EYOC! Rafał Podziński jako nasz pierwszy kartograf i budowniczy tras na tej rangi zawodach! Wielkie gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów klubowych: Piotra Rzeńcy i Piotra Paszyńskiego oraz trenerów kadry narodowej :) 22-24 czerwca 2024 r, Szczecin, Puszcza Bukowa!

                                                                                 Strona mistrzostw                   foto

 

 

Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego na 2024 rok

cig znakw wzr 1b 2024

 

Uczniowski Klub Sportowy "Orientuś" zaprasza do udziału w zadaniach realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2024 rok "ŁÓDZKIE NA PLUS". Projekty polegają na udostępnianiu map z przygotowanymi trasami (krótka - ok. 2-3 km, długa - ok. 4-5 km, długa z utrudnieniami - ok. 4-5 km) oraz organizacji imprez promujących projekty, podczas których jest możliwość pokonania trasy przy użyciu systemu potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent. We wskazanym przedziale czasu przyjechać na start, pobrać chipa i mapę. Na mecie na wszystkich czekać będą posiłki regeneracyjne.   

Terminarz:

15.06.2024 r. - Chechło, WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTO / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI / LIVELOX 

15.06.2024 r. - Męka JamyWYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTOMAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI / LIVELOX

31.08.2024 r. - Gałkówek, start w godz. 10-11, punkty w terenie w godz. 10-12, ZGŁOSZENIA do 28.08.2024 r. / DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTO / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI / LIVELOX

31.08.2024 r. - Zacywilki, start w godz. 12-13, punkty w terenie w godz. 12-14, ZGŁOSZENIA do 28.08.2024 r. / DOJAZD/ WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTO / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI / LIVELOX 


Zadania:

Bieg na orientację - Chechło
Bieg na orientację - Męka Jamy
Bieg na orientację do lasu Gałkówek
Bieg na orientację - Zacywilki

są finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2024 rok "ŁÓDZKIE NA PLUS".

 

 

Piotr Paszyński mistrzem Polski w wyścigu sprinterskim!!!

Piotr Paszyński został mistrzem Polski w rozegranych po raz pierwszy mistrzostwach Polski w wyścigu sprinterskim ( knock out sprint )! Wielki sukces i wspaniały przykład dla podopiecznych :) Gratulacje!

                         wyniki biegu finałowego                relacja TV z biegu finałowego         Pasza - Run for gold - film z TV              foto 

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w BnO. Dziękujemy :)

 

Dziękujemy wszystkim ponad 200 uczestnikom Mistrzostw Województwa Łódzkiego w BnO za sportową walkę i  sympatyczną atmosferę. Gratulujemy medalistom, najlepszym szkołom i nauczycielom. Szacunek dla ekipy organizatorów za przygotowanie i przeprowadzenie imprezy w Arturówku. Do zobaczenia na kolejnych zawodach :)

wyniki           międzyczasy           livelox            foto klubowe         foto p. Malczewskich

Klubowe Mistrzostwa Polski `2024 - I runda

I runda Klubowych Mistrzostw Polski rozegrana u podnóża Karkonoszy w zimowej aurze przyniosła nam sporo radości, ale i niedosytu. Zwycięstwa Ferenca Jonasa, Agaty Olejnik, Tomka Rzeńcy, Antka Trzeciaka i sztafety juniorów oraz medalowe miejsca Ewy Bernaciak, Marty Wojczyk, Kasi Malczewskiej Tuśka Ciupy oraz Konrada Siudka, a także  najmłodszej sztafety nie wystarczyły do zajęcia miejsca w czołowej trójce. Straty do podium nie są na szczęście duże i jest nadzieja na ich odrobienie podczas jesiennej rundy. Potrzebna będzie jednak pełna mobilizacja i ... pełny skład. Na razie cieszymy się wywalczeniem podczas KMP kwalifikacji na Mistrzostwa Europy Juniorów (EYOC) przez Tomka Rzeńcę i Antoniego Trzeciaka. Gratulujemy i liczymy na wielkie emocje już na początku wakacji.

strona zawodów               klasyfikacja po I rundzie                        foto

 

 

PodŁBieG dla Marcelinki. Dziękujemy!

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji wspierającej leczenie Marcelinki. Szczególne podziękowania dla ekipy organizatorów pod kierownictwem Dominiki i Paszy. Tych, którzy nie mogli być z nami, a chcieliby jeszcze pomóc zapraszamy na stronę https://www.siepomaga.pl/marcelina-goldman?fbclid=IwAR3_tcIOlEAuVs-o-VLqrKiKtxKjV2Vy7aZB4HDnTyiLoebiLrL_6veGXwY

https://www.facebook.com/events/374480088770411/?ref=newsfeed           foto Orientuś      foto Jacek Placek         EKo Foto

film Piotra Chmieleckiego

 

 

PodŁBieg dla Marcelinki

Każdy biegacz doskonale wie, że jest tylko jedna rzecz lepsza niż samo bieganie - pomaganie przez bieganie!

Zachęcamy więc wszystkich do udziału w wyjątkowym wydarzeniu - Epilogu Łódzkich Biegów Górskich, w którym pobiegniemy dla Marcelinki!

Link do zapisów

O co biega?

Już 24.03 o godzinie 11 każdy chętny będzie mógł zmierzyć się legendarnym podbiegiem Orientusia na łódzkim Modrzewiu. O ile na ŁBG zazwyczaj zwyciężają najbardziej wytrzymali, tym razem zdecydowanie liczyć się będzie szybkość. Do wspólnej zabawy zachęcamy jednak nie tylko “ścigaczy”, ale wszystkich, którzy lubią się ruszać i jednocześnie pomagać. Wpisowe na ten niecodzienny wyścig będzie miało bowiem formę wpłaty do puszki - tego dnia będziemy zbierać środki na leczenie wyjątkowej dziewczynki - Marceliny Goldman.

Mimi od urodzenia walczy z nieuleczalną chorobą - mukowiscydozą, która sprawia, że jej dzieciństwo jest zgoła odmienne niż codzienność jej rówieśników. Pomimo wyczerpującego leczenia, licznych zabiegów i częstych pobytów w szpitalu, Mimi ma w sobie wiele radości oraz energii. Dziewczynka od prawie roku jest zawodniczką Orientusia, regularnie uczestniczy w naszych treningach, a z siostrą i rodzicami bierze udział w zawodach z mapą i nie tylko.

Pokażmy, jak wielkie serca mają biegacze i pomóżmy Mimi i jej bliskim w walce o zdrowie! Więcej o historii Marcelinki można przeczytać pod poniższym linkiem: https://www.siepomaga.pl/marcelina-goldman

 Marcelinka palakat2

 

Zebranie klubowe - 19.01

Zarząd UKS "Orientuś" zaprasza na zebranie organizacyjne dla klubowiczów, które odbędzie się w piątek 19 stycznia o godz. 19 w Fabryce Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10 (sala warsztatowa).

Podczas spotkania przedstawione zostaną cele i priorytety na sezon 2024, ramowy kalendarz oraz omówione zostaną kwestie organizacyjne. 

 

Orientusiowa wigilia `2023

Bardzo dziękujemy wszystkim Orientusiom za przybycie i stworzenie rodzinnej atmosfery przy wigilijnych stołach. Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie naszego dorocznego spotkania, dyrekcji ZSP 6 za udostępnienie budynku i wszysytkich tych, którzy wsparli Marcelinkę.

Orientusiowe imprezy `2023      orientusiowi medaliści       foto M.Bartos i A. Siudek        dla Marcelinki     siepomaga.pl         

"Kolorowy Świat"            AMBA `2023       orientusiowe memy                trasa jubileuszowa                orientusiowa ozdoba świąteczna 

Szlachetna Paczka            foto M. Malczewska         

   

Wigilia `2023

 

Wszystkich zawodników, trenerów i przyjaciół UKS Orientuś Łódź zapraszamy na klubowe spotkanie podsumowujące mijający rok, które odbędzie się w piątek, 22 grudnia na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 158 w Łodzi przy ul. Janosika 136. Początek o godz. 18.00.    Do zobaczenia!

 

Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego na 2023 rok

 

ciąg znaków wzór 1a 23


Uczniowski Klub Sportowy "Orientuś" zaprasza do skorzystania z zadań realizowanych w ramach 
Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2023 rok "ŁÓDZKIE NA PLUS". Projekty polegają na udostępnianiu map z przygotowanymi trasami (krótka - ok. 2-3 km, długa - ok. 5 km, długa z utrudnieniami - ok. 5 km) oraz organizacji imprez promujących projekty, podczas których jest możliwość pokonania trasy przy użyciu systemu potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent. Należy w przedziale czasu przyjechać na start, pobrać chipa i mapę. Na mecie na wszystkich czekać będą posiłki regeneracyjne.   

Terminarz:

2.12 - Wiączyń, DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTO / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI / LIVELOX / FILM

7.12 - Łódź, Stawy Jana, szczegóły na stronie https://lodzparktour.pl/      FOTO  /   FILM

9.12 - Groty Nagórzyckie, DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTOMAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI / LIVELOX

 

Zadania:

Bieg na orientację - Wiączyń
Bieg na orientację nad Stawy Jana
Bieg na orientację do Grot Nagórzyckich

są finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2023 rok "ŁÓDZKIE NA PLUS".

 

 
Partnerzy:

image003.jpg       

 

Gra miejska Poznaj Stoki-Sikawę-Podgórze

plakat orientus 18112023 final

 

Zapraszamy na Grę miejską Poznaj Stoki-Sikawę-Podgórze, która odbędzie się w sobotę 18 listopada na Osiedlu Stoki-Sikawa-Podgórze.

Start o godz. 10:00. Dostępne są: 

- trasa w marszu / biegu na orientację (dopuszczalny start indywidualny, rodziny z dziećmi)
- trasa rajdowa: etapy marsz / bieg + rower łącznie (drużyny składające się z min. 2 osób) 
 
 
 
 

Projekt jest realizowany w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego i dofinansowany z budżetu miasta Łodzi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25-lecie UKS Orientuś Łódź

   foto       Jubileuszowa prezentacja       Bajka o Orientusiu       Forever Young        Plebiscyt       Orientuś raperski       Dancing Orientuś

                                                                Jubileuszowy konkurs z mapą      LIVELOX trasa urodzinowa

 

Złota Igła `2023

  wyniki                     międzyczasy               foto                   tulodz.plŁódzki Budżet Obywatelski 2023/2024 - głosuj na nasze projekty!

csm 1670 x 364 BO2024D 1  fe68074e5e

Zachęcamy do głosowania na nasze projekty w Łódzkim Budżecie Obywatelskim.

Głosować może każdy mieszkaniec Łodzi(nawet dzieci). W ramach projektów osiedlowych można głosować na max 5 projektów z max 2 osiedli. Termin do 31 października.

Teofilów-Wielkopolska
Bieg na orientację na Teofilowie B207TW

Stoki-Sikawa-Podgórze
Bieg na orientację na Stokach-Sikawie-Podgórzu W229ST

Widzew-Wschód
Bieg na orientację na Widzewską Górkę W224WW
Sportowy festyn rodzinny dla mieszkańców Widzewa-Wschodu W236WW"Orientuj się i Licz `2023". Dziękujemy!

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom XXXVI Turystycznego Marszu na Orientację "Orientuj się i Licz" za udział i miłą atmosferę. Wielkie słowa podziękowania dla całej ekipy organizatorów, którzy przygotowali i sprawnie przeprowadzili naszą najstarszą imprezę. Byliście znakomici! Brawo!

                                                                              wyniki                  zdjęcia

 

Wicemistrzostwo obronione!

Po heroicznej walce na Podkarpaciu w nocnym sprincie, middlu i sztafetach pokoleń udało się obronić klubowe wicemistrzostwo Polski!

Gratulacje dla całej ekipy, a zwłaszcza zwycięskiej sztafety: Zuzanna Gielec, Ferenc Jonas, Franciszek Trepczyński, Tomasz Rzeńca, Zofia Rawecka, Ewa Bernaciak i Stanisław Pachnik, której triumf był decydujący o ostatecznej kolejności KMP!

                  strona zawodów            wyniki KMP                  film Piotra Chmieleckiego                  foto

Staszek Pachnik szósty na mistrzostwach świata!

Fantastycznie spisał się Stanisław Pachnik podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata ( JWOC ) rozgrywanych w Rumunii. W biegu klasycznym, na bardzo trudnej, liczącej 11 km trasie, przy przewyższeniach prawie 600 m wywalczył szóste miejsce w gronie 160 zawodników z 39 państw! Gratulacje dla zawodnika i jego  trenera Włodzimierza Gapińskiego! Brawa za dobry występ w sprincie także dla Ignacego Słomczyńskiego. Wyrazy podziwu dla naszej węgierskiej zawodniczki Rity Maramarosi za trzy złote medale zdobyte dla swojego kraju podczas mistrzostw :)

                    strona mistrzostw                         film                            foto                     Dziennik Łódzki

Tomek Rzeńca medalistą mistrzostw Europy juniorów!!!

Tomek Rzeńca medalistą Mistrzostw Europy juniorów w biegu na orientację  (EYOC) !!! Nasz zawodnik biegnąc na ostatniej zmianie w sztafecie ze Stanisławem Drapellą i Filipem Wodzickim wywalczył brązowy medal w kategorii M16 podczas rozgrywanych w bułgarskim  Velingradzie zawodów. Dwa dni wcześniej Tomasz był czwarty w biegu sprinterskim gdzie również dobrze pobiegł 34. na mecie Antoni Trzeciak! To już szósty medal braci Rzeńców podczas EYOC! Brawa i gratulacje dla całej rodziny, a zwłaszcza trenera Piotrka Rzeńcy :) Wielkie uznanie dla naszej zawodniczki z Węgier Rity Maramarosi, która dla swojego kraju wywalczyła komplet medali!

                         strona EYOC                  foto              Dziennik Łódzki         Express Ilustrowany

 

Sprinterskie Mistrzostwa Polski. Brawa dla medalistów, uznanie dla organizatorów.

Mistrzostwa Polski w sprinterskim biegu na orientację rozegrane w Płocku dały nam dużo radości z powodu 5 medali w tym czterech złotych (Rita Maramarosi, Stanisław Pachnik, Tomasz Rzeńca orraz sztafeta: Zosia Rawecka - Tomek Rzeńca), ale i satysfakcji z powodu udanej organizacji dwudniowej imprezy w której wystartowało blisko pół tysiąca zawodników z ponad 40 klubów. Wielkie podziękowania za okazaną pomoc przekazujemy wladzom miasta Płocka oraz władzom i samorządowi województwa mazowieckiego, a największe niezawodnej ekipie organizatorów. Dziękujemy :)

strona zawodów       foto klubowe     Orientuś in action       foto sprint by Julia     foto sztafety by Julia

Daj Piątaka na Dzieciaka

 

Fundacja "Kolorowy Świat" zajmująca się pomocą dla dzieci niepełnosprawnych, organizator biegu "Daj Piątaka na Dzieciaka" zaproponowała nam funkcję ambasadora X edycji tej imprezy :) To wielki zaszczyt i doskonała okazja by biegając pomóc tym, którzy biegać nie mogą. Fundusze z opłaty startowej biegu przeznaczane są bowiem na rehabilitację dzieciaków z "Kolorowego Świata". Zachęcamy więc do zapisów oraz rozpropagowania biegu wśród znajomych.

W ramach tegorocznej edycji odbędą się:

- bieg główny na dystansie 5 km z certyfikatem PZLA

- biegi dla dzieci Mały Cwaniak na dystansie 500 metrów

- bieg dla osób z niepełnosprawnością Wózki w biegu na dystansie 500 metrów

Zapisy na bieg na stronie: https://www.dajpiataka.com.pl/

Aby otrzymać w pakiecie limitowaną koszulkę biegową z tej edycji należy zapisać się do 2 czerwca.

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w BnO `2023. Dziękujemy!

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za liczny udzial i sportową walkę na trasach zbudowanych przez Piotra Paszyńskiego w Lesie Łagiewnickim. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich, którzy dotarli do mety. Wielkie podziękowania dla organizatorów za przygotowanie imprezy oraz współorganizatora czyli Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 za udostępnienie terenu Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Szacunek dla tych, którzy mimo biegania znaleźli czas, siły i chęci by pomóc w organizacji przedsięwzięcia :)

wyniki              międzyczasy               zdjęcia                 GPS K18A                GPS M16A           GPS ME

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w BnO `2023

     regulamin zawodów       Minuty startowe    komunikat techniczny       parametry tras     lista GPS

WYNIKI   MIĘCZYCZASY

GPS K18A     GPS M16A     GPS ME

Ze względu na awarię wodociągu w OEE i trwające prace ziemne prosimy o parkowanie samochodów w CZSK przy Wycieczkowej 86 lub przy szpitalu. Wjazd na teren ośrodka będzie zamknięty dla uczestników.

Klubowe Mistrzostwa Polski. Na drugim miejscu po pierwszej rundzie.

Dzięki zwyciętwom Staszka Pachnika, Rity Maramarosi, Tomka Rzeńcy, Antoniego Trzeciaka i sztafet seniorskich: K21 (W. Doreń, Z. Gielec, R. Maramarosi) oraz M21 ( P. Paszyński, P. Rzeńca, S.Pachnik), medalowym miejcom P. Rzeńcy,  I. Słomczyńskiegi, A. Ewiak-Paszyńskiej i sztafet juniorskich: K18 (M. Wojczyk, J. Gielec, M. Komorowska) a także M16 (A. Trzeciak, F. Trepczyński, T. Rzeńca) jesteśmy wiceliderami Klubowych Mistrzostw Polski po I rundzie, która odbyła się na wymagających i bardzo ciekawych terenach Fortu w Nysie i Głuchołazach. Na dorobek punktowy klubu i tę wysoką pozycję zapracowało jednak ponad 50-ciu klubowiczów podczas sprintu, biegu klasycznego i sztafetowego! Gratulacje! Jesienią bronimy miejsca na podium i ...atakujemy liderów z WKS Śląsk Wrocław!

  punktacja po I rundzie     foto Roberta Słomczyńskiego      film start sztafet      strona zawodów        foto organizatora      foto M. Malczewska

Łódzkie Biegi Górskie na mecie

Zakończył się kolejny cykl Łódzkich Biegów Górskich organizowany w Lesie Łagiewnickim przez nasz klub. Między listopadem a marcem w pięciu biegach rywalizowało blisko 1,5 tys. uczestników w tym kadra narodowa juniorów w biegu na orientację. Brawa dla całkiem licznego grona zawodników UKS Orientuś za udział w tej bardzo wymagającej rywalizacji, a przede wszystkim gratulacje dla tych, którzy zajęli czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej: Dominiki Wiechy za zwycięstwo na trasie 10,5 km oraz Anny Kociak ( 6,6 km) i Ignacego Słomczyńskiego (10,5 km) za zajęcie trzecich miejsc. Słowa uznania także dla Tomka Rzeńcy i Antoniego Trzeciaka za podwójne zwycięstwo wśród juniorów. Wielkie podziękowania dla ekipy organizatorów za sprawne przeprowadzenie całego cyklu oraz dofinansowujących pierwsze dwa biegi: Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Miasta Łodzi, a także wspierających imprezę Stacji Nowa Gdynia oraz Figlostrefy Ancymondo.

strona zawodów      fb zawodów           Dziennik Łódzki           foto              foto R. Słomczyński

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze - 3.02.2023 r.

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze członków UKS Orientuś Łódź podsumowało i zakończyło trzyletnią kadencję Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Dokonano też wyboru nowych władz. Przezesem został po raz kolejny Łukasz Charuba, a członkami Zarządu: Beata Winczewska, Dominika Wiecha, Piotr Paszyński i Krzysztof Lewandowski jako sekretarz. W skład komisji rewizyjnej weszli: Liliana Grzymkiewicz, Piotr Rzeńca i Piotr Chmielecki - przewodniczący.

 

 

Rekord frekwencji podczas Łódź Park Tour

Trójwymiarowa orientacja na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla przy al. Unii, przygotowana przez Rafała Podzińskiego i ekipę organizatorów drugiego etapu Łódź Park Tour okazała się rewelacyjnym pomysłem. Ponad 200 osób poszukiwało punktów kontrolnych na trybunach, koronie stadionu i jego zakamarkach na 5 poziomach! Nie było łatwo, ale było naprawdę ciekawie :) Dziękujemy Miejskiej Arenie Kultury i Sportu za udostępnienie obiektu i zapraszamy na kolejne etapy: 9 lutego na Zarzew oraz 9 marca na Julianów. Na pewno będzie łatwiej :)

Szczególy na        https://lodzparktour.pl/               https://www.facebook.com/lodzparktour/        

 foto z II etapu  


  

Orientusiowa wigilia `2022

Dziękujemy wszystkim prawie osiemdziesięciu ORIENTUSIOM za przybycie na klubowe spotkanie wigilijne. Szczególne podziękowania zaś dla tych, którzy je przygotowali. Dla tych, których zmogła grypa, zdjęcia z uroczystości oraz filmy podsumowujące mijający rok :)

                  foto z wigilii           orientusiowe imprezy `2022      nasi medaliści MP       biegacze bez mapy 

orientusiowe memy `2022         sztafety klubowe KMP

Prezentacje medalistów:    Wiktoria Doreń  by Julia                  Zuzanna Gielec by Wiktoria                     Stanisław Pachnik by Zuzia     Marta Wojczyk by Marta K.       Julia Gielec by Marta W.         Marta Komorowska by Krzysztof         Ewa Bernaciak  by Agata     Krzysztof Rzeńca by Ewa         Agata Olejnik by Ignacy        Ignacy Słomczyński by  Stanisław
Nowa strona ŁÓDŹ PARK TOUR

Zapraszamy na nową stronę cyklu miejskich zawodów na orientację ŁÓDŹ PARK TOUR: https://lodzparktour.pl/

 

 

Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego na 2022 rok


Uczniowski Klub Sportowy "Orientuś" zaprasza do skorzystania z zadań realizowanych w ramach 
Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2022 rok "ŁÓDZKIE NA PLUS". Projekty polegają na udostępnianiu map z przygotowanymi trasami (krótka - do 3 km, długa - do 5 km, długa z utrudnieniami - do 5 km) oraz organizacji imprez promujących projekty, podczas których jest możliwość pokonania trasy przy użyciu systemu potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent. Należy w przedziale czasu przyjechać na start, pobrać chipa i mapę. Na mecie na wszystkich czekać będą posiłki regeneracyjne.   

Terminarz:

19.11 - Gałkówek, DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTO / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI / LIVELOX 

10.12 - Las Łagiewnicki, DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTO / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI / LIVELOX

17.12 - Nad Grabią, DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTO / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI / LIVELOX

 

Zadania:

Na spacer z mapą do lasu Gałkówek
Na spacer z mapą do Lasu Łagiewnickiego
Na spacer z mapą do lasu nad Grabią

są finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2022 rok "ŁÓDZKIE NA PLUS".

 

 
Partnerzy:

image003.jpg       image001.jpg

 

Złota Igła `2022. Dziękujemy :)

Dziękujemy wszystkom uczestnikom Jesiennych Zawodów na Orientację "Złota Igła" za liczne przybycie do Lasu Łagiewnickiego. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a zwłaszcza najmłodszym startującymw ramach Grand Prix Polski w Rodzinnym BnO :) Wielkie podziękowania dla Krzysztofa Rzeńcy autora układu punktów kontrolnych i wszystkich zaangażowanych w organizację zawodów klubowiczów.  Zapraszamy na kolejne imprezy UKS Orientuś Łódź!

              wyniki         międzyczasy           fotki klubowe           zdjęcia p. P. Młynarczyka  cz. 1    cz. 2

 

Projekt Grand Prix Polski w rodzinnym biegu na orientację jst dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki Sport dla Wszystkich. 

Projekt Jesienne Zawody na Orientację "Złota Igła" jest dofinansowany ze środków budżetu miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi - Łódź Sportowa.XXXV Turystyczny Marsz na Orientację. Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom XXXV Turystycznego Marszu na Orientację "Orientuj się i Licz", że byli z nami podczas jubileuszu 25-lecia imprezy. Mimo przeciwności losu udało nam się je wspólnie pokonać i cieszyć się z zakończenia oraz czasu spędzonego w jesiennym lesie! Szacunek i wielkie podziękowania dla wszystkich orientusiowych wolontariuszy, którzy przygotowali i wzięli udział w organizacji tej najstarszej, naszej imprezy :) 

wyniki                   foto                film

 

Impreza dofinansowana ze środków:

Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci na zadanie Ogólnopolski bieg na orientację dzieci. 

Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych w formie wsparcia w zakresie Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. Przez sport do wojska na zadanie Mistrzostwa Łodzi Klas Mundurowych w Biegu na Orientację. 

Urzędu Miasta Łodzi w ramach Funduszu Wkładów Włanych. 

 

 

Klubowe wicemistrzostwo Polski!

Po pasjonującej walce, ogromnej mobilizacji całej ekipy, wspaniałym zwycięstwie w sztafecie pokoleń i skutecznym odrobieniu strat z pierwszej rundy, udało się obronić wicemistrzowski tytuł podczas Klubowych Mistrzostw Polski! Wielkie brawa dla wszystkich za punktowanie, dopingowanie i orientusiową atmosferę! Gratulacje dla mistrzów z WKS Śląsk Wrocław za zwycięstwo i szacunek dla WKS Wawel Kraków i UNTS Warszawa za sportową rywalizację do ostatnich metrów!

Klasyfikacja końcowa KMP `2022            foto Roberta Słomczyńskiego

 

 

Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO 2022

wycieczka_Dom_Hauptmanna_2.jpg

Szkolenie sportowe w orientacji sportowej w Karkonoszach, czyli obóz dofinansowany w ramach konkursu Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO 2022 za nami!

Treningi orientacji sportowej (BnO, MTBO i OP), prelekcje, analizy i wycieczki!

Obóz współfinansowany ze środków Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

                                                                       foto

 

 

Sprinterskie Mistrzostwa Polski. Zuzanna i Stanisław w blasku złota!

Zuzanna Gielec i Stanisław Pachnik zdobyli złote medale podczas Mistrzostw Polski w sprinterskim biegu na orientację ????. Na rozegranych w Oleśnicy zawodach nasi najlepsi młodzieżowcy stanęli też na podium seniorskim, gdyż wspólnie z doświadczonymi i utytułowanymi kolegami: Agatą Olejnik i Krzysztofem Rzeńcą wywalczyli tytuł wicemistrzowski w sztafecie sprinterskiej! Agata zdobyła też swój kolejny medal w kategorii elity w biegu indywidualnym. Po swój pierwszy w gronie juniorek sięgnęła zaś Marta Komorowska. W czołowej szóstce tej kategorii bieg ukończyły też: Marta Wojczyk i Julia Gielec ????. Swą medalową kolekcję powiększył znów Piotr Młynarczyk w M55, a rozpoczęli nasi najmłodsi weterani: Alicja Ewiak-Paszyńska, Piotr Chmielecki i Konrad Siudek, którzy wywalczyli pierwsze w historii klubu medale wśród sztafet sprinterskich w tej kategorii wiekowej ????. Brawo!

foto

 

 

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w BnO `2022

                   

       wyniki     międzyczasy   Livelox (potrzebny ślad .GPS)

foto klubowe         foto p. M. Bartosa          foto Maksa Młynarczyka        foto Agi Siudek

 

Nagrody od władz województwa dla naszych mistrzów!

Czwórka naszych ubiegłorocznych mistrzów Polski w kategorii juniorów: Wiktoria Doreń, Staszek Pachnik, Ignacy Słomczyński i Michał Nowak została uhonorowana za swe osiągnięcia przez władze województwa. Podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim nasi zawodnicy otrzymali podziękowania i nagrody finansowe z rąk przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Łódzkiej Federacji Sportu. Gratulujemy naszym mistrzom i ich trenerom: Włodzimierzowi Gapińskiemu i Piotrowi Paszyńskienu i trzymamy kciuki za ich tegoroczne starty oraz majowe egzaminy maturalne!                fotoZainwestuj swoje 1,5% w rozwój dzieci i młodzieży!

P3054766 2


Inwestycja w rozwój dzieci i młodzieży. To hasło najlepiej określa, co możesz zrobić ze swoim 1,5 % podatku, odpisując go i przeznaczając dla naszego klubu. Całość dochodu przeznaczamy na w wyjazdy naszych zawodników oraz zakup sprzętu sportowego. Tak wiele za tak niewiele!

Jak się dzielić, jak pomóc?

- Szczegóły w banerku na górze stony: link

Z góry dziękujemy za bezinteresowną pomoc.

 

 

 

 

 

Bieg Trzech Króli

Wspaniały występ naszych pań na trasie 6. Biegu Trzech Króli :) Dominika Wiecha najlepsza wśród kobiet, a Tosia Bartczak najszybszą juniorką. Podium także dla p. Małgorzaty Wiechy! Gratulacje!

                              foto Orientuś                foto organizatora       film organizatora          relacja TV Toya            film - maratonypolskie.plOrientusiowa wigilia `2021

foto:                         p. Robert                     Aga Siudek

filmy:         Orientusiowe imprezy `2021     nasi medaliści        młodzicy         w barwach narodowych

prezentacje medalistów:     Pasza          Agata        Dominika       Ewa         Zuzanna        Wiktoria      Julia         Marta           Zosia   

                                       Krzysztof        Piotrek          Bruno           Ignacy           Staszek           Michał             Zbyszek            

                                                               Szlachetna Paczka                   Orientusiowe memy                      Grzegorz

 

 

Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego na 2021 rok

1024x536-1

Uczniowski Klub Sportowy "Orientuś" zaprasza do skorzystania z zadań realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2021 rok "ŁÓDZKIE NA PLUS". Projekty polegają na udostępnianiu map z przygotowanymi trasami (krótka - do 3 km, długa - do 5 km, długa z utrudnieniami - do 5 km) oraz organizacji imprez promujących projekty, podczas których jest możliwość pokonania trasy przy użyciu systemu potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent. Imprezy mają charakter indywidualny. Należy w przedziale czasu przyjechać na start, pobrać chipa i mapę. Na mecie na wszystkich czekać będą posiłki regeneracyjne.   

Terminarz:

20.11 - Wiączyń, DOJAZD / WYNIKI i MIĘDZYCZASY / FOTO / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI / LIVELOX (wymaga wgrania śladu GPS z zegarka)  

28.11 - Arturówek, DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTO / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI

11.12 - Glinnik, DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTO / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI / LIVELOX

18.12 - Rydzyny (zmiana miejsca na Dłutówek!), DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTO / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI / LIVELOX


Zadania:

Na spacer z mapą do lasu - Wiączyń
Na spacer z mapą do lasu - Arturówek
Na spacer z mapą do lasu - Glinnik
Na spacer z mapą do lasu - Rydzyny

są finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2021 rok "ŁÓDZKIE NA PLUS".

 
Partnerzy:

image003.jpg     image001.png  image001.jpg

 

Imprezy biegowe jesienią i zimą!

IMG 5100Zapraszamy serdecznie na nadchodzące imprezy biegowe, które organizuje Uczniowski Klub Sportowy "Orientuś":

14.10 - Łódź Park Tour 

23.10 - Złota Igła -

            wyniki    międzyczasy   foto  foto Julii

24.10 - Łódzkie Biegi Górskie     foto

20.11 - Na spacer z mapą do lasu (Wiączyń - zmiana miejsca)

21.11 - Łódzkie Biegi Górskie

28.11 - Na spacer z mapą do lasu (Arturówek)

2.12 - Łódź Park Tour 

11.12 - Na spacer z mapą do lasu (Glinnik - zmiana miejsca) 

12.12 - Łódzkie Biegi Górskie

18.12. - Na spacer z mapą do lasu (Rydzyny) - nowy terminKlubowe Mistrzostwa Polski. Znów jesteśmy wicemistrzami!

Znów jesteśmy klubowym wicemistrzem Polski! Mimo osłabień podczas II rundy rozgrywanych w Szczecinie mistrzostw udało się obronić ubiegłoroczną pozycję. Podziękowania dla wszystkich blisko 60 zawodników i trenerów uczestniczących w tych 2-rundowych zmaganiach. Gratulacje dla mistrzów ze Śląska Wrocław!

                 Wyniki KMP           foto:   Julia Młynarczyk          Maciej Bartos           Robert Słomczyński           foto organizatora


Orientuj się i Licz ' 2021. Dziękujemy :)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dzielną postawę w deszczowym Lesie Łagiewnickim, a wszystkim ORIENTUSIOM za przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. Jesteście wspaniali! 

wyniki       wyniki rodzinna

foto:        klubowe         Julia Młynarczyk      film p. A. Vodopyanova      Tik Tok by A. Vodopyanov cz.1   cz.2    cz. 3         Aga Siudek

 

Impreza została dofinansowana ze środków:

Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci na zadanie Ogólnopolski bieg na orientację dzieci. 

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach konkursu "Wydarzenia turystyczne na plus" na zadanie Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj się i Licz".

Urzędu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi - Łódź Sportowa na zadanie Zdrowa jesień z biegiem na orientację.  

 

W sam las dla zdrowia! - edycja 2021

dotacje na plus -01 002

Uczniowski Klub Sportowy "Orientuś" zaprasza do udziału w projekcie "W sam las dla zdrowia!". W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, od 19 lipca do 30 września w odpowiednich przedziałach czasowych do dyspozycji będą przygotowane trasy do biegu na orientację z ustawionymi punktami kontrolnymi w terenie (lampiony).


19-30 lipca - Gałkówek (Łódź) - współrzędne GPS na mapie - TRASA DŁUGA 4,6 kmTRASA KRÓTKA 2,9 km, LIVELOX
19-30 lipca - Okręglik (Łódź) - współrzędne GPS na mapie - TRASA DŁUGA 5,1 km (lub bez dróg)TRASA KRÓTKA 2,1 km, LIVELOX

1-30 sierpnia - Lublinek (Łódź) - TRASA DŁUGA 3,7 kmTRASA KRÓTKA 2,7 km, LIVELOX
1-30 sierpnia - Niebieskie Źródła (Tomaszów Mazowiecki) - TRASA DŁUGA 6,2 kmTRASA KRÓTKA 2,4 km, LIVELOX

1-30 września - Grotniki (Zgierz) - TRASA DŁUGA 5,3 kmTRASA KRÓTKA 3,6 km, LIVELOX
1-30 września - Las Łagiewnicki (Łódź) - TRASA DŁUGA 6,3 kmTRASA KRÓTKA 3,6 km, LIVELOX


SYMBOLE I OPISY PUNKTÓW KONTROLNYCH NA MAPACH DO POBRANIA

Zadanie finansowane ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.WOC `2021. Czworo ORIENTUSIÓW na mistrzostwach świata! Sztafeta z Ewą szósta na świecie!

Aż czworo naszych zawodników znalazło się w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Biegu na Orientację (WOC'2021) w Czechach. Agata Olejnik i Krzysztof Rzeńca walczyli na trasach sprinterskich, a Ewa Gwóźdź dodatkowo w biegu średniodystansowym oraz sztafecie leśnej. Rafał Podziński wspierał ich jako trener kadry! Mistrzostwa, które dla polskiej ekipy okazały się jednymi z najlepszych w historii, także i dla nas okazały się niezwykle udane. Agata zakwalifikowała się do finału sprintu, Ewa zaś do decydującej rozgrywki w biegu średniodystansowym! Najwięcej radości dostarczyła nam jednak leśna sztafeta. Biegnąca na pierwszej zmianie Ewa, wraz z Hanną Wiśniewską i Olą Hornik zajęły 6. miejsce, najlepsze jakie kiedykolwiek wywalczyła damska sztafeta Polek :) Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników i podziękowania dla trenerów oraz ... kibiców z kadry wojewódzkiej młodzików, którzy wspierali startujących w mistrzostwach gorącym dopingiem!

strona WOC `2021                              foto

 

 

Puchar Najmłodszych `2021 czyli Tomasz Rzeńca running show!

Rozegrany w okolicach Zielonej Góry, XL Puchar Najmłodszych stał się popisem Tomka Rzeńcy. Zwycięstwo w sprincie i klasyku były 11. i 12. medalem Tomasza w historii startów w tej imprezie! Trzynasty medal nasz najmłodszy as wywalczył finiszując na trzecim miejscu w sztafecie, w której biegł z Jankiem Ciupą i Antkiem Trzeciakiem. Brawa należą się też innym klubowiczom zwłaszcza debiutującym w PN dziewczętom: Zosi Wojczyk, Hani Raweckiej i Oliwii Milczarek oraz nieco bardziej doświadczonym: Rysiowi Bartosowi i Jankowi Ciupie za miejsca w czołówce rywalizacji. Wielkie brawa dla młodych zawodników i podziękowania dla rodziców, którzy zorganizowali wyjazd i skutecznie dopingowali nasze nadzieje na przyszłość :)

zdjęcia i filmy p. Sebastiana          relacja TV ( z wypowiedziami naszych)       disco by Orientuś

zdjęcia p. Piotra                zdjęcia p. Roberta              film ze sztafet  p. RobertaMistrzostwa Polski w klasycznym i sztafetowym BnO

Rudawy Janowickie, malownicze pasmo Sudetów, okazało się dla nas zasobne w szlachetne kruszce ???? Podczas Mistrzostw Polski w klasycznym i sztafetowym BnO zawodnicy UKS Orientuś "wydobyli" stamtąd aż 8 medali, w tym 3 złote! Najbardziej ucieszył chyba pierwszy w historii klubu tytuł mistrzowski sztafety w damskiej elicie. Doświadczone liderki: Agatę Olejnik i Ewę Gwóźdź w rewelacyjny sposób uzupełniła tym razem Zuzia Gielec, która dzień wcześniej zdobyła srebro w swojej kategorii, czyli K20! Niesamowitą serię zwycięstw potwierdzili juniorzy: Michał Nowak, Ignacy Słomczyński i Stasiek Pachnik. Dla Michała i Ignacego jest to czwarty kolejny tytuł w sztafetach, dla Staśka trzecie tegoroczne złoto MP! Drugie zdobył bowiem w sobotnim klasyku, w którym wysoką tegoroczną formę medalami potwierdzili także: Ewa Gwóźdź, Wiktoria Doreń i Piotrek Rzeńca. Z pierwszego zaś juniorskiego medalu cieszyły się w sztafecie: Julia Gielec, Marta Komorowska i Zosia Rawecka ???? Jeśli dodamy jeszcze kilka miejsc w czołówce innych naszych reprezentantów, to wyjazd w Rudawy okazuje się niezwykle udaną wyprawą! Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników i wielkie podziękowania dla trenerów za znakomite przygotowanie do startu!

foto -  R. Słomczyński          foto - P. Młynarczyk11 medali Mistrzostw Polski w nocnym i middlu!

Fantastyczny początek sezonu mistrzowskich startów! Na Mistrzostwach Polski w biegu nocnym i średniodystansowym w Szydłowcu 11 medali dla zawodników UKS Orientuś:) Wiktoria i Zuzanna królowymi nocy, Stasiek mistrzem middla!!! Ewa i Agata na podium damskiej elity! Medale dla Piotrka i Zbyszka oraz naszych weteranów, panów Piotra i Grzegorza:) Gratulacje dla zawodników i trenerów!

strona zawodów         foto p. Roberta SłomczyńskiegoPowitanie Wiosny `2021

                       wyniki                                            foto

Sztafety walentynkowe.

wyniki              międzyczasy                   zmiany                      fotoTrudny rok pełen ... sukcesów.

Trudny dla wszystkich rok 2020 dla nas okazał się bardzo udany sportowo i organizacyjnie. 24 medale mistrzostw Polski juniorów i seniorów, klubowe wicemistrzostwo Polski, organizacja wielu regionalnych imprez i projektów z budżetu obywatelskiego no i ... wybór Łukasza Charuby na prezesa PZOS! Było co robić i jest czym się cieszyć:) Oby rok 2021 nie był gorszy!

imprezy `2020 - film       medalowe sztafety MP       sztafety sprinterskie - filmy p. Roberta              nasze sukcesy `2020 - film

sztafety MMM - filmTreningi na hali, składki i stroje klubowe 2021

Uwaga! 23.12 w środę nie ma treningu na hali. Zapraszamy o godz. 10.00 na trening crossowy w Lesie Modrzew. Dojazd
Natomiast 26.12 (sobota) spalanie świątecznych ponadwymiarowych kalorii - godz. 10.00 parking na Wycieczkowej.

W każdą środę, za wyjątkiem ferii, spotykamy się na hali AZS - mapa. Treningi przeznaczone są dla zawodników KM14 i starszych. Szczegóły u trenerów. Trening dla KM16 i starszych rozpoczyna się o 19.30 (zmiana) bieganiem w terenie, dla pozostałych o 20.00 (uwaga zmiana!) na hali (rozgrzewka 19.50). Wejście na halę LA od strony stadionu. Proszę pamiętać, że obowiązują buty na zmianę!

Do 10.12 (czwartek) prosimy o uzupełnienie w klubowych docsach zapotrzebowania na stroje na rok 2021. Bluzy klubowe, koszulki sprinterskie i dederony - wg zapotrzebowania.

Składki za 2020 rok (12 zł/rok lub 1 zł/miesiąc dla osób biegających krócej) wpłacamy do Przemka Zuchmańskiego najpóźniej do 19.12 (sobota).

 

Głosujemy na Łódzki Budżet Obywatelski 2020/2021

bo2020 08-1

Łódzki Budżet Obywatelski - Decydujemy o Łodzi

Głosowanie online dla Łodzian: 
https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/ trwa do 30 listopada!

Można oddać maksymalnie 5 głosów z maksymalnie 2 osiedli i maksymalnie 5 głosów ponadosiedlowych.

4 nasze osiedlowe projekty:

Teofilów-Wielkopolska: B134TW - Bieg z mapą po Teofilowie

Radogoszcz: B144RA - Bieg z mapą po Radogoszczu

Katedralna: S047KA - Bieg z mapą po Manhattanie

Olechów-Janów: W129OJ - Bieg z mapą po Janowie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego na 2020 rok

Wzr 3b

Uczniowski Klub Sportowy "Orientuś" zaprasza do skorzystania z zadań realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2020 rok "ŁÓDZKIE NA PLUS". Projekty polegają na udostępnianiu map z przygotowanymi trasami (krótka - do 3 km, długa - do 5 km, długa z utrudnieniami - do 5 km) oraz organizacji imprez promujących projekty, podczas których jest możliwość pokonania trasy przy użyciu systemu potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent. Imprezy mają charakter indywidualny. Należy w przedziale czasu przyjechać na start, pobrać chipa i mapę. Na mecie na wszystkich czekać będą posiłki regeneracyjne.   

Terminarz:

31.10 - Niebieskie Źródła (Tomaszów Mazowiecki), miejsce startu: DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTO / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI   

21.11 - Gałkówek (Łódź), miejsce startu: DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTO / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI

28.11 - Skierniewice etap I, miejsce startu: DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI

28.11 - Skierniewice etap II, miejsce startu: DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI

29.11 - Las Łagiewnicki (Łódź), miejsce startu: DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTO / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI

5.12 - Skierniewice etap III, miejsce startu: DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI

5.12 - Skierniewice etap IV, miejsce startu: DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI

12.12 - Grotniki (Zgierz), miejsce startu: DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / FOTOMAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI

19.12 - Skierniewice etap V, miejsce startu: DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA / MAPA Z UTRUDNIENIAMI

19.12 - Rogów, miejsce startu: DOJAZD / WYNIKI / MIĘDZYCZASY / MAPA KRÓTKA / MAPA DŁUGA 

Zadania:

Na spacer z mapą do lasu - Niebieskie Źródła 
Na spacer z mapą do lasu - Gałkówek
Na spacer z mapą do lasu - Las Łagiewnicki
Na spacer z mapą do lasu - Grotniki
Na spacer z mapą do lasu - Rogów
Z mapą przez las 

są finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2020 rok "ŁÓDZKIE NA PLUS".

 

"Orientuj się i Licz `2020"

Mimo przeciwności losu ORIENTUSIE znów stanęli na wysokości zadania i XXXIII Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj się i Licz" odbył się! Ci, którzy zaufali nam i przybyli na start chyba nie żałują. A że mocno wsparła nas pogoda, to wszyscy mieli okazję spędzić bezpiecznie, zdrowo i przyjemnie kilkadziesiąt minut w Lesie Łagiewnickim ubranym w jesienną szatę. Podziękowania dla uczestników i szacunek dla wszystkich zaangażowanych w organizację imprezy :)     

foto Krzysztofa Lewandowskiego        foto p. Macieja             foto p. Alicji          foto p. Roberta            relacja TV Toya

wyniki


Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej na zadanie - Mistrzostwa Łodzi Klas Mundurowych w Biegu na Orientację. Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków Województwa Łódzkiego w ramach projektu - Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj się i Licz" ku czci 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Zawody dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi - Łódź Sportowa na zadanie - Zdrowa jesień z biegiem na orientację.  

 

Siedem medali Sprinterskich Mistrzostw Polski `2020!

Siedem medali ze Sprinterskich Mistrzostw Polski przywiozła nasza osłabiona nieco ekipa. Mistrzami Polski zostali: Piotrek Rzeńca i Staszek Pachnik, a pan Piotr Młynarczyk drugim wicemistrzem. Ze srebrnymi medalami z Bolesławca wróciły panie: Agata Olejnik i Zuzia Gielec, które poprowadziły do podium także swoje sztafety. Zuzia ze Stanisławem zostali wicemistrzami, a Agata z Ewą Gwóźdź oraz braćmi Krzyśkiem i Piotrkiem Rzeńcami wywalczyli brąz w elicie! Brawa dla zawodników i trenerów, którzy pokazali, że sprinty to nasza specjalność:)

foto p. Roberta SłomczyńskiegoPopularne Zawody na Orientację - październik `2020

W sobotę, 3 października odbyły się kolejne Popularne Zawody na Orientację w Lesie Łagiewnickim organizowane przez CZP nr 1. 

                  wyniki                                         fotoOrientuś klubowym wicemistrzem Polski. Łukasz prezesem PZOS!

 

 

Nie udało się obronić zdobytego rok temu tytułu klubowego mistrza Polski. Zabrakło zaledwie 18 pkt. Jednak przegrana z tak znakomitym klubem jak WKS Śląsk Wrocław, i to na jego terenach, w dodatku po niezwykle wyrównanej walce, wstydu nam nie przynosi. Za nami uplasowało się przecież wiele innych świetnych klubów. Wielkie podziękowania dla wszystkich za heroiczną postawę. Z Dolnego Śląska wracamy jednak dumni z jeszcze jednego powodu. Nasz prezes Łukasz został szefem wszystkich szefów polskiej orientacji sportowej, czyli prezesem PZOS! To prawdziwy powód do dumy i satysfakcji:) Życzymy Łukaszowi przeniesienia sukcesów w zarządzaniu klubem na jeszcze większe w dalszym rozwoju polskiego orienteeringu!

              wyniki KMP 2020          foto Roberta Słomczyńskiego

 

 

Plany startowo-treningowe sierpień-wrzesień 2020

orienteering

11.08 - interwały sprinterskie Retkinia - wyniki / winsplits         foto

14-16.08 - Bukowa Cup - listy startowe (proszę o weryfikację), wyjazd piątek godz. 12.00, szczegóły w mailu

27.08 - Łódź Park Tour, link

4-6.09 - KMP II runda (dla wszystkich), okolice Warszawy, link

12-13.09 - MP w biegu klasycznym i sztafetowym (juniorzy-seniorzy obowiązkowo), okolice Szczecina, link

16.09 - trening nocny Modrzew, zgłoszenia do trenera Paszyńskiego mailowo lub sms do poniedziałku 14.09, zbiórka godz. 19.45 parking na Modrzewiu mapa dojazdu, start od godz. 20.00, wyniki

17.09 - leśny trening sprinterski, trasa 2,5km, mapa do samodzielnego wydruku (pdf na mail), bądź na miejscu startu w godz. 16.00-17.15, na punktach będą stały duże lampiony od czwartku od godz. 16.00, wyniki

18-20.09 - KMP I runda, okolice Świdnicy (dla wszystkich), wyjazd godz. 11.00, proszę o sprawdzenie list startowych na stronie organizatora, link

23.09 - trening nocny Chechło, zbiórka SP 34, Ćwiklińskiej 9, godz. 18.45, mapa dojazdu, start od godz. 19.45, wyniki

24.09 - Łódź Park Tour, link

25.09 - interwały sprinterskie, Osiedle Wileńska/ Retkinia Zachód, zbiórka godz. 17.00, start masowy godz. 17.30, sport ident AIR+, szczegóły zostały wysłane na maila do zgłoszonych, dojazd

26-27.09 - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (młodzicy obowiązkowo), okolice Pabianic wyniki

30.09 - trening nocny Łagiewniki, zgłoszenia do trenera Paszyńskiego mailowo lub sms do wtorku godz. 19.00, zbiórka godz. 19.00, miejsce do ustalenia

 

 

Złoci juniorzy, brązowe seniorki!

Fantastycznie rozpoczął się dla nas sezon mistrzowskich imprez! Na rozgrywanych w Szczecinie klasycznych i sztafetowych Mistrzostwach Polski nasi juniorzy zdominowali rywali! Na podium klasyka stanęła ich aż trójka. Na najwyższym Stanisław Pachnik, który wyprzedził Ignacego Słomczyńskiego. Wśród dziewcząt trzecia była Amelka Block! Złote medale w przekonujący sposób wywalczyły obydwie nasze sztafety. To najlepszy wystep juniorów w historii:) Wielkie gratulacje dla trenerów: Piotra Paszyńskiego i Włodzimierza Gapińskiego. Nie zawiodły też nasze doświadczone seniorki. W damskiej elicie brąz indywidualnie wywalczyła Ewa Gwóźdź, która poprowadziłs też sztafetę z Alicją Ewiak-Paszyńską i Agatą Olejnik do kolejnego medalu:) Srebro w klasyku dorzucił do swej bogatej kolekcji także Piotrek Rzeńca! Prosimy o przedużenie takich medalowych żniw na kolejne mistrzostwa Polski!

Relacja Roberta Slomczyńskiego:       zdjęcia                  film - sztafety               film - dekoracje
Głosujemy w Budżecie Obywatelskim "Łódzkie na plus" 2021

Plakat głosowanie-1

Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego na 2021 rok!

Pełnoletni Łodzianie głosują na nasz projekt ELO27: Na spacer z mapą do lasu – Arturówek

Link do głosowania

Tylko do 18 września!

Głosujemy online, generujemy PDF, drukujemy, podpisujemy i oddajemy głos do urny w UMWŁ lub na treningu w czwartek do trenerów. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sam las dla zdrowia!

dotacje na plus -01 002

Uczniowski Klub Sportowy "Orientuś" zaprasza do udziału w projekcie "W sam las dla zdrowia!". Od 11 sierpnia do 15 września w odpowiednich przedziałach czasowych do dyspozycji będą przygotowane trasy do biegu na orientację z ustawionymi punktami kontrolnymi w terenie.

11-20 sierpnia - Las Okręglik (Łódź) (parkuj przy ul. Sianokosy/Okręglik) TRASA DŁUGA 4,8 km, TRASA KRÓTKA 2,6 km 

21-30 sierpnia - Niebieskie Źródła (Tomaszów Mazowiecki) (parkuj przy ul. Smardzewickiej/Źródlanej) TRASA DŁUGA 5,7 km, TRASA KRÓTKA 2,3 km
21-30 sierpnia - Grotniki (Zgierz) (parkuj przy kąpielisku nad Lindą) TRASA DŁUGA 4,8 km, TRASA KRÓTKA 1,6 km

1-15 września - Las Łagiewnicki (Łódź) (parkuj przy ul. Wycieczkowej na parkingu "kaloryfer") TRASA DŁUGA 4,9 km, TRASA KRÓTKA 2,5 km
1-15 września - Gałkówek (Łódź) (parkuj przy torach prowadzących do jednostki wojskowej na drodze Justynów - Gałków Mały) TRASA DŁUGA 4,5 km, TRASA KRÓTKA 2,8 km

Zadanie finansowane ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.Wirtualne zawody w biegu na orientację

logo covid19 HR

 

5 biegów, każda trasa autorstwa Piotrka Rzeńcy dostępna od kolejnego piątku (24 lipca, 31 lipca, 7 sierpnia, 14 sierpnia, 21 sierpnia) w aplikacji 3D Rerun. Doskonałe przygotowanie do jesiennej części sezonu. Zapraszamy do udziału!

Aby wziąć udział należy wejść w link, wpisać swoje imię, nazwisko i kliknąć "Start running wild". Po załadowaniu się mapy przy użyciu myszy należy wyrysowiać wariant jakim chce się biec. Obowiązują wszystkie zasady tak jak na normalnych zawodach, tzn. nie przebiega się przez oliwkę, płoty itd...
Należy rysować jak najdokładniej, aby aplikacja mogła dobrze policzyć warianty. Przy dłuższych przebiegach warto oddalić oglądany obraz, ponieważ nie wszystkie warianty są zawsze widoczne. Po narysowaniu swojego śladu w tym samym linku jest opcja "Running wild: View routes/ analysis" dzięki której można zobaczyć jakie warianty wybrali inni zawodnicy.

I bieg - link 

II bieg - link

III bieg - link

IV bieg - link

V bieg - link

Wśród uczestników każdego z biegów wytypujemy zdobywców darmowego wpisowego na wybrany indywidualny bieg podczas Klubowych Mistrzostw Polski organizowanych przez UKS "Orientuś" w 2021 r.

Zadanie finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19.Puchar Najmłodszych - Ulanów `2020

Wiele radości przyniósł nam start wyjątkowo skromnej ekipy Orientusia podczas rozgrywanego na Podkarpaciu Pucharu Najmłodszych. Gwiazdą zawodów będących nieoficjalnymi mistrzostwami Polski został Tomek Rzeńca, który wygrał zarówno bieg sprinterski jak i klasyczny, a skutecznym finiszem zapewnił złoto także w sztafecie. Wraz z Jankiem Ciupą i Rysiem Bartosem wyprzedzili najgroźniejszych rywali o ponad 20 minut! Chłopcy dobrze wypadli także w biegach indywidualnych zajmując miejsca tuż za podium. Udany debiut zanotowali: szósty w biegu klasycznym Krzyś Siudek i jego siostra Julia. Na uznanie zasługują wysokie miejsca na tym dystansie Filipa i Maksa. Brawo dla najmłodszych i wielkie podziękowania dla rodzicielskiego sztabu szkoleniowego, który dowiózł i przysposobił do sukcesów naszych zawodników:) Uznanie dla organizatorów z UKS Azymut Dębów za przygotowanie udanej imprezy w tak trudnym okresie.

foto:     p. Robert Słomczyński        p. Maciej Bartos        p. Piotr Młynarczyk           Złota sztafeta - filmWawel Cup `2020

wyniki             foto:  p. Urszuli                   p. Agnieszki                   organizatoraFinał Łódź Park Tour na Teofilowie!

 
wyniki           foto             fotofinisz - film            analiza

 

 

Plany treningowe maj-lipiec 2020

orienteering
Plany treningowe - maj-lipiec 2020

07.05 przedłużony sprint - Park 3go maja wyniki

09.05 middle Grotniki #test1 wyniki   międzyczasy

12.05 sprint Campus UŁ  wyniki

19.05 sprint Park Poniatowskiego  wyniki

23-24.05 Orientpark Camp #1 Bolesławiec - szczegóły w mailu

26.05 sprint Park Matejki ( campus)     wyniki   foto K. Rzeńca

29-31.05 treningi wyjazdowe dla juniorów (KM16-20) okolice Mogilna - szczegóły w mailu

30.05 sprint SI Radogoszcz                       foto Julia Młynarczyk

2.06 sprint Konstytucyjna            wyniki       foto 

06.06 Wiśniowa Góra #test2, wyniki   międzyczasy      foto p. Agnieszka i p. Marta

07.06 okolice Pabianic #test3, wyniki       foto  p. Agnieszka Rzeńca

09.06 sprint Park nad Jasieniem   wyniki

09.06 Szybki Mózg Warszawa, zgłoszenia (7.06) i wyjazd indywidualnie strona zawodów    wyniki

16.06  sprint Park Helenowski, ul. Północna    wyniki

20-21.06 Kuyavia Cup -     foto p. Piotr Młynarczyka               foto Julii i Przemka

23.06 sprint na Stokach, ul. Giewont     wyniki

30.06  sprint w Parku Źródliska   wyniki

2.07 trening techniczny Łodzianka, młodsi trasa 3,3km, starsi interwały, zbiórka 16.45, dojście do startu z parkingu na Wycieczkowej miejsce startu

5.07 Łódzkie Biegi Górskie szczegóły

8.07 Łódź Park Tour - Olechów szczegóły

10-12.07 Puchar Wawelu Podlesice (Jura), zgłoszenia zamknięte - aktualna lista

31.07-9.08 obóz Kadry Wojewódzkiej Młodzików - Jagniątków

 

 

Komunikat organizacyjny - maj 2020

Uwaga! Aktualne informacje 8.05.2020

W związku z panującą sytuacją na chwilę obecną:

wtorki, czwartki - treningi odbywają się indywidualnie w parku, 16.00-17.30

Polski Związek Orientacji Sportowej:

zawody PZOS w terminach do końca 06.2020 nie odbędą się
Mistrzostwa Świata 2020 są odwołane i wstępnie przeniesione na 2022 (sprinterskie)
Mistrzostwa Europy 2020 są odwołane
Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów planowane aktualnie na jesień 2020 czekają na decyzję

 

Gala Sportu `2019

Pięcioro naszych zawodników: Amelia Block, Piotr Rzeńca, Michał Nowak, Ignacy Słomczyński i Zbigniew Bartos otrzymało podczas Gali Sportu statuetki i nagrody finansowe z rąk przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego. W czasie uroczystości, na którą zaproszono ubiegłorocznych młodzieżowych i juniorskich mistrzów Polski reprezentujących kluby województwa łódzkiego, otrzymaliśmy również wyróżnienie jako jeden z dziesięciu najlepszych klubów sportowych w szkoleniu młodzieży. Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów UKS "Orientuś"!!!Popularne Zawody na Orientację - luty`2020

W sobotę, 15 lutego spotykamy się na Popularnych Zawodach na Orientację w Lesie Łagiewnickim. Zbiórka o 9.30 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Opłata startowa 10 zł.  Do zobaczenia! http://www.domkultury.com.pl/orientacja.html

wyniki                        foto


  

Treningi w ferie zimowe

Uwaga! W okresie ferii nie ma treningu na hali AZS w środy. Na tym treningu spotykamy się dopiero 29.01.

Zostających w Łodzi trener Krzysztof zapraszam na treningi w Szlaku Konnym:
środa 15.01 - godz. 10.00
sobota 18.01 - godz. 10.00, sobota, 25.01 - godz. 10.00

 

Popularne Zawody na Orientację - styczeń`2020

W najbliższą sobotę czyli 11 stycznia spotykamy się na kolejnych Popularnych Zawodach na Orientację w Lesie Łagiewnickim. Start o 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia! http://www.domkultury.com.pl/orientacja.html

                                       wyniki                           fotoWalne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze - 31.01.2020 r.

Na podstawie zapisów statutu, zgodnie z kończącą się trzyletnią kadencją, w piątek 31 stycznia 2020 r. o godz. 18 (I termin) lub godz. 18:15 (II termin) w Szkole Podstawowej nr 158 przy ul. Janosika 136 w Łodzi odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Członków Klubu.  

Celem zebrania będzie przedstawienie sprawozdania z mijającej kadencji, wybór Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej, przyjęcie uchwał Walnego Zebrania.

Członkowie klubu mają prawo do uczestnictwa w Walnych Zebraniach z biernym i czynnym prawem wyborczym, z głosem stanowiącym po ukończeniu 16 roku życia. 

 

Do siego roku!

Wszystkim naszym zawodnikom, przyjaciołom klubu i sympatykom biegania z nami samych sukcesów i radości w Nowym Roku!

foto:   Bieg Sylwestrowy 2 km + toast          Bieg Sylwestrowy - 10 km

 

Grudzień 2019 - plany treningowe

Plany startowo-treningowe na grudzień 2019

5.12 - Łódź Park Tour szczegóły

7.12 - trening techniczny Modrzew/Łodzianka, WYNIKI, MIĘDZYCZASY

14.12 - Popularne Zawody na Orientację, godz. 9.30 Ośrodek Edukacji Ekologicznej szczegóły    WYNIKI       foto

15.12 - Łódzkie Biegi Górskie  szczegóły      foto 

21-23.12 - konsultacje kondycyjno-techniczne Jagniątków

27-30.12 - treningi w okresie ferii świątecznych - treningi techniczne do ind realizacji (punkty stoją do 1.01)

choinka Rafała - mapa1   mapa2   mapa3

middle 2x2,5km - mapa

31.12 Bieg Sylwestrowy          WYNIKI: bieg młodzieżowy      bieg główny      Silvesterlauf Innsbruck         

                                            foto bieg główny          foto bieg młodzieżowy + toast noworoczny

 

Wigilia klubowa`2019

Dziękujemy wszystkim za przybycie na klubową wigilię, za życzenia, prezenty, a przede wszystkim za rodzinną atmosferę.

Do zobaczenia na treningach przed Biegiem Sylwestrowym: w poniedziałek ( 23 XII ), piątek i sobotę (27 i 28 XII) w CZSK. W wigilię zaś Rafał zaprasza na świateczny trening na parking (kaloryfer)

wigilijjne foto            mistrzostwa Polski `2019            młodzicy`2019            rodzice `2019              orientusiowe memy `2019

 

Treningi techniczne w weekend

W zbliżający się weekend będzie można poćwiczyć sporo z mapą. W ramach konsultacji KWM spotykamy się na treningach w Lesie Łagiewnickim i Dłutówku.

Program sobota 30.11:

09.30 zbiórka przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej mapa dojazdu
10.00 początek treningu (Arturówek)
12.30 obiad dla KWM (catering) oraz wyjazd busem na basen Fala
15.00 koniec zajęć - odbiór przez rodziców z Aquaparku Fala

WYNIKI trening Arturówek

WYNIKI Ancyzakończenie     foto

Program niedziela 1.12

09.00 zbiórka i wyjazd autokarem z ul. Ćwiklińskiej 9 (SP 34)
10.30 początek treningu (Dłutówek) lokalizacja
13.00 koniec treningu i powrót do Łodzi

WYNIKI trening Dłutówek

W sobotę forma treningu to WE-WY + długie przebiegi. W niedzielę bieg sztafetowy. Treningi odbędą się na systemie Sport Ident, dlatego prosimy o zabranie chipów. Zgłoszenia do trenera Paszyńskiego (sms, mail) do czwartku 28.11 do godziny 20.00. Zgłaszać nie muszą się powołani na konsultacje KWM zawodnicy UKS Orientuś: Gielec, Komorowska, Wiśniewska, Rzeńca, Ciupa, Lisiak, Ziółkiewicz, Młynarczyk.

Przypominamy także, że w sobotę 30.11 wieczorem (21.30) odbędzie się Ancyzakończenie Sezonu - klubowa impreza z mapą w Ancymondo Stacja Nowa Gdynia - mapa dojazdu

 

Treningi na hali, stroje klubowe 2020 i składki

20 listopada rozpoczynamy treningi na hali przygotowujące do sezonu 2020. W każdą środę, za wyjątkiem ferii, spotykamy się na hali AZS - mapa. Treningi przeznaczone są dla zawodników KM14 i starszych. Szczegóły u trenerów. Trening dla KM18 i starszych rozpoczyna się o 19.15 bieganiem w terenie, dla pozostałych o 19.45 na hali (rozgrzewka 19.35). Wejście na halę LA od strony stadionu. Proszę pamiętać, że obowiązują buty na zmianę!

Do 24.11 (niedziela) prosimy o uzupełnienie w klubowych docsach zapotrzebowania na stroje na rok 2020. Bluzy klubowe, koszulki sprinterskie i dederony - wg zapotrzebowania. Rozmiary skarpetek podają obowiązkowo wszyscy.

Składki za 2019 rok (12 zł/rok lub 1 zł/miesiąc dla osób biegających od września) wpłacamy do Przemka Zuchmańskiego najpóźniej do 15 grudnia. 

 

Popularne Zawody na Orientację - listopad`2019

wyniki                                                     fotoZłota Igła `2019


Dziękujemy wszystkim, prawie 200 uczestnikom "Złotej Igły" za rodzinną atmosferę i świetną zabawę, a ORIENTUSIOM za pracę przy przygotowaniu i organizacji zawodów. Wyjątkowe podziękowania dla czynników odpowiedzialnych za wczorajszą pogodę dzięki której Igła była naprawdę Złota:)      

  wyniki          międzyczasy             foto klubowe          foto p. Maciej       foto p. Robert     film ze zdjęć

 

Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego `2019


Wyniki
                              Międzyczasy                       FotoXXXII Turystyczny Marsz na Orientację

Prawie czterystu uczestników i ponad czterdziestka klubowiczów zaangażowanych w organizację zawodów to niezwykle budujący widok! Serdeczne podziękowanie dla wszystkich!  


WYNIKI
 

ZDJĘCIA: Maciej BartosLiliana Grzymkiewiczfoto klubowe        

Relacja TV TOYA 


Zawody dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sport Wszystkich Dzieci na zadanie - Ogónopolski bieg na orientację dzieci. Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej na zadanie - Mistrzostwa Łodzi Klas Mundurowych w Biegu na Orientację. Zawody dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na zadanie - Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj się i Licz" na 100-lecie Województwa Łódzkiego. Zawody dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi - Łódź Sportowa na zadanie - Zdrowa jesień z biegiem na orientację.  

 

 1-14115      logoMON        promuje-łódzkie pl     Logo Miasta odzi        logo lodzki szlak konny duze          

 

Popularne Zawody na Orientację - październik`2019

W sobotę, 5 października zapraszamy na kolejne Popularne Zawody na Orientację organizowane w Lesie Łagiewnickim przez Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1. http://www.domkultury.com.pl/orientacja.html . Baza zawodów: Ośrodek Edukacji ekologicznej, ul. Wycieczkowa 107. Start godz. 10.00. Do zobaczenia!Głosuj na nasze projekty w Łódzkim Budżecie Obywatelskim!

logoBO2020

Zachęcamy do oddawania głosów na 5 projektów autorstwa UKS Orientuś:
P138RS - Retkinia Zachód-Smulsko
G253CH - Chojny
W313OJ - Olechów-Janów
W314ST - Stoki-Sikawa-Podgórze
B363TW - Teofilów - Wielkopolska
Można głosować na dowolnych osiedlach. Głosować mogą też dzieci! Termin: 6 października. 
https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/

 

Finał letniego cyklu Łódź Park Tour!

   IMG 3660

Czwartek 3 października to dzień finału letniego cyklu Łódź Park Tour. Zgłoszenia aktywne do poniedziałku 30 września. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie http://lodzparktour.pl

 

OPUS MŁ FIO

Wszyscy mieszkańcy Osiedla Radogoszcz, którzy pojawią się 3 października na starcie w okolicy Skweru Pstrąga, będą mogli za darmo wystartować w biegu na orientację!

Projekt "Łódź Park Tour - bieg na orientację na Radogoszczu" dofinansowano ze środków zadania Miejski Program Mikrograntów 2019 finansowanego ze środków Budżetu Miasta Łodzi oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 realizowanego przez Centrum OPUS.

 

Popularne Zawody na Orientację - wrzesień`2019

W sobotę, 28 września zapraszamy do Lasu Łagiewnickiego na pierwsze po wakacjach Popularne Zawody na Orientację, których organizatorem jest Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1. http://www.domkultury.com.pl/orientacja.html

Baza znajduje się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej, ul. Wycieczkowa 107. Start o godz. 10.00. Do zobaczenia!            

 

Przygotowanie do KMP

Propozycja ostatniego przygotowania do Klubowych MP:

środa 18.09 - nocny trening sprinterski, Stare Miasto - Park Staromiejski - mapa dojazdu, zbiórka 19.15, możliwość startu od 19.30 do 20.30, w terenie tylko odblaski, dwie trasy o różnej długości, bez zgłoszeń, bez minut startowych, przyjeżdżamy pobieramy mapę od trenera Paszyńskiego, biegamy treningowo dla oswojenia z nocnym sprintem

wyniki

środa/czwartek - middle w Lesie Modrzew, na punktach wstążki, mapy do własnego wydruku, do wyboru trzy trasy
trasa A   /   trasa B   /   trasa C

UWAGA I I I
Klub zamawia kompasy dla juniorów. Jeśli ktoś z weteranów chce się dołączyć do zamówienia ze zniżką proszę o kontakt z trenerem Paszyńskim w dniu 18.09.!

 

XXI Mistrzostwa Łodzi w Nocnym BnO

XXI Mistrzostwa Łodzi w Nocnym BnO, Wiśniowa Góra, sobota, 14 września 2019 r.

Centrum zawodów: GOK w Wisniowej Górze, ul. Tuszyńska 64.  Start o 19.30 ( dojście 1,8 km ) 

Dojazd we własnym zakresie. opłata startowa - 20 zł.    Do zobaczenia!                 strona zawodów        foto

 

Mistrzostwa Polski w Sprinterskim BnO. Orientuś z 10 medalami!!!

Wielkie chwile podczas Sprinterskich Mistrzostw Polski w Serocku i Nowym Dworze Mazowieckim! 10 medali i rewelacyjny występ juniorów! Amelia Block i Piotrek Rzeńca mistrzami indywidualnie i w sztafecie sprinterskiej!!! Lepiej być nie mogło! Zuzia Gielec na podium wśród dziewcząt i w sztafecie z Brunem Deredosem! Srebro Ignacego Słomczyńskiego! Seniorzy też z medalami! Srebro i brąz Ewy Gwóźdź i Agaty Olejnik oraz wicemistrzostwo sztafety w której nasze utytułowane panie pobiegły z Krzyśkem Rzeńcą i Piotrem Paszyńskim. Historyczny sukces! Gratulacje dla wszystkich medalistów w tym także Dzidka Paszyńskiego wśród weteranów. Wielkie podziękowania dla trenerów i Rafała Podzińskiego za przygotowanie wakacyjnych treningów, analiz i omówień!

foto pana Roberta:        sprint                sztafety                film               strona zawodów                 foto organizatoraPomorze Sprint Cup 2019

Wyjazd w piątek o godz. 12 sprzed SP 34 przy ul. Ćwiklińskiej w Łodzi.

Kierowcy: Małgorzata Komsa (+Ola Komsa, Aneta Kaźmierczak, Jacek Olas, Łukasz Charuba), Weronika Fortuniak (+Przemek Zuchmański, Piotr Rzeńca, Piotr Ledzion, Grzegorz Ledzion (tylko powrót)), Włodzimierz Gapiński (+Amelia Block, Paulina Berlińska, Wiktoria Doreń), Artur Gielec (+Julia Gielec, Zuzia Gielec, Hana Wiśniewska, Martyna Gola), Paweł Nowak (+Michał Nowak, Piotr Paszyński, Zbigniew Bartos, Bruno Deredos), Józef Paszyński (+Piotr Młynarczyk, Maks Młynarczyk, Adam Lisiak, Ignacy Słomczyński).

Biegi sprinterskie w Gniewie (piątek godz. 16:30), Prabutach i Kwidzynie (sobota i niedziela). 

Noclegi w SP nr 6 w Kwidzynie z własnymi śpiworami i materacami. Wyżywienie - we własnym zakresie. Będzie możliwość zrobienia zakupów. Będziemy starali się wspólnie udawać na obiady. Piątkowy obiad warto zjeść przed wyjazdem bądź zabrać ze sobą.  

Zabieramy: obuwie sprinterskie, nakrycia głowy, chipy (jeśli ktoś ma), kompasy, stroje do biegania, stroje reprezentacyjne klubowe, naczynia do posiłków. 

Koszt wyjazdu (od najmłodszych do seniorów oraz trenerzy): 80 zł, weterani: 100 zł. Ewa, Agata: 0 zł. Piotr Chmielecki i Grzegorz Ledzion - indywidualnie. Łączny wkład finansowy klubu: 54%, wkład zawodników: 46%.

Strona zawodów

 

Łódzcy Mistrzowie #7

Kolejny trening sprinterski - środa 28 sierpnia. Zbiórka o godz. 17:45. Godz. 18 - start w parach.   

Gdzie? Retkinia Południe. Współrzędne 51.742782, 19.394840 (kopiuj i wklej do Google Maps – wyskoczy dokładne miejsce spotkania).

Jak? Start w parach - testowanie wariantów. Trening na zasadzie sprawdzania różnych wariantów w parach. Podział na pary. Forma potwierdzania punktów - SI AIR+. Będziemy mieli chipy dla osób, które nie posiadają (pozostali zabierają swoje). W terenie stojaki ze stacjami i lampionami. 

Ile?  Odcinki szybkie, wariantowe mają długości od 75m do 583m. Cała trasa (szybko + wolno) ma długość około 5 km.

Zgłoszenia? Do poniedziałku 26 sierpnia do godz. 24 w arkuszu Google drive (Orientuś edit). Zgłoszeni: Ryszard, Zbigniew , Maciej Bartos, Paulina Berlińska, Amelia Block (PK), Łukasz Charuba, Piotr Chmielecki, Marcin, Monika Ciupa, Bruno, Andrzej Deredos, Wiktoria Doreń, Aleksandra Filipowska, Weronika Fortuniak, Julia Gielec, Aneta Kaźmierczak, Małgorzata Komsa, Grzegorz, Piotr Ledzion, Adam, Paweł Lisiak, Maks, Piotr Młynarczyk, Michał, Paweł Nowak, Piotr Paszyński, Rafał Podziński, Piotr, Piotr Rzeńca, Filip, Ignacy, Robert Słomczyńscy, Paweł Smoliński, Przemyslaw Zuchmański + Weronika Cych, Robert Wdowiak, Tomasz Tkaczuk. 

Uwaga: prócz sprzętu (kompasy, chipy) zabieramy ze sobą opisowniki i bidony. 

Jest możliwość skorzystania z treningu w późniejszym terminie (bez lampionów). Należy mailowo zwrócić się do Łukasza w środę - po treningu - o jpg mapy do własnego wydruku.   

Wyniki cz. 1   Wyniki cz. 2   Wyniki zbiorcze 


Rumcajsovy Mile

rumcajsowa

Krótki wyjazd na zawody Rumcajsovy Mile pozwolił nam nie tylko sprawdzić się na trudnych technicznie i fizycznie trasach pośród skalnych ostańców , ale też odwiedzić malownicze skalne miasto w Czeskim Raju, pospacerować po Jicinie - rodzinnym mieście bajkowego zbójnika oraz rozegrać emocjonujące piwno-kofolove sztafety. Bardzo miły początek przygotowań do jesiennych startów.

Strona zawodów

Rumcajsove Mile        Z wizytą u Rumcajsa       Skalne Miasto          Piwno-kofolove sztafety         foto pana Andrzeja     

 Jak Rumcajs został zbójnikiem - film    

 

Łódzcy Mistrzowie #6 i bonus #A

Kolejny trening sprinterski - środa 14 sierpnia. Zbiórka o godz. 17:45. Godz. 18 - start masowy sztafet.   

Gdzie? Stare Bałuty. Skwer u zbiegu ulic Organizacji "Wolność i Niezawisłość" oraz Zielnej. 
Jak? 2 starty masowe 2-zmianowe. O godz. 18 na trasę ruszają kobiety na pierwszą zmianę. Gdy przybiegają na metę, są zmieniane przez mężczyznę, który kończąć swój bieg, kończy również sztafetę. Po kilku minutach przerwy (gdy wszyscy przybiegną) ponowny start masowy, na tych samych zasadach. Forma potwierdzania punktów - SI AIR+. Piotr będzie miał chipy dla osób, które nie posiadają (pozostali zabierają swoje). W terenie stojaki ze stacjami i lampionami. 

Ile?  I start masowy dla obu zmian - 1960 m, 14 PK, II start masowy dla obu zmian - 1980 m, 13-14 PK. 

Zgłoszenia? Do poniedziałku 12 sierpnia do godz. 24 w arkuszu Google drive (Orientuś edit). W przypadku problemów technicznych kontakt z Łukaszem. Zgłoszeni: Paulina Berlińska, Amelia Block, Piotr Chmielecki, Bruno Deredos, Andrzej Deredos, Wiktoria Doreń, Julia Gielec, Zuzia Gielec, Artur Gielec, Małgorzata Gielec, Martyna Gola, Małgorzata Komsa, Grzegorz Ledzion, Piotr Ledzion, Adam Lisiak, Paweł Lisiak, Michał Nowak, Tomek Rzeńca, Filip Słomczyński, Ignacy Słomczyński, Robert Słomczyński oraz Weronika Cych, Michał Bek, Robert Wdowiak. Składy sztafet z numerami - link

Jest możliwość skorzystania z treningu w późniejszym terminie (bez lampionów). Należy mailowo zwrócić się do Łukasza w środę - po treningu - o jpg mapy do własnego wydruku.   

Do dyspozycji zawodników klubu jest też pierwszy trening bonusowy Łódzcy Mistrzowie #A na terenie AZS-u. Aby uzyskać mapy do samodzielnego wydruku oraz kompleksową analizę, należy zwrócić się mailowo do Łukasza bądź trenera Jacka, Krzysztofa, Piotra lub Włodzimierza.         

Zdjęcia

 

Sierpień 2019 - plany startowe

MPsprint2019Plany startowo-treningowe na sierpień/wrzesień:

7.08 - trening sprinterski Łódzcy Mistrzowie #5 - szczegóły     foto

14.08 - trening sprinterski Łódzcy Mistrzowie #6 Stare Bałuty        foto

15-18.08 - Rumcajsova Mila, Czechy, wyjazd około południa w czwartek 15.08, zakwaterowanie w zeszłorocznym stylu, pokoje z łóżkami i pościelą, trening techniczny na miejscu lub w Jakuszycach, szczegóły wyjazdu wkrótce w osobnej informacji, listy zgłoszonych: kategorie sportowe   kategorie dodatkowe   strona zawodów

18-25.08 - zgrupowanie Jagniątków, Kadra Wojewódzka Młodzików - informacja przesłana mailem + juniorzy skład, szczegółowe informacje zostały przesłane mailem

28.08 - trening sprinterski Łódzcy Mistrzowie #7

30.08-1.09 - Pomorze Sprint Cup, wyjazd ok. godz.11.00 w piątek 30.08, 4 biegi sprinterskie w 3 dni, zgłoszenia do 17.08 listy zgłoszonych   strona zawodów

5.09 - Łódź Park Tour, Stoki, godz. 18.30, zgłoszenia

7-8.09 - Mistrzostwa Polski w sprinterskim BnO, Serock-Nowy Dwór Maz., szczegóły wkrótce, zgłoszenia do 23.08, listy zgłoszonych   strona zawodów

 

Łódzcy Mistrzowie #5

Kolejny trening sprinterski - środa 7 sierpnia godz. 17:45. Godz. 18 - start pierwszego zawodnika.   

Gdzie? Retkinia północ. Skwer przy południowo-zachodnim rogu ogrodzenia Parafii Świetej Rodziny w Łodzi (droga miedzy Parafią Świetej Rodziny a Przedszkolem Miejskim nr 55). - mapa dojazdu
Jak? Forma potwierdzania punktów - SI AIR+. Piotr będzie miał chipy dla osób, które nie posiadają (pozostali zabierają swoje). W terenie stojaki ze stacjami i lampionami. 
Ile?  3 interwały 1150, 1120, 1260 m.  
Zgłoszenia? Do poniedziałku 5 sierpnia do godz. 24 w arkuszu Google drive (Orientuś edit). W przypadku problemów technicznych kontakt z Łukaszem.  lista startowa

Jest możliwość skorzystania z treningu w późniejszym terminie (bez lampionów). Należy mailowo zwrócić się do Łukasza w środę - po treningu - o jpg mapy do własnego wydruku.                                           

 Wyniki I pętla    Wyniki II pętla    Wyniki III pętla    Wyniki łączne   Zdjęcia  Łódzcy Mistrzowie #4

Trenig sprinterski na zasadzie biegów interwałowych ze startu interwałowego (trasa Rafała Podzińskiego) dla zawodników klubu na mapie Osiedle Zagrodniki. Zbiórka - środa 31 lipca godz. 17:45. Godz. 18 - start pierwszego zawodnika.  

Gdzie? Boisko za Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 i Gimnazjum nr 20 w Łodzi, ul. Olimpijska 9 (miejsce startu Łódź Park Tour). 
Jak? 3 interwały bez rozbić ze zmiennymi założeniami biegu. Forma potwierdzania punktów - SI oraz dotyk. W terenie stojaki ze stacjami i lampionami. Prosimy zabrać chipy!
Ile?  Dłogości interwałów: 1270, 1100, 1250 m. 
Zgłoszenia? Do poniedziałku 29 lipca do godz. 24 w arkuszu Google drive (Orientuś edit). W przypadku problemów technicznych kontakt z Łukaszem. Zgłoszeni: Maciej, Ryszard, Zbigniew Bartos, Amelia Block, Piotr Chmielecki, Janek, Marcin Ciupa, Weronika Cych, Weronika Fortuniak, Ferenc Jonas, Aneta Kaźmierczak, Gosia Komsa, Grzegorz, Piotr Ledzion, Maks, Piotr Młynarczyk, Hania, Magda, Paweł Nowak, Józef Paszyński, Piotrek Rzeńca. 

Jest możliwość skorzystania z treningu w późniejszym terminie (bez lampionów). Należy mailowo zwrócić się do Łukasza w środę - po treningu - o jpg mapy do własnego wydruku.                                           

Na trening zabieramy chipy (jeśli ktoś nie ma, pożyczymy spośród tych, co są) oraz bidony. 

Lista startowa    Wyniki I pętla    Wyniki II pętla    Wyniki III pętla    Wyniki łączne      foto

 

Łódzcy Mistrzowie #3

Trenig sprinterski na zasadzie biegów interwałowych ze startu masowego (trasa Rafała Podzińskiego) dla zawodników klubu na mapie Radogoszcz Wschód. Zbiórka - środa 24 lipca godz. 17:45. Godz. 17:55 wybieg na start. Godz. 18 - start interwałów.  

Gdzie? Plac Słoneczny, wjazd od ul. Nastrojowej. 
Jak? 3 interwały z rozbiciami ze startu masowego. Forma potwierdzania punktów - dotyk. W terenie stojaki z lampionami. 
Ile?  Dłogości interwałów: 770 m, 730 m, 1400 m. 
Zgłoszenia? Do poniedziałku 22 lipca do godz. 24 w arkuszu Google drive (Orientuś edit). W przypadku problemów technicznych kontakt z Łukaszem. Zgłoszeni: Piotr Chmielecki, Janek Ciupa, Wiktoria Doreń, Weronika Fortuniak, Aneta Kaźmierczak, Grzegorz Ledzion, Adam Lisiak, Paweł Nowak + Hania i Magda, Józef Paszyński, Ignacy Słomczyński, Robert Słomczyński, Jan Ziółkiewicz, Krzysztof Ziółkiewicz, gościnnie Michał Bek. 

Jest możliwość skorzystania z treningu w późniejszym terminie (bez lampionów). Należy mailowo zwrócić się do Łukasza w środę - po treningu - o jpg mapy do własnego wydruku.                                            foto

Kolejny trening planowany jest na środę 31 lipca na Osiedlu Zagrodniki. Zabieramy swoje bidony. Szczegóły treningu wkrótce. 

 

Łódzcy Mistrzowie #2

Trenig sprinterski na zasadzie biegów interwałowych ze startu masowego (trasa Rafała Podzińskiego) dla zawodników klubu na mapie Park Podolski na Dąbrowie - w środę 17 lipca o godz. 18. 

Gdzie? ul. Zbaraska/Kossaka (stamtąd przejście o godz. 17:55 na start do Parku Podolskiego)
Jak? 4 interwały z rozbiciami ze startu masowego (młodsi biegają mniej). Forma potwierdzania punktów - dotyk. W terenie stojaki z lampionami. 
Ile?  dłogości interwałów: 670 m, 540 m, 920 m, 800 m. 
Zgłoszenia? Do środy 17 lipca do godz. 12 mailowo do Łukasza. Zgłoszeni: Amelia, Aneta, Julka, Natasza, Paulina,  Weronika Cych, Weronika Fortuniak, Wiktoria, Zuzia, Pani Małgorzata, Artur, Filip, Franek, Grzegorz, Ignacy, Janek, Jarek, Marcin, Robert Słomczyński, Robert Wdowiak. 

Jest możliwość skorzystania z treningu w późniejszym terminie (bez lampionów). Należy mailowo zwrócić się do Łukasza w środę - po treningu - o jpg mapy do własnego wydruku. 

Kolejny trening planowany jest na środę 24 lipca. 

 

Wawel Cup 2019

Strona zawodów                   foto             foto dekoracje by M. Bartos

 

Łódzcy Mistrzowie #1

Trenig sprinterski (trasa Rafała Podzińskiego) dla zawodników klubu na mapie Starego Miasta - w poniedziałek 8 lipca o godz. 18. 

Gdzie? Zbiórka przy krańcówce tramwajowej przy ul. Północnej.
Jak? Forma potwierdzania punktów - dotyk. W terenie lampiony. 
Ile? Trasa 2,85 km. 
Zgłoszenia? Do poniedziałku 8 lipca do godz. 12 mailowo do Łukasza.

Jest możliwość skorzystania z treningu w późniejszym terminie (bez lampionów). Należy mailowo zwrócić się do Łukasza w poniedziałek - po treningu - o jpg mapy do własnego wydruku. 


Mistrzostwa Polski - Jelenia Góra. Złoci juniorzy, srebrne dziewczyny!

Dziewięcioro naszych zawodników wróciło z Karkonoszy z medalami Mistrzostw Polski! Złoto w sztafecie obronili nasi juniorzy: Zbigniew Bartos, Ignacy Słomczyński i Michał Nowak, srebrne zaś wywalczyły seniorki: Aneta Kaźmierczak, Agata Stankiewicz i Ewa Gwóźdż oraz juniorki: Wiktoria Doreń, Amelia Block i Zuzia Gielec. Ponadto Amelia zosytała wicemistrzynią w klasyku, a Ewa zdobyła brąz. Tuż za podium mistrzowskie zmagania ukończył Bruno Deredos i Agata w biegu klasycznym oraz sztafeta juniorek: Julia Gielec, Paulina Berlińska, Martyna Gola. Udany występ w bardzo wymagającym technicznie i fizycznie terenie. Brawa dla zawodników, gratulacje dla trenerów!

foto:    klasyk            sztafety              Orientuś na MP               strona zawodów 

 

Popularne Zawody na Orientację - czerwiec`2019

W sobotę, 15 czerwca zapraszamy na ostatnie przed wakacjami Popularne Zawody na Orientację w Lesie Łagiewnickim.  Start o godz. 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107.     strona organizatora 

 

Czerwiec 2019 - plany startowe

MP2019 logo-e1556794063509Plany startowo-treningowe na czerwiec:

31.05-2.06 - Puchar Najmłodszych - Kwidzyn, strona zawodów

8.06 - Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego, zgłoszenia do trenera Lewandowskiego

7-9.06 - termin kwalifikacji do EYOC dla KNJ na Białorusi, szczegóły wkrótce (te same osoby co na zgrupowanie 25-31.05)

13.06 - Łódź Park Tour, Osiedle Batorego, godz. 18.30, zgłoszenia

14-16.06 (wyjazd w piątek po szkole) - zgrupowanie przed MP - Jagniątków, kategorie KM16-21 + Julka/Adam, informacje mailem lista zgłoszonych

15.06 - Popularne Zawody na Orientację - Las Łagiewnicki

16.06 - BnO Retro-O Bratoszewice - szczegóły

21-23.06 - Mistrzostwa Polski w klasycznym i sztafetowym BnO,  Jelenia Góra - Jagniątków, strona zawodów

 

Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego `2019

Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego, sobota, 8 czerwca 2019 r.

wyniki                międzyczasy                    foto

Proszę o rozliczenie się z kierowcami samochodów.


Puchar Najmłodszych czyli młodzi na 6!

Z 6 medalami wrócili nasi najmłodsi zawodnicy z Pucharu ... Najmłodszych czyli mistrzostw Polski dzieci i młodzików z Kwidzyna. Nie zawiedli nasi faworyci. Julka Gielec zdobyła srebra zarówno w sprincie jak i klasyku. Także na obydwu dystansach na podium stanął Tomek Rzeńca. Srebrnym medalem w sprincie pożegnał się z udziałem w tych zawodach Adam Lisiak. Miłą i wielką niespodziankę sprawili nam najmłodsi chłopcy w biegu sztafetowym. Ryś Bartos, Paweł Smoliński oraz Franek Trepczyński przedłużyli złotą passę naszych sztafet w mistrzowskich zawodach. Na medal spisali sie też rodzice, którzy przywieźli, dopilnowali i dopingowali naszych zawodników, a jeszcze dali radę pobiegać. Gratulacje dla wszystkich małych i dużych orientusiów!

foto:    sprint         klasyk         sztafety         Orientuś w Kwidzynie     PN by K. Ziółkiewicz

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego `2019

Dziękujemy uczestnikom za liczny udział i sympatyczną atmosferę, a wszystkim małym i dużym ORIENTUSIOM za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. Sczególne podziękowania dla szefa Stacji Nowa Gdynia pana Marcina Ciupy za stworzenie znakomitych warunków do sportowej zabawy.  Gratulujemy medalistom oraz zwycięskim szkołom. Ukłony dla orientusiowych Mam za to, że były dzisiaj z nami!

  wyniki       międzyczasy      fotoMistrzostwa Polski - Połczyn Zdrój. 5 medali naszych juniorów!

Michał Nowak mistrzem Polski w nocnym BnO! Zuzia Gielec dwa razy w blasku srebra, a Bruno Deredos dwukrotnie trzeci! Świetna postawa naszych juniorów! Medal naszej świetnej seniorki Agaty Olejnik na biegu nocnym oraz brąz Piotra Młynarczyka wśród weteranów! Udany wyjazd na Pomorze!

Wyniki  na stronie: http://mistrzostwapolski2019.pl/

 

 

Popularne Zawody na Orientację - maj`2019

W sobotę, 18 maja spotykamy się na Popularnych Zawodach na Orientację w Lesie Łagiewnickim. Start o godz. 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy u. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!    strona organizatora       wyniki          foto

 

Maj 2019 - plany startowe

logo mp2019middlePlany startowo-treningowe na maj:

10-12.05 - Klubowe Mistrzostwa Polski, strona zawodów

14.05 (wtorek) - trening nocny w Dłutówku, zbiórka SP 34, ul. Ćwiklińskiej 9, godz. 20.15, szczegóły treningu, zabieracie chipy SPORT IDENT (UWAGA! W tym dniu brak treningu klubowego na Małachowskiego), lista startowa

15.05 (środa) - Łódż Park Tour, Park Klepacza godz. 18.30, zgłoszenia indywidualne do 12.05 przez stronę ŁPT

18-19.05 - Mistrzostwa Polski w biegu nocnym i średnim, wyjazd w sobotę rano, strona zawodów

25.05 (sobota) - Mistrzostwa Województwa Łódzkiego, Las Okręglik-Stacja Nowa Gdynia, strona zawodów

25-31.05 - termin zgrupowania dla KNJ na Białorusi, szczegóły wkrótce

 

Klubowe Mistrzostwa Polski - 10-12 maja - Gdynia. Jesteśmy liderami!

Wygląda na to, że po I rundzie Klubowych Mistrzostw Polski jesteśmy liderami! Znakomita postawa podczas sztafet, klasyka i sprintu rozegranych w Gdyni zawodów dała worek medali, mnóstwo satysfakcji i nieoficjalnie jeszcze przodownictwo w punktacji KMP.

Szczegóły zawodów, wyniki dostępne są tutaj: link                 nieoficjalna punktacja KMP 2019

foto:    sztafety    klasyk    sprint     Orientuś w Gdyni

 

 

Łódź Park Tour w Światowy Dzień Orienteeringu - Akademickie Mistrzostwa Łodzi w Sprinterskim BnO

IMG 1324

15 maja, czyli w Światowy Dzień Orienteeringu, nastąpi inauguracja letniego cyklu Łódź Park Tour. 

Ta edycja będzie wyjątkowa z kilku względów:

1. I bieg odbędzie się w ramach Światowego Dnia Orienteeringu przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. W związku z tym przewidujemy dodatkowe niespodzianki.

WOD logo      PZOS logo logoMSITnowe      Logo Miasta odzi

2. Podczas I biegu odbędą się Akademickie Mistrzostwa Łodzi w Sprinterskim Biegu na Orientację. Już teraz zapraszamy wszystkich studentów! 

3. Wszystkie tegoroczne biegi w ramach cykli Łódź Park Tour odbędą się na mapach przygotowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. 

4. Trasy na poszczególne biegi będzie przygotowywał Rafał Podziński, co gwarantuje najwyższy poziom sportowy. Jest to dodatkowy atut przed jesiennymi Mistrzostwami Polski w Sprinterskim BnO.

5. Wrześniowy bieg cyklu będzie jubileuszowym, 50. biegiem Łódź Park Tour w naszym mieście. Szykuje się wielki jubileusz! 

6. W końcu dzięki otrzymywanemu wsparciu cała edycja może być dla Was darmowa!

Szczegóły, regulamin cyklu, komunikat Akademickich Mistrzostw Łodzi - w zakładce Nasze zawody/Łódź Park Tour i na stronie lodzparktour.pl 10Mila `2019. Udany debiut w kultowych zawodach!

Udało się! Debiut w kultowych, 10-zmianowych sztafetach "10Mila" w Szwecji zaliczony! Udział naszej klubowej sztafety w gronie ponad 350 ekip składających się z najlepszych zawodników na świecie to historyczne osiągnięcie. Niemal 16 godzin biegania w nocy i w deszczu w gronie światowej czołówki to zwłaszcza dla naszych juniorów prawdziwe wyzwanie ale i nobilitacja, a miejsce w pierwszej połowie stawki to duży sukces! Jesteśmy z Was dumni!                       foto 10 Mila       foto obóz w Szwecji Wiosna 2019 - plany startowe

10milaPlany startowo-treningowe na kwiecień:

12-14.04 - Tajemnice Dolnego Śląska: strona zawodów, zdjęcia - Piotr Młynarczyk 

24.04 (środa) - trening nocny Modrzew szczegóły w pliku, interwały ze startu masowego, godz. 20.00 parking przy cmentarzu mapa          

26.04-5.05 Tiomila+zgrupowanie+Swedish League:

wyjazd 26.04 (piątek) godz. 16.00, SP 34, Ćwiklińskiej 9 (dojazd na prom Lubeka - Trelleborg 2.30-11.15); Łukasz, Rafał, Krzysiek: Gdynia - Karlskrona (21.00 - 7.00)

powrót 5.05 (niedziela) ok. 14.00-15.00 (prom Trelleborg - Rostock 22:00 -7.00)

informacje o zawodach: 10mila LIVE / Eventor: 10mila / Kalmartraffen / Swedish League sprint / Swedish League middle

Sztafeta UKS Orientuś Łódź pobiegnie z numerem 209. Obserwujcie, dopingujcie, trzymajcie kciuki! Oto skład:

1. Rafal Podzinski 12.0km
2. Krzysztof Rzenca 11.6km
3. Lukasz Charuba 6.1km
4. Piotr Paszynski 17.8km
5. Przemyslaw Zuchmanski 11.0km
6. Ignacy Slomczynski 10.1km
7. Michal Nowak 8.6km
8. Bruno Deredos 12.0km
9. Zbigniew Bartos 5.2km
10. Piotr Rzenca 14.0km

ysztof Rzenca 11.7km
3. Lukasz Charuba 5.9km
4. Piotr Paszynski 17.7km
5. Przemyslaw Zuchmanski 11.1km
6. Ignacy Slomczynski 10.2km
7. Michal Nowak 8.7km
8. Bruno Deredos 11.9km
9. Zbigniew Bartos 5.1km
10. Piotr Rzenca 13.8km

Siedmioro wspaniałych!

Fantastycznie zaczął się sezon startów mistrzowskich dla naszych zawodników. Z Mistrzostw Polski w Długodystansowym BnO wróciliśmy z rekordową liczbą 7 medali. Pierwszymi tegorocznymi mistrzami Polski zostali: Agata Olejnik w damskiej elicie i Piotrek Rzeńca wśród juniorów, srebra z Bochni przywieźli: Zuzia Gielec, Wiktoria Doreń i Michał Nowak, a brązowe medale wywalczyli: Bruno Deredos i co jest dla nas najprzyjemniejszą niespodzianką - Paulina Berlińska. Gratulacje dla medalistów i ich trenera - Piotrka Paszyńskiego!                  foto by Robert Słomczyński
Początek sezonu 2019 - plany startowe

long2019

Plany treningowo-startowe na marzec:

16.03 sobota - trening techniczny Modrzew:

wyniki
międzyczasy
mapa A / mapa B

23.03 sobota - Powitanie Wiosny, Wiśniowa Góra, start godz. 11.00, zgłoszenia przez Google docs (arkusz Orientuś edit) https://pl-pl.facebook.com/MetalowiecBNO/

24.03 niedziela - zbiórka godzina 6.30, SP nr 34, ul. Ćwiklińskiej 9, start godz. 11.00, wyjazd samochodami wg załączonego pliku, opłaty dla kat KM12-21 30zł, pozostali 45zł, powrót do Łodzi ok. godz. 17.00, strona zawodów http://gorzankaol.blogspot.com/

30.03 sobota - MP w Długodystansowym BnO, - zbiórka godzina 11.00, SP nr 34, ul. Ćwiklińskiej 9, wyjazd samochodami wg załączonego pliku, w godzinach 14.00-15.00 trening w Małym Wiśniczu, obiad (płacimy sami) i dojazd na nocleg w szkole (zabieramy materace), powrót do Łodzi ok. godz. 19.00 w niedzielę, opłaty dla kat. KM12-21 i trenerów 50zł, pozostali 75zł, strona zawodów wraz z listami startowymi i komunikatem technicznym http://patriamlynne.pl/long19/

Miło jest nam poinformować, że aż 10 zawodników UKS Orientuś Łódź znalazło się w Kadrze Narodowej 2019.
Są to: Agata Stankiewicz, Ewa Gwóźdź, Amelia Block, Zuzanna Gielec, Julia Gielec, Rafał Podziński, Piotr Rzeńca, Michał Nowak, Ignacy Słomczyński, Adam Lisiak.
Nasi najlepsi juniorzy będą reprezentować Polskę na zbliżającym się Pucharze Europy Środkowej Juniorów (CEYOC), który odbędzie się w dniach 5-7.04 niedaleko czeskiej Ostravy. Szczegóły wkrótce.

 

Powitanie Wiosny `2019

Powitanie Wiosny `2019. Wiśniowa Góra, 23 marca. Zbiórka o godz. 10.00 w centrum zawodów.

Opłata startowa: 15 zł + 3 zł ( wypożyczenie chipa dla weteranów)  Do zobaczenia!

strona zawodów        foto

Mistrzostwa województwa w biegach przełajowych

6 medali zdobyli nasi zawodnicy podczas silnie obsadzonych przełajowych mistrzostw województwa, które rozegrano w Parku Baden Powella. Mistrzynią juniorek na 4 km została Zuzia Gielec, tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: Piotrek Rzeńca i Ignacy Słomczyński, a brązowe medale przypadły: Weronice Fortuniak, Michałowi Nowakowi oraz Przemkowi Zuchmańskiemu. W rywalizacji z lekkoatletami z całego województwa pokazaliśmy, że w niczym im nie ustępujemy. Gratulacje dla całej osiemnastki startujących dziś Orientusiów!

wyniki                              foto

Popularne Zawody na Orientację - marzec`2019

Marzec zaczynamy od Popularnych Zawodów na Orientację, które w najbliższą sobotę, 2 marca rozegrane zostaną w Lesie Łagiewnickim. Start o 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!

wyniki                             foto

 

Sportowe podsumowanie roku 2018

orienteeringSezon 2018 już dawno za nami, ale ponieważ zima jest okresem podsumowań to możecie zapoznać się z dwoma zestawieniami:

1. Klasy sportowe zdobyte w roku 2018 - link

2. Szczegółowa punktacja systemu sportu młodzieżowego dla województwa łódzkiego - link

 

 

Współpraca ze sklepem dla biegaczy Trucht

logo-red

Uczniowski Klub Sportowy "Orientuś" wszedł we współpracę ze sklepem dla biegaczy Trucht, który znajduje się na OFF Piotrkowska. 

Dla zawodników klubu przewidziane są zniżki na sprzęt sportowy i obuwie (z wyjątkiem elektroniki). Mailowo zostanie rozesłana szczegółowa informacja i oferta na buty marki INOV. 

Kontakt ze sklepem podany jest na stronie https://trucht.com/ 

Można kontaktować się też bezpośrednio z Witkiem Jasińskim. 

 

 

 

 

MP w Narciarskim BnO 2019

zawody 3102W dniach 2-3.03.2019 w czeskich Jesenikach odbędą się Mistrzostwa Polski w Narciarskim BnO. Zawody na dystansach klasycznym, sprinterskim i sztafetowym.

Proszę o zgłaszanie się chętnych do udziału w tych zawodach do soboty 2.02. do trenera Paszyńskiego. Osoby, które nie zgłoszą się w tym terminie, mogą to zrobić do 24.02, ale muszą liczyć się z dojazdem i noclegami we własnym zakresie.

Informacje o zawodach 

Popularne Zawody na Orientację - luty`2019

W najbliższą sobotę, 2 lutego spotykamy się na kolejnych Popularnych Zawodach na Orientację w Lesie Łagiewnickim. Start o 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!   

strona organizatora

 

Popularne Zawody na Orientację - styczeń`2019

wyniki                                                     foto

 

Bieg Sylwestrowy `2018

Bardzo miło zakończył się nam bardzo udany rok. W tradycyjnym Biegu Sylwestrowym Ignacy i Michał stanęli na podium w kategorii młodzieżowej, a Dominika była szósta w biegu głównym. Padło wiele rekordów trasy zarówno wśród młodzików, juniorów, młodzieżowców, jak i weteranów. Dzięki za całoroczne wspólne bieganie! Do siego roku!

Zapraszamy na pierwszy biegowy trening w Nowym Roku juź w środę o 16.15 do Parku 3 Maja!

foto z biegu młodzieżowego      foto z biegu głównego       toast noworoczny Orientusia        karnawałowi biegacze   

 

 

Udany rok "Orientusia"

Klubowa Wigilia była także okazją do podsumowania bardzo udanego pod względem sportowym i organizacyjnym roku. Dawno nie osiągnęliśmy tylu ogólnopolskich sukcesów, zwłaszcza wśród juniorów i nigdy jeszcze nie zorganizowaliśmy tylu imprez na orientację i biegowych. Jest co wspominać...

foto z wigilii                 foto pana Andrzeja               Orientuś mistrzowski                nasze imprezy                 złote sztafety

orientusiowe memy `2018            prezentacje o medalistach MP 

 

Wigilia klubowa - 21 grudnia

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orientuś" zaprasza wszystkich byłych i obecnych zawodników na wigilię klubową, która odbędzie się w piątek 21 grudnia 2018 r. o godz. 17:30 w Gimnazjum nr 33 przy ul. Janosika 136 w Łodzi. Tradycyjnie rozpoczniemy od przygotowania stołów (pomoc mile widziana od godz. 16:30), następnie życzenia, podsumowanie roku i wspólny posiłek.

Zgodnie z naszym zwyczajem każdy proszony jest o przyniesienie czegoś na stół: mogą to być ciepłe potrawy, sałatki, ciasta, owoce, napoje itd.  

 

Zimowy cykl Łódź Park Tour 2018/2019

DSC00025

Zima 2018/2019 to kolejny sezon cyklu wieczornych biegów na orientację Łódź Pak Tour. 

Terminy kolejnych biegów i lokalizacje to:

6 grudnia - Osiedle Zagrodniki

10 stycznia - Stare Chojny

7 lutego - Nowe Rokicie

7 marca - Olechów Południe

Wszystkie szczegóły w zakładce Nasze zawody oraz bezpośrednio na stronie lodzparktour.pl

 

 

 

 

 

 

 

Treningi na hali AZS

28 listopada rozpoczynamy treningi na hali przygotowujące do sezonu 2019. W każdą środę, za wyjątkiem ferii, spotykamy się na hali AZS. Treningi przeznaczone są dla zawodników KM14 i starszych. Szczegóły u trenerów. Trening dla KM18 i starszych rozpoczyna się o 19.00 bieganiem w terenie, dla pozostałych o 19.30 rozgrzewką na hali. Wejście na halę LA od strony stadionu.

 

 

20 lat UKS Orientuś Łódź

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy uświetnili naszą jubileuszową galę: organizatorom i dostojnym gościom, Paszy za przygotowanie atrakcyjnych sztafet oraz rodzicom za niezapomniany wieczór przy grillu i ognisku. Pokazaliście, że Orientuś to coś znacznie więcej niż tylko klub biegaczy na orientację. Warto żyć dla takich chwil!

foto:                               gala                   sztafety i ... po sztafetach           foto pana Andrzeja         foto pana Maćka

prezentacje na XX-lecie:       prehistoria          nasi  arcymistrzowie            podróże            śluby

Wyniki sztafet

 

Popularne Zawody na Orientację - listopad`2018

W sobotę, 10 listopada, spotykamy się na Popularnych Zawodach na Orientację w Lesie Łagiewnickim. Start o godz. 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!  http://www.domkultury.com.pl/orientacja.html

 wyniki                  foto

Łódzkie Biegi Górskie 2018/2019

logo bieg gorski 2Uczniowski Klub Sportowy "Orientuś" zaprasza na zimową edycję Łódzkich Biegów Górskich:

- nowa atrakcyjna trasa o długości 6,6 lub 10,5 km z przewyższeniami 140 lub 220 m, 

- możliwość sprawdzenia i porównania zimowej formy przez 5 kolejnych miesięcy,

- ciepły posiłek po każdym biegu,

- medal za ukończenie 1. biegu i sklasyfikowanie w 3 z 5 biegów cyklu,

- szczegóły dla klubowiczów w newsletterze.  

gorywlodzi.pl
Łódzkie Zakończenie Sezonu w BnO

Znakomitą zabawę na Zakończenie Sezonu przygotowali nam Weronika i Rafał z wydatną pomocą swoich rodzin. Microorientering z 35 punktami kontrolnymi na niespełna 2 ha, z czego część w labiryncie, a w finale dodatkowo mapa w lustrzanym odbiciu mogły zadowolić najwybredniejszych masochistów BnO. Bezbłędne pokonanie takich tras to dopiero satysfakcja. Prawie setka zawodników, w tym goście z Warszawy, Krakowa i Poznania, a nawet z Węgier, stanęła przed niemałym wyzwaniem. Zaciekawieni spacerowicze przyglądali się biegającym bokiem, tyłem, czy z mapą odwroconą, trzymaną nad głową. Było na co popatrzeć mimo padającego deszczu. Wyrazy szacunku dla wszystkich organizatorów tego przedsięwzięcia!

Wyniki eliminacji 
Międzyczasy eliminacji          


Wyniki biegu finałowego
Międzyczasy biegu finałowego

Foto (niestety z powodu deszczu starym aparatem)

 

Złota Igła - Grand Prix Polski w rodzinnym biegu na orientację 2018

Ponad 200 osób w tym czterdziestka najmłodszych w kategorii rodzinnej wystartowała w tradycyjnej "Złotej Igle", zawodach kończących sezon leśnych biegów w naszym regionie. Pięknie wyglądający w jesiennej szacie Las Łagiewnicki, szybkie bieganie z intensywnym liczeniem zdobytych punktów, a na mecie kultowe pączki, już prawie kultowe zapiekanki i po raz pierwszy...bigos! Gromada klubowiczów uwijających się przy organizacji, a na zakończenie jeszcze wspaniały tort! Taka impreza zdarza się raz na 60 lat! Przynajmniej dla niektórych :) Dziękuję wszystkim! 

Wyniki

Międzyczasy

Zdjęcia (Krzysztof Lewandowski i Robert Słomczyński)
Zdjęcia (Maciej Bartos)
Zdjęcia (Piotr Młynarczyk) 

 

Nieoficjalne zakończenie sezonu, czyli zawody o tytuł Lotnej Gąski i Łebskiego Panicza

DSC 1164Rafał, nasz najbardziej utytułowany zawodnik, 3 listopada organizuje nieoficjalne zakończenie sezonu, czyli Zawody o tytuł Lotnej Gąski i Łebskiego Panicza.

Będzie to świetna okazja do zabawy i sprawdzenia swoich nietypowych umiejętności związanych z biegiem na orientację.

Zapraszamy wszystkich do udziału!

BIULETYN

FORMULARZ ZGŁOSZEŃ

 

 

 

#BudżetObywatelskiSamorząduWojewództwaŁódzkiego - głosowanie!

Slajd2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do 31 października trwać będzie głosowanie w Budżecie Obywatelskim Samorządu Województwa Łódzkiego. 

2 edukacyjne projekty UKS Orientuś Łódź czekają na Wasze wsparcie:
580 - W Łódzkie z mapą - etap I
563 - LOVELAS 

Głosować mogą też niepełnoletni (za zgodą rodziców). LINK DO GŁOSOWANIA

 

Rekordziści Budżetu Obywatelskiego Łodzi 2019

bołodzi2018Aż 6 z 8 projektów Budżetu Obywatelskiego Łodzi na rok 2019 uzyskało wystarczającą ilość głosów, aby zostać zakwalifikowanymi do realizacji.

Z rąk Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej, wśród innych laureatów, pamiątkowe dyplomy odebrał Łukasz Charuba. 

Projekty polegają na przygotwaniu/rozszerzeniu na osiedlach map do biegu na orientację, a klub dołoży starań, aby zorganizować tam dla mieszkańców zawody z cyklu Łódź Park Tour. 

Zwycięskie projekty:

Bieg na orientację po Lesie Łagiewnickim
Bieg na orientację po Osiedlu Radogoszcz-Wschód
Bieg na orientację po Parku Klepacza
Bieg na orientację po Stokach
Bieg na orientację po Osiedlu Chrobrego
Bieg na orientację po Osiedlu Batorego

Gratulujemy!
Finał Łódź Park Tour na terenie przyszłego Expo!

fiero-pizza

Teren przyszłego Expo Horticultural w 2024 roku, czyli największej światowej wystawy poświęconej przestrzeniom zielonym, będzie areną finałowych zmagań cyklu Łódź Park Tour. 

Dodatkowo, nowa mapa osiedla przy ulicy Niciarnianej zagwarantuje różnorodność terenu i emocje na biegu pościgowym do samego końca.

Tradycyjne trasy dla początkujących, zuchwałych, profesjonalistów i rodzinna! 

Nagrody dla najlepszych sponsorować będzie najlepsza pizza w mieście, czyli Fiero! Pizza. 

Baza i centrum zawodów w Hali Parkowa przy ulicy Małachowskiego. 

Zgłoszenia przez formularz do poniedziałku 22 października włącznie: LINK

Strona zawodów

Lista zgodna z klasyfikacją generalną przed biegiem pościgowym ukaże się w weekend. 

 

Złota Igła - Grand Prix Polski w rodzinnym biegu na orientację

Igła2018


Zapraszamy na tradycyjne sportowe zakończenie sezonu, czyli Jesienne Zawody na Orientację "Złota Igła".

Bieg na zasadzie scorelaufu (bez wytyczonej trasy). Mozliwość startu amatorów i profesjonalistów (różne kategorie). W końcu brak wpisowego i moc atrakcji! 

REGULAMIN I ZGŁOSZENIA 

Termin zgłoszeń do 20 października!

Zawody współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sport dla Wszystkich i zadania Grand Prix Polski w rodzinnym biegu na orientację oraz Urzędu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi - Łódź Sportowa i zadania Zdrowa jesień z biegiem na orientację. 

 

Mistrzostwa Polski w Nocnym i Średniodystansowym BnO 2018

Trzynaście medali przywieźli z Mistrzostw Polski w nocnym i średniodystansowym BnO nasi zawodnicy. Noc należała do naszych dziewcząt, bo zdobyły aż 4 medale: złoto Zuzia Gielec (K16), srebro Ewa Gwóźdź (K21) i Weronika Fortuniak (K20), a Nina Deredos brąz. Ze srebrnym i brązowym medalem wrócili: Piotrek Rzeńca (M18) oraz Ignacy Słomczyński (M16) i pan Piotr Młynarczyk. Uważany za najtrudniejszy technicznie bieg, czyli middle, też przyniósł nam wiele radości. Swój kolejny mistrzowski tytuł zdobył Piotrek Rzeńca, a medalowe żniwo uzupełniły: Agata Stankiewicz i Ewa Gwóźdź w elicie (srebro i brąz), Amelka Block (trzecia w K16) oraz Weronika w K20, a także Michał Nowak ( M16).  Piękny finał bardzo udanego sezonu!

Foto z dekoracji p. Piotra Młynarczyka

Treningi nocne do MP

Rozkład treningów nocnych do Mistrzostw Polski w Gdyni:

19.09 (środa) - Las Łodzianka, start 19.45, parametry tras: A-6,48km; B-4,75km; C-3,79km; wyniki
26.09 (środa) - okolice Pabianic - szczegóły w osobnej aktualności
3.10 (środa) - Gałkówek wschód, start 19.00, parametry tras: A-8,68km; B-6,64km; C-4,86km wyniki
10.10 (środa) - Las Modrzew, atart 18.45, parametry tras: A-5,2km, B-4,5km, C-3,4km wyniki

 

XXXI Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj się i Licz"

Ponad 300 miłośników BnO wystartowało w XXXI Turystycznym Marsza na Orientację "Orientuj się i Licz". Blisko 50 z nich to dzieciaki w kategorii rodzinnej! Malowniczy Las Łagiewnicki ubarwiony przez złotą, polską jesień, konie, drzewka, krzyżówki, pączki, zapiekanki i...lemoniada. Dla każdego coś miłego! A dla najlepszych puchary, medale i nagrody dzięki partnerom: Ministerstwu Sportu i Turystyki, Ministerstwu Obrony Narodowej, Urzędowi Miasta Łodzi, Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym i Zespołowi Parku Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Serdeczne podziękowania dla małych i dużych klubowiczów, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia!

wyniki:          TDm      TDs      TJ        TS       KR

foto:    panów Piotra i Macieja     klubowe        filmy pana Piotra Rzeńcy

 

          

Mistrzostwa Polski - złota jesień naszych juniorów!

Ledwie zaczęła się jesień, a już dla nas jest złota! Nie za sprawą pogody, lecz naszych juniorów, którzy wywalczyli na Mistrzostwach Polski w biegu klasycznym i sztafetowym 9 medali, w tym aż trzy złote. Oczekiwane sukcesy w klasyku naszych asów: Piotrek Rzeńca (złoto), Amelia Block (srebro) i Zuzia Gielec (brąz) zostały poparte wymarzonymi zwycięstwami sztafet. Zuzia z Amelią wsparte Wiktorią Doreń oraz Zbyszek Bartos, Ignacy Słomczyński i Michał Nowak nie dali szans rywalom zwyciężając z kilkuminutową przewagą! Na podium stanęli też starsi juniorzy czyli Grzesiek Bartos, Bruno Deredos i Piotrek Rzeńca! Ten występ juniorów przejdzie do historii klubu! Ale starsi też coś dorzucili do worka medali. Ewa Gwóźdź i Weronika Fortuniak zostały wicemistrzyniami Polski w klasyku, brązem zaś ucieszył nas Przemek Zuchmański. Wielkie słowa uznania dla wszystkich za wspaniałą postawę i ogromne podziękowania dla trenerów: Piotra Paszyńskiegoi i Włodzimierza Gapińskiego za znakomite trafienie z formą naszych juniorów. Bez medalu wrócił tym razem z mistrzostw Rafał Podziński! Zdobył jednak coś znacznie cenniejszego, bo...serce Weroniki. Oświadczyny na podium zostały przyjęte i...czekamy na ślub!

Strona zawodów

foto p. Andrzej Deredos i Julia Gielec         p. Robert Słomczyński              filmy  p. Roberta           oświadczyny

 

Orientuj się i Licz po raz 31.

1-14115Uwaga nauczyciele, opiekunowie, wszyscy miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu i amatorzy biegania nieposiadający licencji sportowych!

6 października Turystyczny Marsz na Orienację "Orientuj się i Licz".

Impreza zostanie rozegrana przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki na zadanie Ogólnopolski bieg na orientację dzieci, Ministerstwa Obrony Narodowej na zadanie Mistrzostwa Łodzi Klas Mundurowych w Biegu na Orientację oraz Urzędu Miasta Łodzi na zadanie Zdrowa jesień z biegiem na orientację. 

Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeń dostępne w zakładce: Nasze zawody - Orientuj się i Licz. 

REGULAMIN I ZGŁOSZENIA 2018 

 

Klubowe Mistrzostwa Polski - Rzeszów. Jesteśmy wicemistrzami!

Nasze nadzieje potwierdziły się! Jesteśmy klubowymi wicemistrzami Polski! Znakomita postawa w biegu sztafet klubowych (i to nie tylko tej zwycięskiej) pozwoliła wyprzedzić UNTS Warszawa i w końcowej klasyfikacji Klubowych Mistrzostw Polski uplasować na drugim miejscu, tuż za zwycięskim WKS Wawel. Piękny sukces na 20-lecie klubu! Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów!

końcowa klasyfikacja KMP        foto      foto by Piotr Młynarczyk    foto sztafeta by Piotr Młynarczyk cz.1     foto sztafeta by Piotr Młynarczyk cz. 2    filmy by Robert Słomczyński     finisz sztafety-film

 

1 Marcin Ciupa: Janek, Aneta, Jacek (z Tomaszowa), Wojtek (do Kielc)
2 Piotr Chmielecki: Łukasz Charuba, Adam Lisiak, Paweł Lisiak,
3 Paweł Nowak: Michał Nowak, Zuzia Gielec, Julia Gielec, Amelia Block, 
4 Piotr Paszyński: Hana, Natalia, Martyna, Paulina
5 Józef Paszyński: Przemek Zuchmański, Grzegorz Bartos, Natasza Nikitczenko, Weronika Fortuniak (tylko powrót), 
6 Piotr Rzeńca: Tomek, Piotrek, Bruno (podróż tam - powrót z innym wybranym kierowcą - ustalimy na miejscu), Krzysiek (tylko powórt), Marta Listek (tylko powrót)
7 Robert Słomczyński: Ignacy, Zbyszek, Igor, Piotrek Ledzion
8 Krzysztof Ziółkiewicz: Janek, Maks, Piotr Młynarczyk
Dojazd we własnym zakresie: Agata, Ewa, Rafał.

Nocny sprint w środę!

Uwaga. Jest szansa potrenować przed premierową konkurencją na Klubowych MP, czyli nocnym sprintem. W środę 5.09 trening na terenie akademickiego "Lumumbowa". Start 20.30. Punkty w postaci małych lampionów z odblaskiem (bez sport identu). Dwie trasy o podobnym poziomie trudności, dłuższa A - 3,3km, krótsza B 2,2km. Zapisy zamknięte. Lokalizacja startu/ mety - mapa

Wyniki

 

Grand Prix Polonia 2018. Weronika, Tomek i Bruno zwycięzcami!

Siódemka naszych zawodników stanęła na podium rozgrywanego w Jakuszycach i Piechowicach Grand Prix Polonia. Na zboczach Karkonoszy po zwycięstwa sięgnęli: Weronika Fortuniak, Tomek Rzeńca, Bruno Deredos i pan Grzegorz Ledzion. Drugie miejsca wywalczyli: Julka Gielec i Adam Lisiak. Dodatkowy bieg sprinterski wygrał Bruno przed Michałem Nowakiem. Mimo krótkiej, wakacyjnej przerwy w treningach, całkiem niezłe osiągnięcia! 

Strona zawodów         foto

 

Sumpersky Divocak `2018. Dzik upolowany!

Krótki wypad do Czech na Sumpersky Divocak zakończył się dla nas "upolowaniem" głównego trofeum tej rozgrywanej w Górach Orlickich imprezy, czyli zdobyciem okazałego dziczego udźca za zwycięstwo zespołowe! Na największe kęsy zasłużyli zwyciezcy trudnych technicznie i fizycznie trzydniowych zmagań: Weronika Fortuniak, Rafał Podziński i Piotrek Rzeńca. Od biesiadnego stołu głodni nie odejdą na pewno pozostali medaliści: Ewa Gwóźdź, Zuzia Gielec, Bruno Deredos i Grzegorz Bartos, a za czołowe miejsca na pasztet przynajmniej zasłużyli najmłodsi: Tomek Rzeńca, Janek Ciupa, Adam Lisiak, a także: Wiktoria Doreń i Zbyszek Bartos oraz trenerzy: Piotr i Alicja, dla której był to powrót do okolic, w ktorych wywalczyła przed laty medal EYOC.             strona zawodów          

foto:     Sumpersky Divocak         Orientuś w "Bumbalce"           zatmeni mesice           by A. Deredos

 

Pięćdziesiątka Orientusiów na trasach Wawel Cup! Trzech na najwyższym podium!

37. Wawel Cup zgromadził ponad 1000 zawodników z 24 państw! Na jurajskich skałkach w okolicach Podlesic i Bobolic biegało, chodziło lub było noszonych aż pięćdziesięciu Orientusiów! Troje z nich zostało zwycięzcami tych wymagających, pięciodniowych zmagań! Tytuły królów Wawelu wywalczyli: Rafał Podziński w elicie, Piotrek Chmielecki w M21S i Tomek Rzeńca w M10. Na podium stanęły też panie: Ewa Gwóźdź i Alicja Ewiak-Paszyńska oraz Jacek Olas. Pech pozbawił medalowego miejsca, czwartego ostatecznie, Janka Ciupę, a tuż za podium uplasowały się: Zuzia i Julia Gielec. W ścisłej czołówce wśród Polaków byli jeszcze: Adam Lisiak, Amelia Block, Wiktoria Doreń, Piotr Paszyński, Michał Nowak i Bruno Deredos, który stanął też na podium Skalnego Sprintu wygranego oczywiście przez ...Rafała. Wszyscy, którzy ukończyli pięciodniówkę, dostarczyli nam powodów do dumy. Wiele przyjemnych chwil spędziliśmy przy urodzinowych grillach, wycieczki na skałki, tradycyjnych piłkarskich meczach i wspólnych, codziennych analizach tras. Było ciężko na trasach, ale poza tym bardzo ... rodzinnie!

foto:       Silne Studio    Andrzej Deredos    Podlesice     Bobolice   sprint    dekoracje   futbol na Wawelu   Michałki z Wawelu

 

Wawel Cup `2018

lista z 1.07

Mail dotyczący wyjazdu i kosztów został wysłany do wszystkich. W razie nieotrzymania prosimy o kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Na mailu podział na auta - kto z kim jedzie.

Wyjazd aut Pawła Nowaka, Pana Paszyńskiego, Pana Rzeńcy, Łukasza - spod SP 34 w Łodzi w środę o godzinie 10.00. Pozostałe auta wg własnych ustaleń. Przed środowym biegiem można wcześniej ulokować się w szkole. W centrum zawodów spotykamy się najpóźniej o 14.

Klub pokrywa równowartość wpisowego w I terminie dla kategorii od najmłodszych do seniorów. Wszyscy korzystają z klubowej zniżki 15% na wpisowe za ponad 40 zawodników. Pozostałe świadczenia płatne we własnym zakresie. Osoby, które śpią w szkole i zamówiły obiady - jedzą je w czwartek, piątek i sobotę.

Codziennie wieczorem w szkole planujemy analizy. Do tego tradycyjny mecz oraz klubowy grill w sobotę.

Przypominamy o zabraniu chipów, kompasów, obuwia, rzeczy na zmianę, dla śpiących w szkole - śpiworów i karimat. 

Biuletyny i komunikaty oraz minuty startowe na stronie organizatora: http://wawelcup.pl/pl/

 

1 Maciej Bartos (weekend): Ryszard Bartos, 
2 Łukasz Charuba: rodzina
3 Marcin Ciupa: z obozu Janek Ciupa, Hana Wiśniewska, Julia Gielec (potem do rodziców)
4 Piotr Chmielecki: rodzina
5 Andrzej Deredos: Nina Deredos, Bruno Deredos, Grzegorz Bartos, Zbigniew Bartos
6 Artur Gielec: Zuzanna Gielec, Małgorzata Gielec, Martyna Gola (potem jeszcze Julia)
7 Ewa Gwóźdź
8 Małgorzata Komsa: rodzina
9 Paweł Lisiak: z obozu Adam Lisiak, Maks Młynarczyk (potem do taty), w weekend Elżbieta Lisiak
10 Piotr Młynarczyk: (potem Maks Młynarczyk)
11 Paweł Nowak: Michał Nowak, Piotr Ledzion, Aneta Kaźmierczak, Jacek Olas
12 Józef Paszyński: Krzysztof Lewandowski, Amelia Block
13 Piotr Paszyński: rodzina
14 R.Podziński
15 Piotr Rzeńca: Krzysztof Rzeńca (nie biega), Tomasz Rzeńca, Paulina Berlińska, Wiktoria Doreń
16 Robert Słomczyński: rodzina
17 Jarosław Trepczyński: rodzina

Popularne zawody na orientację - czerwiec `2018

W sobotę, 16 czerwca zapraszamy do Lasu Łagiewnickiego na ostatnie przed wakacjami Popularne Zawody na Orientacje. Start o godz. 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. http://www.domkultury.com.pl/orientacja.html  Do zobaczenia!

 wyniki               foto

 

Mistrzostwa Polski w Sprinterskim BnO

Sprinterskie Mistrzostwa Polski rozegrane w Szczecinie przyniosły nam 6 medali i ... lekki niedosyt, bo tak zwykle bywa, gdy kończy się zawody na 4. miejscu, a tych lokat nasi zawodnicy wywalczyli aż trzy. Królem sprintu na MP został Piotrek Rzeńca, najlepszy indywidualnie oraz w sztafecie z Zuzią Gielec. Wicemistrzynią w elicie damskiej została zaś Agata Stankiewicz, która w kwietniu była najszybsza w biegu długodystansowym i tym samym potwierdziła wysoką formę oraz niezwykłą wszechstronność. Prawdziwą rewelacją mistrzostw weteranów został pan Piotr Młynarczyk. Mistrzostwo w sprincie uzupełnił srebrem w sztafecie z panią Niną Deredos, która indywidualnie też stanęła na podium. Tuż za pudłem miejsca zajęli zaś: Zuzia Gielec, Ignacy Słomczyński (sekunda od medalu), Krzysiek Rzeńca oraz Ewa Gwóżdź, Weronika Fortuniak, młodziuta sztafeta: Julia Gielec - Ignacy i nieco starsza prowadzona przez trenera Piotra Paszyńskiego, w której biegli jeszcze: Weronika, Aneta Kaźmierczak oraz Przemek Zuchmański. Gratulacje dla wszystkich za dobrą postawę i podziękowania dla trenerów!

 Strona zawodów   foto organizatora    foto by Robert Słomczyński         foto sztafety by Piotr Młynarczyk         foto sprint by Piotr Młynarczyk

 

Najbliższe treningi z mapą: 6.06

W najbliższym czasie odbędą się ważne treningi przygotowujące do zasadniczych wiosennych startów w Polsce. 

16 maja - Stoki,           Wyniki 16.05         Mapa 16.05

26 maja POZnO       wyniki         foto

27 maja - wyjazdowy trening w okolice Wieruszowa     szczegóły        mapka dojazdu 

30 maja - trening sprinterski Pabianice      mapa       wyniki

6 czerwca środa - trening na mapie Stare Bałuty

Wyniki

Mapa A, mapa B, mapa C, najlepsze warianty 

 

Puchar Najmłodszych `2018.

6 medali zdobyli nasi najmłodsi zawodnicy podczas nieoficjalnych mistrzostw Polski młodzików!!! Nie zawiedli nasi faworyci! Tomek Rzeńca został królem sprintu i wicemistrzem w klasyku, a wraz z Jankiem Ciupą i Frankiem Trepczyńskim obronił ubiegłoroczny mistrzowski tytuł w sztafecie. W sprincie srebro i brąz zdobyli: Julka Gielec i Adam Lisiak, w biegu klasycznym zaś trzeci był Janek Ciupa. Lepiej niż mogliśmy się tego spodziewać spisali się też zawodnicy mający dużo mniej doświadczenia. Filip Marcjanek otarł się o medal w sprincie, a Hana Wiśniewska była szósta w klasyku i czwarta wspólnie z Julką i równie udanie debiutującą Natalią Woch w biegu sztafetowym. Nie zawiedli też pozostali. Równie dużo satysfakcji co ze zdobytych medali mieliśmy z faktu, że czołowymi organizatorami rozegranych w tym roku w powiecie wieruszowskim, a znakomicie przygotowanych zawodów byli nasi zawodnicy: Piotrek Paszyński, Piotrek Chmielecki, Marcin Fastyn i Łukasz Charuba. Najmłodszym Orientusiom za postawę, ich niezawodnym rodzicom za wsparcie techniczne, mentalne i doping, a organizatorom za profesjonalne przygotowanie mistrzostw serdeczne dzięki!

wyniki                      foto:         sprint         klasyk         sztafety        a po bieganiu ...        by R. SłomczyńskiKlubowe Mistrzostwa Polski - Lublin 18-20.05.

Szesnaście razy stawali nasi zawodnicy na podium Klubowych Mistrzostw Polski podczas trzydniowych zmagań rozgrywanych w poprzecinanym jarami Otroczu i lubelskim Wąwozie JP II. Nacenniejsze, bo dające najwięcej punktów w klasyfikacji KMP były zwycięstwa sztafet juniorów (G. Bartos,B. Deredos,P. Rzeńca) i juniorów młodszych (Z. Bartos,M. Nowak,I. Słomczyński). Indywidualnie zaś najwięcej do klubowego dorobku punktowego dołożyła Agata Stankiewicz za zwycięstwo w klasyku i trzecie miejsce w sprincie. Bardzo wysoko punktowane były medalowe miejsca pozostałych eliciarzy: Rafała Podzińskiego, Ewy Gwóźdź i szóstego Krzyśka Rzeńcy. Wiele punktów dostarczyły też drugie miejsca: Piotrka Rzeńcy i Ignacego Słomczyńskiego i trzecie Weroniki Fortuniak. 10-letni Tomek Rzeńca także wspomógl klub trzecim miejscem wśród 12-latków, a z pamiątkowymi kubkami zastępującymi medale wrócili także weterani: Nina Deredos, Dzidek Paszyńnski i Piotr Młynarczyk, co też było równoznaczne z punktowymi zdobyczami. Wiele miejsc w pierwszej dziesiątce pozostałych zawodników daje nadzieję, jesienną rundę KMP zakończymy z medalowem. A może poprawimy ubiegłoroczne, drugie miejsce, za które odebraliśmy właśnie skromny, ale prestiżowy puchar... 

wyniki             wyniki KMP po I rundzie          foto klasyk              foto sprint        foto sztafety by Piotr Młynarczyk

 

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego `2018

 

Gratulujemy najlepszym spośród ćwierć tysiąca uczestników Mistrzostw Województwa Łódzkiego i Grand Prix Polski w Rodzinnym BnO, ale i tym, którzy ukończyli wymagające trasy trenera Piotra Paszyńskiego. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację zawodów i gościnnemu Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym. 

wyniki

międzyczasy

klasyfikacja zespołowa

fotoInov-8 Cup, kwalifikacje EYOC - Czechy 5-6.05

hostomiceCzeski początek kwalifikacji do ME Juniorów za nami. Po dwóch biegach Piotrek prowadzi w M18, a Zuzia jest druga w K16.
Wyniki:
Sobota https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=3905
Niedziela https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=3906Grand Prix Mazowsza `2018. Trzej ( a nawet czterej ) muszkieterowie znad Wkry.

Nowy Dwór Mazowiecki, 1 - 3 maja

Majowy triathlon składający się z grillowania, kąpieli w dzikiej rzece i biegania na orientację zakończył się pełnym sukcesem. Najbardziej zadowoleni mogą być zwycięzca: Rafał Podziński i trzech srebrnych medalistów: Janek Ciupa, Adam Lisiak oraz Piotr Młynarczyk. Ale brawa należą się wszystkim, którzy ukończyli te trzydniowe zmagania wymagające bardzo różnorodnych umiejętności.

foto:    sprint        klasyk        middle       klubowa majówka       sprint by P. Młynarczyk

 

 

Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego `2018

Sobota, 21 kwietnia 2018 r. godz. 11.00

Po zawodach:   wyniki       międzyczasy       foto

 

 

XII Bieg Olimpijczyków. Siedmioro wspaniałych!

Siedmioro orientusiów stanęło na podium XII Biegu Olimpijczyków rozegranego w Parku Baden-Powella! Wśród najmłodszych bezkonkurencyjny Tomek Rzeńca: trzecia zaś debiutantka Dagmara Gola. W starszych rocznikach podstawówek pasjonujący finisz Julki i drugie miejsce przed Natalką Woch. Adam także na podium. Wśród gimnazjalistów druga Wiktoria i trzeci Piotrek Ledzion! Dobre biegi pozostałych dzieciaków i nie gorsze ...weteranów! Brawo! Miejmy nadzieję, że wasze szkoły docenią te sukcesy!

foto

Zorientuj się na EkoMiasto

Światowy Dzień Ziemi z Uniwersytetem Łódzkim i ... UKS Orientuś Łódź.   

Dla tych, którzy stęsknili się już za Łódź Park Tour, dla tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie teren kampusu Uniwersytetu Łódzkiego, ale także tych, którzy chcieliby poznać podstawy biegu na orientację oraz wszystkich pragnących uczcić biegiem, marszem lub rodzinnym spacerem Światowy Dzień Ziemi mamy propozycję przygotowaną wspólnie przez twórców EkoMiasto - nowego kierunku studiów na Uniwersytecie Łódzkim i UKS Orientuś.  Zapraszamy!                                  biuletyn             formularz zgłoszeń                  

 

Long dla starszych, Las Łagiewnicki dla młodszych

Pierwsze z tegorocznych mistrzostw  Polski już za nami. Rozegrana w Nawojowej Górze rywalizacja w biegu długodystansowym przyniosła nam komplet medali i sporo optymizmu. Mistrzynią Polski elity została Agata Stankiewicz, debiutant - Michał Nowak został sensacyjnym wicemistrzem wśród juniorów młodszych, a Weronika Fortuniak dołożyła brąz wśród młodzieżowców. W czołowej szóstce mistrzostw znaleźli się jeszcze: Ewa Gwóźdź, Przemek Zuchmański i Zuzia Gielec.  Kolejny medal wśród weteranów wywalczyła niezawodna pani Nina Deredos. Brawa dla medalistów i wszystkich, którzy ukończyli te niezwykle wymagające zawody          

strona mistrzostw            foto p. Piotra Młynarczyka

A w sobotę najmłodsi mogą próbowali swych sił podczas Popularnych Zawodów na Orientację w Lesie Łagiewnickim.      wyniki        foto

 

 

Wielkanocne treningi

W czasie ferii wielkanocnych klubowe treningi odbywać się będą w Lesie Łagiewnickim: w czwartek, sobotę i poświąteczny wtorek. Początek o godzinie 10.00 w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ul. Wycieczkowej 86. Do zobaczenia!

 

Mistrzostwa Polski w Długodystansowym BnO

Już po Świętach pierwsze w tym roku Mistrzostwa Polski w BnO. Long odbędzie się w większości już dla nas znanej Nawojowej Górze.
Bieg rozegrany zostanie w niedzielę 8 kwietnia. Wyjazd w sobotę w godzinach popołudniowych. Śpimy w szkole na własnych materacach.

Szczegóły zawodów - strona MP

Lista zgłoszonych - proszę o sprawdzenie poprawności danych

 

Powitanie Wiosny i ... nowych dresów.

DSC00531

Wiśniowa Góra, sobota, 24 marca `2018 r.       

 

wyniki

międzyczasy

                 foto                  

 

 

 

 

Plany treningowo-startowe cz.1

orienteering logoW niedzielę, 25.03 planujemy wyjazd na Grand Prix Małopolski. Jest tam organizowany minilong ze startu masowego, w terenie zbliżonym do MP, który będzie świetnym testem przed MP 8.04. Wyjazd wcześnie rano. Zgłoszenia do czwartku 15.03 do trenera Paszyńskiego drogą mailową lub sms. Dzień wcześniej biegamy zgodnie z kalendarzem Powitanie Wiosny.

Ponieważ czas szybko leci uprzedzamy plany wakacyjne:

25.06-4.07 obóz KW Młodzików (Żelazko?) - szczegóły u trenera Paszyńskiego
4-8.07 Puchar Wawelu - zgłoszenia poprzez arkusz Google docs (link - w przypadku braku mozliwości edycji kontakt z Łukaszem)
26-29.07 wyjazd klubowy na zawody do czeskiego Sumperka (link)
10-12.08 Grand Prix Polonia (link)
12-20.08 obóz KW Młodzików + klubowy (Jagniątków?) - szczegóły u trenera Paszyńskiego

W arkuszu Google docs znajdują się również pozostałe zawody, na które klub planuje organizować wspólne wyjazdy. Prosimy o zaznaczanie tam również mozliwości transportowych (dorośli - informacje o możliwości wzięcia aut). Od tego uzależniamy mozliwości co do ilości jadących osób. Brak zgłoszenia w terminie skutkował będzie m. in. pokrywaniem różnicy w wysokości wpisowego. 

 

Popularne Zawody na Orientację - marzec `2018

        wyniki                      foto              

 

Stadion Miejski na finał Indoor Łódź Park Tour

makis-01

Marzenie stało się faktem. Pierwszy w historii cykl biegów na orientację w całości rozgrywany wewnątrz budynków odbywa się w Łodzi! Po spektaklularnych biegach w Hali Sportowej, Atlas Arenie i Zatoce Sportu pora na finałowy bieg pościgowy na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego!

Dzięki uprzejmości Miejskiej Areny Kultury i Sportu popularny stadion Widzewa powita Was 15 marca w swoich progach!

O dokładność mapy zadbał czołowy kartograf w Polsce, Wojciech Dwojak, który jest jednocześnie budowniczym tras. 

Zgłoszenia poprzez formularz do poniedziałku 12 marca włącznie: LINK 

Przypominamy, że bieg ma charakter biegu pościgowego - minuty startowe dla kategorii Początkujących, Zuchwałych i Profesjonalistów przydzielane będą zgodnie ze stratami ze wcześniejszych biegów. Koło weekendu/poniedziałku ukaże się komunikat techniczny oraz klasyfikacja generalna po 3 biegach. 

Osoby, które startują po raz pierwszy, w sposób szczególny zapraszamy do postawienia pierwszych kroków w BnO. Czeka na Was, m. in. kategoria Rodzinna ze startem w dowolnym momencie (po startach pościgowych).

Wszystkie informacje w zakładce lodzparktour.pl

 

Srebrne medale Dominiki i Michała w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Biegach Przełajowych!!!


 

 

 

Nasz debiut w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych pokazał, że nie powinniśmy mieć kompleksów w rywalizacji z lekkoatletami. Dominika Wiecha zdobyła srebrny medal wśród seniorek, a Michał Nowak został wicemistrzem wśród młodzików! Blisko medalu byli: czwarty Ignacy Słomczyński i piąty Bruno Deredos. Dobrze w przenikliwym zimnie pobiegli również: Wiktoria, Julia, Martyna, Natasza, Igor, Adam, Grzegorz i Zbyszek. Weterani rozegrali pojedynek o tytuł najlepszego przełajowca w klubie. Najszybszy na 4 -kilometrowej trasie okazał się Grzegorz Ledzion. Brawa dla wszystkich za skuteczną walkę z rywalami i mrozem.                                            

      wyniki               foto

 

Popularne Zawody na Orientację - luty `2018

W sobotę, 24 lutego kolejne Popularne Zawody na Orientację. Start  o godz. 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!        Strona organizatora         wyniki            foto

 

#TreningzMistrzem - Rafał Podziński

19624452 708309356025054 4192342617284935680 nNa finałowy #TreningzMistrzem zaprasza nasz Mistrz Świata z 2011 roku, najbardziej utytułowany zawodnik klubu, Rafał Podziński.

Czołowy polski senior opowie o rzeczach, ...które chciałby wiedzieć 12 lat temu.

Otwarte spotkanie odbędzie się w piątek 23 lutego o godz. 19 w SP 34. 

 

 

 

 

 

 

#TreningMentalny o emocjach

Na zakończenie cyklu treningów mentalnych zapraszamy w piątek 16 lutego o godz. 19 do SP 34 w Łodzi.

Łukasz Charuba poruszy temat treningu emocji w kontekście rywalizacji, wykorzystania autosugestii i wzmacniania pewności siebie.

Dla obecnych niespodzianka!

 

Narciarskie MP 2018

zawody 2924W czeskich Roudnicach odbędą się tegoroczone Mistrzostwa Polski w Narciarskim BnO. Dwudniowe zawody zostaną rozegrane na dystansie klasycznym i średnim w terminie 24-25.02.2018. Dodatkową konkurencją (poza MP) będzie bieg sztafetowy. Chętni do wystartowania proszeni są o zgłaszanie się do trenera Paszyńskiego do końca tygodnia.

Biuletyn zawodów


 

Bieg na basenie!

zatoka sportuZatoka Sportu, czyli Akademickie Centrum Sportowo - Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej gospodarzem lutowego #Indoor Łódź Park Tour.

Olimpijski basen na kilku swoich poziomach stanie się areną zmagań biegaczy na orientację!

Kolejne niesamowite miejsce i szansa na niezapomniane wrażenia!

Szczegóły biegu, który zostanie rozegrany 22 lutego - w zakładce lodzparktour.pl, zapisy do 19 lutego!

 

 

 

 

 

 

1,5 procent dla dzieciaków!

DSC 0660Żeby spokojnie patrzeć w przyszłość, potrzebne są środki. Dzięki wsparciu z Urzędu Miasta Łodzi, możemy od kilkunastu lat szkolić zawodników w biegu na orientację.

Dzięki Waszym datkom w ramach 1,5% podatku, możemy czynić to z jeszcze większym rozmachem i profesjonalizmem. Dajmy szansę na rozwój łódzkiej młodzieży! 

Zachęcamy do odpisu 1,5% podatku na rzecz UKS "Orientuś".

Szczegóły w linku. 

 

 

 

 

Ferie z treningami

Większość klubowiczów wyjechała lub wyjeżdża na obozy. Dla tych, którzy zostali w Łodzi mamy oczywiście ofertę treningową. Treningi w Szlaku Konnym odbędą się w następujące dni: wtorek 30.01, sobota 3.02, poniedziałek 5.02, środa 7.02 i piątek 9.02. Jak zwykle początek o godz. 10.00. Podczas trwania ferii nie będzie środowych treningów na hali AZS. Szczegółowych informacji udzielają trenerzy.


MAKiS i Atlas Arena partnerami Łódź Park Tour


makis-01 AA LOGO 2017 RGB                                                                                                                                                                                                                     


Miejska Arena Kultury i Sportu oraz Atlas Arena partnerami Łódź Park Tour! Jedna z najsłynniejszych hal widowiskowo-sportowych, łódzka Atlas Arena, będzie miejscem zmagań w ramach kolejnego etapu #Indoor Łódź Park Tour. Jest to niewzykła okazja, aby poznać to miejsce z innej strony!

Szczegóły oraz zgłoszenia w zakładce Łódź Park Tour

 

#TreningMentalny

DSC00165#TreningMentalny - trzecie spotkanie cyklu o psychofizycznym treningu regulacyjnym i trzech aspektach: relaksacji, stabilizacji i mobilizacji odbędzie się w piątek 19 stycznia o godz. 19 w SP 34 w Łodzi. 

Spotkanie poprowadzi psycholog Łukasz Charuba.

Wstęp wolny. Zapraszamy zawodników i zainteresowanych w każdym wieku! 

 

 

  

Plebiscyt Dziennika Łódzkiego. Głosujmy na Rafała!

Rafał Podziński został wybrany przez dziennikarzy Dziennika Łódzkiego do grona kandydatów do tytułu najlepszego sportowca regionu łódzkiego! Kandydaturę naszego zawodnika możemy poprzeć poprzez wypełnienie kuponu w gazecie i przyniesienie do nas lub wysłanie na adres DŁ. Można też głosować sms-ami. Na numer 72355 wysyłamy wiadomość SW.24 (koszt 2,46 zł). Głosujmy na Rafała!

LINK 


Popularne Zawody na Orientację - styczeń `2018

W sobotę, 13 stycznia spotykamy się na Popularnych Zawodach na Orientację w Lesie Łagiewnickim. Start o godz. 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!    strona organizatora      fotoNie wiesz, na co się piszesz - ŁÓDŹ PARK TOUR w budynkach!

DSC00293Tego w Polsce jeszcze nie było!

Po raz pierwszy cały cykl wieczornych biegów na orientację zostanie rozegrany wewnątrz budynków!

ŁÓDŹ PARK TOUR rozpoczyna się 11 stycznia w Hali Sportowej przy ul. Skorupki.

Informacje oraz zgłoszenia (do 8 stycznia) w zakładce ŁÓDŹ PARK TOUR

Ważne:

- lokalizacje biegów na każdy kolejny etap będą podawane na bieżącym etapie, aby zachować nutę niepewności oraz mieć dograne wszelkie szczegóły z zarządcami obiektów;

- z uwagi na dynamikę cyklu istnieje małe ryzyko korekt terminów z przyczyn niezależnych od organizatora, o czym stosownie wcześniej będzie informował;

- nie ma możliwości zgłoszenia się na cały cykl - każdorazowo należy wcześniej zgłosić się oraz wnieść opłatę w dniu zawodów w biurze;

- rodzice lub opiekunowie startujący również z dzieciakami, najpierw powinni wystartować sami, potem z pociechami, w przypadku chęci posiadania wczesnej minuty, nalezy zaznaczyć to w uwagach podczas zgłaszania się.

Do zobaczenia!

 

XXXIII Bieg Sylwestrowy. Orientusie w czołówce!

Prawie trzydziestka Orientusiów wystartowała w XXXIII Biegu Sylwestrowym w Arturówku! W wyścigu młodzieżowym aż trójka chłopaków zameldowała się w czołowej ósemce! Najlepszy z nich - Ignacy Słomczyński, wrócił do domu z okazałym pucharem za 6. miejsce. Tuż za nim finiszowali: Michał Nowak i Piotrek Ledzion, a w drugiej dziesiątce (na 100 startujących) bieg ukończyli: Adam Lisiak, Filip Marcjanek i Tomasz Rzeńca. Najlepszą z naszych dziewcząt była Julia Gielec (9 m-ce), za którą finiszowały: Wiktoria Doreń i Paulina Berlińska. Dzielnie walczyli także najmłodsi: Franek, Janek i Maks. W biegu głównym na 10 km swój rekord poprawiła Dominika Wiecha, która zajęła 7. miejsce wśród kobiet (42:34), wyprzedzając po niesamowitym pościgu byłą mistrzynię świata w maratonie Wandę Panfil! Dobre biegi naszych weteranów pozwoliły Orientusiowi w nieoficjalnej klasyfikacji klubów (biorąc pod uwagę średni czas) zająć 3. miejsce! Brawo najmłodsi, brawo starszaki! 

wyniki           foto       foto p. Ziółkiewicz

 

Amelia i Thomas są małżeństwem!

Gratulacje i życzenia szczęścia od całego Orientusia!                  fotoKlubowa Wigilia `2017

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na klubową wigilię by powspominać mijający rok.

Zapraszamy po świętach na codzienne treningi o godz. 10.00 w CZSK przy ul. Wycieczkowej 86, a 31 grudnia na Bieg Sylwestrowy.

foto pana Andrzeja     foto pana Maćka        foto gospodarza       Szlachetna Paczka 

orientusiowe śluby `2017    orientuśmiechy Amelii     odkrycie roku - Wiktoria Doreń   Wstawaj by Maciej BartosOstatnie w tym roku POZnO i City Trail

W sobotę spotykamy się na ostatnich tegorocznych Popularnych Zawodach na Orientację. Start o 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107.    LINK              foto

W niedzielę zaś miłośnicy biegów przełajowych spotykają się w Parku 3 Maja na 3 etapie City Traila.  LINK          foto

Do zobaczenia!Trening sobota 2 grudnia

Uwaga! W sobotę nie mamy szatni w Szlaku Konnym. Zawodników KM14 i starszych zapraszam na trening na pętli crossowej na Modrzewiu. Młodsi mogą przyjechać, ale muszą być z rodzicami. Spotykamy się o godz. 10.00 na parkingu przy ul. Okólnej, wschodni koniec lasu mapa dojazdu Jeśli kogoś nie będzie - zgłaszacie sms-em albo mailem do trenera Paszyńskiego. Reszta obecność obowiązkowa. Zabierzcie dobre buty i rzeczy na przebranie.

 

Zakończenie sezonu i piknik rodzinny.

  

Dziękujemy wszystkim, ktorzy przybyli na zakończenie sezonu i bawili się z nami biegając po bagnach i objadając przy ognisku. Szczególne podziękowania dla Paszy za przygotowanie interesujących sztafet oraz panów: Pawła i Grzegorza, którzy zadbali o nasze zaostrzone po bieganiu apetyty.
      wyniki sztafet          mapa F            foto            foto Maciej Bartos

 

POZnO i Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego ZHR

W sobotę, 18 listopada, biegamy w Lesie Łagiewnickim na dwóch frontach. W Ośrodku Edukacji Ekologicznej o godz. 10.00 startują Popularne Zawody na Orientację.  Strona POZnO. Po drugiej stronie ulicy Wycieczkowej, w CZSK swoje mistrzostwa rozegrają o tej samej porze łódzcy harcerze ZHR. Wśród nich nasi skauci (Michał, Ignacy i Piotrek Ledzion) oraz zaproszeni przez nich koledzy z Orientusia.   Regulamin mistrzostw     
foto POZnO              foto Mistrzostwa ZHREkstremalni mistrzowie z Orientusia!

Łukasz Charuba i Maciej Marcjanek zostali zwycięzcami Górskich Ekstremalnych Zawodów na Orientację rozegranych w okolicach Krynicy i Muszyny. 8:31:57 to czas, który potrzebny im był na pokonanie ponad 65-kilometrowej trasy przy przewyższeniach blisko 4,5 km. Tym samym nasi zawodnicy podtrzymali zwycięską passę Orientusiów, na którą złożyły się triumfy Piotra Paszyńskiego i ich właśnie. Gratulacje i uznanie dla naszych ekstremistr(z)ów! Brawa także dla debiutującego w GEZnO pana Piotra Rzeńcy, który w patrolu z Pawłem Wojnarem pokonał prawie 50-km trasę MMX.

                               strona zawodów      fotoIV Bieg Niepodległości. Drugie miejsce Dominiki, świetny debiut Michała!

Rozegrany na 5-kilometrowej trasie wokół Parku Piłsudskiego z metą na stadionie przy Atlas Arenie, IV Bieg Niepodległości, dostarczył nam dużą porcję radosnych emocji. Dominika Wiecha ustanawiając nowy rekord życiowy (20:28) zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze wśród Łodzianek. Debiutujący na tak długim dystansie Michał Nowak uzyskał czas 20:11, co zważywszy na jego krótki staż biegowy jest wynikiem rewelacyjnym. Rekordy życiowe poprawili też panowie; Piotr Młynarczyk i Paweł Nowak, a grono biegających orientusiów uzupełnił dzielny Maks Młynarczyk na nieco krótszym dystansie. Mimo paskudnej pogody wszyscy spisali się znakomicie!   

szczegóły biegu na stronie  www.biegniepodleglosci.org.pl                      foto

 

Łódź City Trail. Coraz nas więcej.

Do stałych uczestników Łódź City Trail dołączył dziś Piotrek Chmielecki, który tradycyjnie stoczył na finiszu zaciętą walkę z Dominiką, co pozwoliło jej zająć medalową pozycję, a jemu uzyskać lepszy od oczekiwanego wynik. Ze swoich czasów zadowoleni są też Witek Jasiński (dziś także Trucht.com) i pan Paweł Nowak, a z miejsca Julka finiszująca jako czwarta z ... gimnazjalistek!

                        foto             link do strony

Zachęcamy do kolejnego startu w najbliższą sobotę, w Biegu Niepodległości. Zapisy elektroniczne tylko do poniedziałku. Czekają piękne koszukli i oryginalne medale   Szczegóły na www.biegniepodleglosci.org.pl

 

Jesienne POZnO

W sobotę, 28 października spotykamy się na Popularnych Zawodach na Orientację w Lesie Łagiewnickim.

Start o 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107.  Do zobaczenia!

wyniki       foto

 

#TreningzMistrzem

Rozpoczynamy nowy cykl szkolenia teoretycznego #TreningzMistrzem.

Czwórka naszych medalistów imprez międzynarodowych przygotuje dla Was prawdziwe perły dotyczące przygotowania do kolejnego sezonu oraz tajników swojego sukcesu. 

Spotkania odbywać się będą w piątki o godz. 19 w SP 34 przy ul. Ćwiklińskiej w Łodzi, mają charakter otwarty i kończą się o godz. 20.

27 października o sztuce sprintu opowie tegoroczny Mistrz Europy w sprinterskim biegu na orientację Piotr Rzeńca.

Kolejne spotkania odbędą się 17 listopada, 8 grudnia i 12 stycznia

DSC 7352 

 

 

Prolog - 29 października

STOWARZYSZENIE ADVENTUREZAPRASZa - kopia

29 października, w niedzielę, odbędzie się prolog Łódzkich Biegów Górskich, czyli test 5-kilometrowej trasy. Zbiórka chętnych (można przyjśc w ramach niedzielnego treningu) o godz. 11 na krańcówce przy wjeździe do szpitala przy ul. Okólnej. Będzie możliwość spróbowania pobicia rekordu podbiegu na Modrzewiu, który należy do Krzysztofa Rzeńcy (1'17"). Najelpsza kobieta i mężczyzna otrzymają darmowe wpisowe na cały cykl.

Prolog dla wszystkich jest darmowy i nie wymaga zapisów. 

 

Jesiennie na Złotej Igle

Tradycyjne zakończenie sezonu biegowego w ramach scorelaufu, czyli każdy sam dobiera trasę, w tym roku odbyło się przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi - Łódź Sportowa - cykl zawodów Jesień z biegiem na orientację.

wyniki     

międzyczasy

przebieg Mariusza Pabicha (I miejsce OPEN)

zdjęcia                  zdjęcia z dekoracji M. Bartosa

 

Twój głos na Akademię orientacji w terenie!

budetsamorzduAkademia orientacji w terenie - projekt w subregionie miasta Łodzi - Ł567 to nasz numer. 

Po głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Miasta Łodzi przyszedł czas na kolejną inicjatywę w postaci naszego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. 

W skrócie: Akademia orientacji w terenie to projekt edukacyjny mający na celu naukę podstawowych umiejętności pracy z mapą: odczytywania symboli, wyznaczania kierunków świata, poruszania się po nieznanym terenie. W ramach zadania przygotowana zostanie specjalistyczna mapa terenu, tablice edukacyjne, materiały szkoleniowe, warsztaty terenowe oraz strona internetowa z mapą do pobrania dla wszystkich chętnych. Projekt będzie realizowany na terenie Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ul. Wycieczkowej 86, co pozwoli wypromować to miejsce, a uczestnicy dzięki zdobytym umiejętnościom będą mogli świadomie odkrywać walory przyrodnicze Łódzkiego. 

Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Po prostu głosuj! Czasu zostało niewiele, a co istotne, głosować mogą również najmłodsi przy podaniu danych rodzica. 

LINK DO GŁOSOWANIA

 

Góry w Łodzi!

 

  gory w lodzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: zdjeciawbiegu.pl

Górscy medaliści!

DSC 2170Trudne górskie warunki, deszcz i rywale nie przeszkodzili grupce naszych asów w zdobyciu kolejnych medali Mistrzostw Polski. W biegu nocnym złoto zdobyli Piotr Rzeńca oraz Rafał Podziński, srebro padło łupem Przemka Zuchmańskiego, a brąz Zuzi Gielec. Do puli medalowej po biegu średniodystansowym krążki dołożyli Piotrek (złoto) i Rafał (srebro), z kolei Amelka Block wywalczyła upragnione złoto, a Bruno Deredos brąz. Pani Nina Deredos również wywalczyła brąz w Mistrzostwach Polski Masters. 

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Po wstępnych szacunkach wiemy już, że w tym roku młodzikom i juniorom młodszych udało się wywalczyć 100 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego, co jest najlepszym wynikiem od 3 lat.

Trenujemy dalej! 

Zdjęcia Andrzeja Deredosa

Strona organizatora

Trening nocny 4.10

W środę 4.10 trening nocny na mapie Gałkówek. Tradycyjnie 3 trasy: A-B-C o długości 3,5/5/7km. Zgłoszenia przesyłamy do wtorku 3.10 do godz. 21.00 drogą mailową lub sms do trenera Paszyńskiego.

Start zaplanowany jest na godz. 19.30. Dojazd jak na MMM - mapa

Wyniki30. edycja na 20 lat!

WYNIKI TDm

WYNIKI TDs

WYNIKI TJ

WYNIKI TS                    foto Macieja Bartosa       foto Piotra Młynarczyka    foto klubowe    relacja TV


 
      logo uproszczone promuje lodzkie             logo lodzki szlak konny duze          MSiT LOGO                      Logo Miasta odzi     

 

Trening nocny 27.09

W najbliższą środę trening nocny na mapie Chechło. Przygotowane są 3 trasy: A-7,2km, B-5,3km, C-3,2km. Zgłoszenia przesyłamy do wtorku 26.09 do godz. 21.00 drogą mailową lub sms do trenera Paszyńskiego.

Zawodnicy biegający MP w kat. KM16-21 mają mapę w skali 1:15 000.

Start zaplanowany jest na godz. 19.30. Dojazd od północy drogą asfaltową od Chechła - mapaCenne medale na klasyku i sztafetach

IMG 3403

Wszystkie kolory nasze! Sztafetowe złoto Mistrzostw Polski w juniorach dla Grzesia, Bruna i Piotrka, srebro w seniorach dla Łukasza, Rafała i Krzyśka oraz brąz w juniorkach dla Amelki, Wiktorii i Zuzi. 

Podwójne złoto w klasyku! Na trudnych, podmokłych terenach w okolicach Wejherowa rewelacyjnie spisał się Rafał Podziński wygrywając wśród seniorów oraz Piotr Rzeńca, który stanął na najwyższym stopniu podium w juniorach młodszych. Wicemistrzynią Polski w juniorkach młodszych została Amelia Block. Bardzo dobre miejsca dołożyli też: Krzysztof Rzeńca (4. w M21), Ewa Gwóźdź (4. w K21), Zuzanna Gielec (5. w K16), Bruno Deredos (5. w M16) oraz Przemek Zuchmański (5. w M20).   

Jesteśmy z Was dumni!  

foto M. Ciupa     foto R. Słomczyński                      foto Nina i Andrzej Deredos  klasyk i sztafety   Orientuś we Władysławowie   

 

 

 

 

Bieganie na jesieni powitanie...

Pierwszy dzień astronomicznej jesieni daje wiele możliwości biegaczom na orientację.

Wyczynowcy ( od juniora do weterana ) powalczą w Mistrzostwach Polski w Puszczy Darżlubskiej  o tytuły w klasyku i sztafetach       http://siodemka.rumia.pl/mp2017/

Na młodzików i nielicencjonowanych amatorów czeka Las Łagiewnicki i Popularne Zawody na Orientację         sobota, 10.00 - Ośrodku Edukacji Ekologicznej, ul. Wycieczkowa 107 opłata startowa - 10 zł    http://www.domkultury.com.pl/orientacja.html

Zwolenników biegania z mapą po mieście zapraszamy zaś na grę miejską "Zorientuj się z BO" http://www.orientuslodz.pl/images/Zorientuj_si_na_BO.pdf

 

Zorientuj się w BO!

csm event photo 1920x1080 v1 64357514d3

 

 

Wszystkich, którzy nie jadą na Mistrzostwa Polski, szybko przebiegną Popularne bądź po prostu jeszcze nie wiedzą co robić w sobotę - zapraszamy na doskonałe połączenie biegu na orientację i atrakcji Budżetu Obywatelskiego, czyli grę miejską - Zorientuj się w BO! 

Termin: 23 września

Start: 12.00

Miejsce: Park Sienkiewicza, od strony ul. Sienkiewicza

Organizatorzy: Urząd Miasta Łodzi, UKS "Orientuś" (Piotr Chmielecki, Mikołaj Zajączkowski) 

Zapisy: na miejscu od godz. 11.00 lub internetowo - do piątku do godz. 16.00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nagroda główna: pobyt w Zakopanem dla dwóch osób - w 2018 roku

Na wszystkich uczestników czekają nagrody - niespodzianki

Idea: Każdy z uczestników lub grupy uczestników (maksymalnie 2-osobowe - bo nagroda przewidziana jest dla dwóch osób), otrzyma mapę z oznaczonymi punktami. To punkty, w których realizowane były inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego. Uczestnicy będą musieli dotrzeć do tych miejsc, udokumentować, że w tych miejscach się pojawili, a potem jak najszybciej dotrzeć na miejsce mety (to samo, co start, czyli Park Sienkiewicza). Podsumowanie i ogłoszenie wyników nastąpi tego samego dnia, już po zakończeniu gry.


REGULAMIN

 

Trening nocny 20.09

W środę 20.09 zapraszamy na trening nocny w lesie Łodzianka. Przygotowane będą 3 trasy: A - 6 km, B - 5 km, C - 4 km. Zgłoszenia przesyłamy do wtorku 19.09 do godz. 21.00 drogą mailową lub sms do trenera Paszyńskiego.

Start godz. 19.30 (proszę być odpowiednio wcześniej). Spotykamy się na parkingu przy ulicy Okólnej - mapa

wyniki

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2017

W weekend 16-17.09.2017 zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików dla województwa łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego. Przyniosły nam wiele radości z wyników naszych najmłodszych zawodników oraz satysfakcji z wspólnej organizacji imprezy w którą zaangażowało się blisko 30 klubowiczów. Gratulujemy i dziękujemy!

wyniki oficjalne sprint

międzyczasy sprint

wyniki oficjalne klasyk

międzyczasy klasyk

klasyfikacja drużynowa

foto M. Bartos      sztafety        sprint        klasyk

foto A. Deredos   sztafety         sprint       klasyk

foto klubowe       sztafety         sprint       klasyk

foto R. SłomczyńskiLOVELAS - zbieramy głosy w Budżecie Obywatelskim

1


3

Głosowanie od 16 września do 1 października (papierowe) i do 8 października (internetowe).Trening nocny 13.09

W najbliższą środę zapraszamy na trening nocny w lesie Modrzew. Przygotowane są 3 trasy: A - 7,8km, B - 5,3km, C - 3,5km. Zgłoszenia przesyłamy do wtorku 12.09 do godz. 21.00 drogą mailową lub sms do trenera Paszyńskiego.

Start godz. 20.00 (proszę być odpowiednio wcześniej). Spotykamy się na parkingu przy cmentarzu na północ od szpitala na Okólnej - mapa


Nocni mistrzowie

Aż ośmioro naszych zawodników wróciło do domu z tytułami nocnych mistrzów Łodzi! Na rozegranych przy pięknej pogodzie zawodach w Arturówku te zaszczytne tytuły zdobyli: Zuzanna Gielec, Nina Deredos, Maks Młynarczyk, Zbigniew Bartos, Bruno Deredos, Rafał Podziński, Robert Słomczyński i Piotr Młynarczyk. Gratulacje! Oby tak za miesiąc podczas Mistrzostw Polski!                

     wyniki      międzyczasy          foto         foto Maciej Bartos


Trening w Spale - 10 września

Trening sztafetowy. Dla kategorii Prof i Zuch 4 starty masowe. Dla kategorii Początkujących 1 klasyczna trasa.
Prof - 5,7km, Zuch - 4,7km (z możliwością skrócenia bez 4 pętli do 4,0km), Pocz - 3,4km.
Dojazd DK nr 48 za Spałę - mapa
Start godz. 11.30 (Pocz+Zuch), 11:40 Prof.

Wyjazd autami sprzed SP 34 w Łodzi (ul. Ćwiklińskiej) 10 września (niedziela) o godz. 10. Prosimy być chwilę wcześniej. 

Zabierzcie proszę chipy (jesli ktoś posiada) i kompasy. 

Trening odbędzie się na zasadzie startu pierwszych zmian (trening pod bieg sztafetowy). Szczegółowe parametry oraz miejsce startu ukażą się w sobotę.

Zgłoszeni: początkujący: Maks Młynarczyk, Janek Ciupa, Franek Trepczyński, Filip Słomczyński, Małgorzata Gielec, Artur Gielec, zuchwali: Julcia Gielec, Paulina Berlińska, Wiktoria Doreń, Martyna Gola, Nina Deredos, Tomek Rzeńca, Filip Marcjanek, Ignacy Słomczyński, Michał Nowak, profesjonaliści: Aneta Kaźmierczak, Natasza Nikitczenko, Zuzia Gielec, Piotr Rzeńca, Bruno Deredos, Andrzej Deredos, Robert Słomczyński, Paweł Nowak, Jarosław Trepczyński, Marcin Ciupa, Przemek Zuchmański, Piotr Młynarczyk.

Transport: Łukasz wyjazd o 9 na rozstawianie punktów. Pozostałe auta wyjazd o 10.
1. Jarek Trepczyński: Franek, Przemek, Natasza. 
2. Marcin Ciupa: Janek, Nina, Andrzej, Bruno Deredos. 
3. Paweł Nowak: Michał, Wiktoria, Paulina, Aneta.
4. Piotr Rzeńca: Tomek, Piotrek, Piotr Młynarczyk, Maks Młynarczyk. 
5. Rodzina Gielec + Martyna
6. Rodzina Paszyńskich + Filip Marcjanek. 
7. Rodzina Słomczyńskich.  Trening na Brusie - 6 września

W środę trening techniczny na Brusie. Obecność dla startujących w MMM obowiązkowa. 

Zgłoszeni do 4 września: Filip Słomczyński, Janek Ciupa, Maks Młynarczyk (Początkujący), Amelia Block, Aneta Kaźmierczak, Bruno Deredos, Marcin Ciupa, Natasza Nikitczenko, Paweł Lisiak, Paweł Nowak, Piotr Młynarczyk, Piotr Rzeńca, Przemek Zuchmański, Robert Słomczyński, Zuzanna Gielec, Robert Wdowiak (Profesjonaliści), Adam Lisiak, Julia Gielec, Michał Nowak, Ignacy Słomczyński, Nina Deredos, Andrzej Deredos, Paulina Berlińska, Wiktoria Doreń (Zuchwali).  

Początkujący: 1,6 km, Zuchwali: 2,8 km, Profesjonaliści: 4,5 km. Start od godz. 17:30. 

Zbiórka tuż przed 17:30 u zbiegu ulic Krańcowej i Syrkomli (sprawdźcie na mapie). Można dojść z krańcówki tramwajowej na Zdrowiu. Rzeczy będzie można zostawić u innych klubowiczów w autach. 

Będzie rozstawiony namiot, weźcie jednak parasole (będzie padało!) na ewentualne dojście z przystanku i ciepłe rzeczy na szybkie przebranie. Koniecznie kompasy i najlepiej zapasowe folie na mapy. 

Rodzice będą proszeni o zebranie punktów tuż po biegu (może przydać się drugi komplet biegowy na wypadek ulewnego deszczu).

WYNIKI

MAPA PROFESJONALIŚCI
MAPA ZUCHWALI
MAPA POCZĄTKUJĄCY 

 


Michał Nowak Zuchwali
Piotr Młynarczyk Profesjonaliści
Marcin Ciupa Profesjonaliści
Janek Ciupa Początkujący
Robert Wdowiak Profesjonaliści
Aneta Kaźmierczak Profesjonaliści
Wiktoria Doreń Zuchwali
Paulina Berlińska Zuchwali
Robert Słomczyński Profesjonaliści
Ignacy Słomczyński Zuchwali
Filip Słomczyński Początkujący
Natasza Nikitczenko Profesjonaliści
Julia Gielec Zuchwali
Zuzanna Gielec Profesjonaliści
Przemek Zuchmański Profesjonaliści
Piotr Rzeńca Profesjonaliści
Bruno Deredos Profesjonaliści
Amelia Block Profesjonaliści
Paweł Lisiak Profesjonaliści
Adam Lisiak Zuchwali
Andrzej Deredos Zuchwali
Nina Deredos Zuchwali
Zbigniew Bartos ?
Kuba Kadłubaj ?
Igor Kulesza ?
Hubert Sydor ?
Martyna Gola ?
Tomek Rzeńca ?
Janek Ziółkiewicz ?
Maks Młynarczyk Początkujący
Wojtek Pogoda ?
Filip Marcjanek ?
Paweł Nowak Profesjonaliści

Jubileuszowy "Orientuj się i Licz"

DSC0843220 lat tradycji i 30. edycja. To liczby, które opisują jubileuszowy Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj się i Licz". W tym roku, dodatkowo, dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki będzie to Ogólnopolski bieg na orientację dzieci.

Zgłoszenia do 23 września. Wszystkie informacje w zakładce.

Zawody współfinansowane z budżetu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi - Łódź Sportowa oraz z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach zadania: Upowszechnianie i promocja turystyki i krajoznawstwa na terenie województwa łódzkiego. W ramach imprezy dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki odbędzie się Ogólnopolski bieg na orientację dzieci. Ponadto, tegoroczna edycja zwieńczy Europejski Tydzień Sportu.

www set2-450x202

 

   

 

 

 

 

  logo uproszczone promuje lodzkie             logo lodzki szlak konny duze          MSiT LOGO                      Logo Miasta odzi

Historyczni Mistrzowie mikro!

DSC02160Niestraszna była im pogoda i z pewnością jest czego zazdrościć obecnym na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Mikroorieneeringu. 

Aneta Kaźmierczak przed Agatą Stankiewicz oraz Marysią Pabich u kobiet i Michał Olejnik przed Tomkiem Pabichem i Piotrem Chmieleckim u mężczyzn to dzisiejsi zwycięzcy!

Gratulacje!

WYNIKI KWALIFIKACJE

WYNIKI FINAŁ

ZDJĘCIA

MAPA KWALIFIKACJE

MAPA RODZ/POCZĄTKUJĄCY

MAPA FINAŁ

 

 

 

 

#pożegnaniewakacji - techniczne szczegóły

 

iglaste i liściaste symbole

Ponad 50 zgłoszonych osób na #pożegnaniewakacji. Znamy ostatnie szczegóły! Ubierzcie się ciepło, weźcie parasole i widzimy się jutro na wschodnim krańcu ul. Inwestycyjnej.

1. Obok opis specjalnie użytych symboli drzew/krzaków liściastych i iglastych.

2. W rodzinnej i finale kody tuż obok PK po myślniku. W kwalifikacjach bez kodów.

3. Wszędzie brak jest opisów PK. Punkty będą stały na północ od obiektów.

4. Skala 1:1000.

5. Długości tras: Rodzinna/początkujący 570 m, 18 PK, Kwalifikacje 1170 m, 25 PK, Finał 1310 m, 30 PK.

6. Na mapie nie ma linii północy (dla lepszej czytelności).

7. W finale występują motylki. Numery jednego z punktów węzłowych wraz z kodem są umieszczone w pewnej odległości od samego kółka (przy użyciu fioletowej linii).

 

Plany szkoleniowe i organizacyjne na wrzesień

DSC 0752Wrzesień z racji przygotowań do ważnych jesiennych startów (MMM dla młodzików i MP dla seniorów) oraz organizacji kilku biegów będzie dla nas wymagający. Oto plany startowe oraz organizacyjne z podaniem ważnych terminów.

We wszystkie wtorki i czwartki września w godz. 16-18, z wyjątkiem 14 września, spotykamy się w Hali Parkowej na treningach. Od 16 przebieramy się i w zależności od grupy treningowej biegamy w parku i okolicach. Treningi w tych godzinach będą odbywać się całą jesień i zimę.

2 września sobota - Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Mikroorienteeringu - zgłaszamy się indywidualnie przez formularz do 31 sierpnia Szczegóły zawodów. Klubowicze, którzy przyjdą pomagać od 9:30 nie płacą wpisowego. 

6 września środa, godz. 17:30  - trening klubowy na mapie Brus, obowiązkowy dla młodzików startujących w MMM (!), zgłoszenia do 4 września do godz. 12 na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   z podaniem kategorii: początkujący/rodzinna, zuchwali (wskazana dla młodzików), profesjonaliści (starsi). Młodzi mogą się zgłaszać do trenera Krzysztofa, który przekaże ilości do Łukasza. Proszę również o pomoc rodziców w dowiezieniu dzieciaków na trening - informację o miejscach w aucie przekazujcie proszę na maila w podanym terminie. Szczegóły zbiórki i parametry ukażą się do 4 września. 

9 września sobota - Nocne Mistrzostwa Łodzi w BnO. Zgłoszenia na docsach lub w przypadku problemów do swoich trenerów - trenerzy przekazują informacje do trenera Krzysztofa do 2 września włącznie. Szczegóły zawodów. 

10 września niedziela - trening klubowy w Spale na nowej mapie, obowiązkowy dla młodzików startujących na MMM (!), zgłoszenia do 8 września do godz. 12 na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  z podaniem kategorii: początkujący/rodzinna, zuchwali (wskazana dla młodzików), profesjonaliści (starsi). Młodzi mogą się zgłaszać do trenera Krzysztofa, który przekaże ilości do Łukasza. Proszę również o pomoc rodziców w dowiezieniu dzieciaków na trening - informację o miejscach w aucie przekazujcie proszę na maila w podanym terminie. Szczegóły zbiórki i parametry ukażą się do 8 września. 

13 września środa - trening nocny, szczegóły pojawią się bliżej tego terminu.

14 września czwartek - Łódź Park Tour - obowiązkowy dla młodzików startujących na MMM. Zgłaszamy się indywidualnie przez formularz do 11 września. Szczegóły zawodów

16-17 września - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - obowiązkowy start dla wszystkich młodzików i młodszych posiadających licencje. Potwierdzenie zgłoszeń u trenera Krzysztofa. Na Łódź Park Tourze zawodnicy poznają szczegóły dotyczące startów. Wszyscy pozostali zawodnicy (juniorzy, młodzieżowcy, seniorzy, weterani), pomagają w organizacji. Przygotowanie centrum zawodów - wszyscy, następnie juniorzy, młodzieżowcy - start, seniorzy - część techniczna, weterani - meta, gastronomia. Szczegóły odnośnie pomocy przekażemy na początku września.

21 września czwartek - po treningu klubowym w szatni - odprawa przed weekendowymi Mistrzostwami Polski.

23-24 września - Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Masters w klasycznym i sztafetowym biegu na orientację. Juniorzy obowiązkowo zostają zgłoszeni przez klub (zgłasza trener Piotr), młodzieżowcy, seniorzy i weterani potwierdzają chęć startu poprzez zgłoszenie na docsach bądź do swoich trenerów (wtedy trenerzy przekazują informację do trenera Piotra na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) do 1 września włącznie. Do tego czasu prosimy również weteranów o podanie ilości sztafet do trenera Piotra oraz gotowści pomocy w transporcie klubowym. Młodzieżowców, seniorów oraz weteranów prosimy również o informację/potwierdzenie do 1 września chęci spania razem z klubem (juniorzy są już liczeni do klubowego noclegu). Chcemy go stosownie wcześniej zamówić. Po tym czasie klub nie pośredniczy w załatwianiu dodatkowych noclegów. Szczegóły zawodów.

23 września - Popularne Zawody na Orientację - dla osób, które nie jadą na Mistrzostwa Polski. 

30 września - Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj się i Licz" - Ogólnopolski bieg na orientację dzieci. Zawody dla amatorów, bez licencji sportowych. Wszyscy klubowicze uczestniczą w przygotowaniach przed, w trakcie oraz w sprzątaniu po naszej sztandarowej imprezie. Wkrótce ukażą się informacje. Prosimy również zachęcać do udziału osoby ze swoich środowisk. W tym roku impreza odbywa się przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, dlatego będzie miała szczególny wymiar.

Osoby, które nie dopilnują terminów, będą zgłaszać się na własną rękę bądź, w przypadku treningów, nie mają zagwarantowanych map. Takie osoby będą ponosić również dodatkowe koszty. Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Mikroorienteeringu - 2 września

DSC 0847Prawdziwe pożegnanie wakacji szykuje się nam w sobotę 2 września! Zapraszamy na Smulsko na Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Mikroogienteeringu (nie ma tego dnia pierwotnie planowanych Popularnych).

1. Gdzie i kiedy? Wschodni kraniec ulicy Inwestycyjnej w Łodzi (za przystankiem ŁSSE Nowy Józefów, wjazd w strefę od ulicy Maratońskiej, link: http://bit.ly/2xi1j3d - na finał wszyscy uczestnicy przemieszczą się w inną część terenu), 2 września: godz. 10 - praca biura, rozgrzewka, godz. 10:30 początek startu interwałowego z puszki (na zmianę kobiety, mężczyźni), godz. 11:30 - wyłonienie 8 kobiet i 8 mężczyzn do finału, finały B dla osób, które nie znalazły się w najlepszych 8, godz. 12 - finał kobiet (start masowy i rozbicia), potem finał mężczyzn (start masowy i rozbicia), godz. 12:30 - nagrodzenie zwycięzców

2. Kategorie? Podział na kobiety i mężczyzn, spośród których najlepszych 8 kobiet i 8 mężczyzn awansuje do finału. Pozostali wezmą udział w finałach B. Dzieciaki (do 12 lat) mogą wystartować na krótkiej trasie same (Początkujący) bądź z rodzicami (Rodzinna). Trasy autorstwa Rafała Podzińskiego nie są dłuższe niż krotkie biegi sprinterskie. ZGŁOSZENIA (do 31 sierpnia).

3. Formuła? Start odbywa się z puszki startowej. Osoba gotowa podchodzi do sędziego startu i zostaje interwałowo wypuszczona na trasę (na zmianę kobiety i mężczyźni). Trasa klasycznie jest zaznaczona na mapie, bez podania kodów punktów kontrolnych. W terenie znajdą się również punkty mylne, włącznie ze stacją CLEAR! Decyduje poprawność trasy (obecność wszystkich swoich punktów w kolejności, nie gra roli obecność innych podbitych) oraz czas. Punkty mogą, ale nie muszą być wyposażone w lampiony.    

4. Świadczenia? Każdy uczestnik z kategorii kobiet i mężczyzn bierze udział w biegu kwalifikacyjnym i w finale (jeśli nie zakwalifikuje się do najlepszych 8, to może wystartować w finale B). Na mecie napój oraz słodycz dla każdego. Dla finalistów nagrody rzeczowe oraz medale dla najlepszych. Dodatkowe upominki dla dzieciaków.

5. Opłaty? Rodzinna i początkujący - 5 zł, kobiety i mężczyźni - 10 zł (start w dwu biegach). Zawodnicy UKS Orientuś, którzy przyjdą pomagać od godz. 9.30 - udział za darmo. Wypożyczenie chipa, jeśli ktoś nie ma - za darmo.

 

Dominik rusza na małżeńską trasę!

 

Kończą się wakacje, ale i ślubny serial UKS Orientuś! Zakończył go start na małżeńską trasę Dominika, któremu towarzyszyć będzie Paula.

Wszystkiego najlepszego!        foto 

 

 

Natalia na ślubnej Ście(s)żce!

 

Wszystkiego najlepszego!       foto


 

Baltic Cup `2017. Natalia i Rafał zwycięzcami!

Wejherowo, 12-14 sierpnia 2017 r,

Rafał Podziński (ME) i Natalia Ewiak (W21S) okazali się najlepsi w trzydniowych zmaganiach pośród kaszubskich mokradeł Baltic Cup `2017! Na podium stanęli też: Przemek Zuchmański, Adam Lisiak i Piotr Młynarczyk. Brawo!

      strona zawodów     foto p. E. Lisiak       foto - Natasza na klifie
Ignacy i Adam na podium Limanowa Cup!

Nasza skromna reprezentacja na Limanowa Cup aż w 50% stanęła na podium tych trzydniowych zmagań rozgrywanych na wymagających jak zwykle, pociętych głębokimi jarami trasach. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Ignacy Słomczyński w M14 zaś trzecie miejsce wywalczył w M12 Adam Lisiak. Gratulacje!        foto

A w sobotę w Łagiewnikach .... ślub Karoliny i Witolda!

 

Kolejne orientusiowe małżeństwo stało się faktem! Gratulujemy Karolinie i Witkowi i .... czekamy na następnych!

foto

The World Games & O-Games

Trzy dni emocji podczas oglądania zmagań na najwyższym poziomie sportowym i organizacyjnym podczas The World Games plus możliwość sprawdzenia swych umiejętności na tym samym terenie co najlepsi w świecie to niezapomniane przeżycie! Zwłaszcza Amelia i Adam - zwycięzcy O-Games oraz medaliści: Ewa Gwóźdź, Ignacy, Zuzia Gielec, Krzysiek Rzeńca będą je długo i miło wspominać.

Brawa  także za czwarte miejsca dla Wiktorii, Tomka i Michała oraz słowa uznania dla Łukasza i Rafała zaangażowanych w organizację The World Games!

foto:      TWG sprint     TWG middle     TWG sztafety     O-Games     Orientuś na TWG     

 

Trzej królowie na Wawelu!

Wiele atrakcji i sporo emocji dostarczyły nam zmagania podczas tegorocznego Wawel Cup. Na ciekawych i bardzo urozmaiconych trasach, w silnej, międzynarodowej konkurencji nasza zdominowana przez chłopaków ekipa wywalczyła trzy zwycięstwa. Na najwyższym podium z Pustynią Błędowską w tle stanęli: Rafał Podziński, Adam Lisiak i Ignacy Słomczyński!!! Nasi trzej królowie na Wawelu!!! Brawa dla wszystkich, a zwłaszcza najmłodszych i ... najstarszych , którzy poradzili sobie zarówno z niezliczonymi dołkami Olkusza, niebotycznymi skałkami Jaroszowca i niezmierzonymi piaskami pustyni w Kluczach.

Strona zawodów  http://wawelcup.pl/pl/         

foto      e1     e2      e3      e4     e5     futbol    relaks   by Robert     by Marcin   by Nina i Andrzej     by Silne Studio  

 

 

Piotrek Rzeńca mistrzem Europy!!!

Piotrek Rzeńca został mistrzem Europy w biegu sprinterskim podczas rozgrywanych na Słowacji zawodów (EYOC 2017)!!!     Zwycięstwo w gronie 100 zawodników z 35 państw było przekonywujące. Brawo Piotrek! Jesteśmy z ciebie dumni, a najbardziej pewnie trener Piotr Paszyński.

Brawa należą się też za dobrą postawę naszym debiutantom: Amelce Block (33 m-ce), Zuzi Gielec (44) i Bruno Deredosowi (48). Trzymamy kciuki za równie dobre starty w biegu klasycznym i sztafecie!

wyniki sprintu     wyniki klasyka     wyniki sztafet      foto 

 zdjęcia p. Niny     sprint       sztafety     klasyk

Czworo orientusiów na Mistrzostwach Europy Juniorów!

Aż czworo zawodników naszego klubu reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów (EYOC) rozgrywanych w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Amelia Block, Zuzanna Gielec, Bruno Deredos i Piotr Rzeńca od piątku do niedzieli (30.06 - 2.07) powalczą w gronie blisko 200 zawodników z 35 państw w sprincie, biegu klasycznym i sztafecie. Trzymamy kciuki i spoglądamy na stronę mistrzostw!                              
EYOC 2017     
sprint lista startowa

 

Granty na Złotnie - Biegaj z mapą na Brusie

granty dla zlotna

Projekt Biegaj z mapą na Brusie autorstwa UKS Orientuś spotkał się z największym uznaniem w ramach konkursu grantowego realizowanego przez centrum OPUS na zlecenie Miasta Łodzi.

W Budżecie Obywatelskim mieszkańcy Złotna wyłonili tego typu inicjatywy sąsiedzkie jako proejkt, który ma być dla nich realizowany za środki publiczne na ten rok.

Z tej okazji w ramach mikrodotacji przygotowana została nowa mapa poligonu Brus. W sobotę i niedzielę będzie możliwość startu na niezwykle ciekawych trasach przygotowanych przez kartografa terenu - Jacka Morawskiego.

Gdzie? Parking u zbiegu Biegunowej i Partyzantów. Kiedy? Sobota 24 czerwca start w godzinach 10-11 lub niedziela 25 czerwca start w godzinach 12-13.

Trasy: Początkujący 1,7 km, 7 punktów, Zuchwali 2,9 km, 11 punktów, Profesjonaliści 4 km, 15 punktów. 

Nie trzeba się wcześniej zgłaszać, zapraszamy wszystkich chętnych!             wyniki         fotoPuchar Najmłodszych czyli od nkl-ów do bohaterów!

W rozegranym w Warszawie Pucharze Najmłodszych, czyli nieoficjalnych mistrzostwach Polski, jak zwykle nie brakowało niespodzianek, dramatów i huśtawki nastrojów! Zgodnie z oczekiwaniami: Julia Gielec, Adam Lisiak i Ignacy Słomczyński potwierdzili swoimi medalami przynależność do krajowej czołówki, ale najwięcej radości dostarczyli nam najmłodsi. Tomek Rzeńca najpierw zdeklasował rywali z M10 w biegu klasycznym, a dzień później poprowadził do zwycięstwa sztafetę, w której pobiegli jeszcze Jankowie: Ciupa i Ziółkiewicz! Ciekawe, że ta sama trójka dwa dni wcześniej w komplecie znalazła się wśród nieklasyfikowanych za podbicie niewłaściwych punktów... Miłą niespodziankę sprawiła też najmniej doświadczona z dziewcząt w K14 - Wiktoria Doreń, dwukrotnie piąta indywidualnie i czwarta w sztafecie z Julką i Pauliną Berlińską. Dramatycznie zaś skończyła się rywalizacja sztafety najstarszych chłopaków, którzy po fantastycznym pościgu Ignacego pierwsi dotarli do mety, ale nie zostali sklasyfikowani. Dobra postawa pozostałych Orientusiów pozwoliła wywalczyć czwarte miejsce w punktacji zespołowej, a entuzjazm szóstki 10-latków dał nadzieję, że wkrótce może być jeszcze lepiej.

wyniki PN          foto:   sprint   klasyk     sztafety    dekoracje   relaks    open starszakówWracamy na Kampus UŁ!

DSC 3204Wracamy na kampus UŁ!

ŁÓDŹ PARK TOUR po raz kolejny zawitał na jeden z najciekawszych łódzkich terenów dla orientalisty, czyli na kampus Uniwersytetu Łódzkiego!

Atrakcyjny teren dla profesjonalistów i amatorów, świetna atmosfera i doborowa stawka zawodników. W końcu ciekawe trasy Rafała Podzińskiego to to, na co czekamy!

Szczegóły w zakładce ŁÓDŹ PARK TOUR!

 

 

 

 

 

 

 

Piknik ekologiczny z biegiem na orientację! A w sobotę POZnO.

18489593 1536829909682917 7312888730149022652 o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prawie 100 osób chodziło, biegało bądź jeździło rowerem po Lesie Łagiewnickim na specjalnie przygotowanej trasie na orientację w ramach Pikniku Ekologicznego organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Wiele z nich robiło to po raz pierwszy w życiu i mimo trudności (np.pokrzyw) nikt się nie skarżył, a medale nagradzały niemały wysiłek. Serdeczne podziękowania dla wszystkich orientusiów, którzy znaleźli czas i chęć by wziąć udział w tym promocyjnym przedsięwzięciu klubu.

foto z pikniku     

 POZnO wyniki       POZnO foto     


 

Sprinterskie Mistrzostwa Polski - Lublin. Juniorzy na medal (a nawet trzy)!!!

Pięknie spisali się podczas sprinterskich mistrzostw Polski nasi juniorzy młodsi przywożąc z nich komplet medali! Piotrek Rzeńca był bezkonkurencyjny wśród chłopców, a Amelia Block wywalczyła brąz wśród dziewcząt. Biegnąc w parze wywalczyli też tytuł wicemistrzowski w sztafecie! Tuż za podium finiszował Bruno Deredos, piąty indywidualnie i czwarty z Zuzią Gielec w sztafecie. Brawo!

Wysoki poziom utrzymują seniorzy. Miejsca w czołowych szóstkach Mistrzostw Polski: Agaty Stankiewicz, Ewy Gwóźdź, Rafała Podzińskiego i Krzyśka Rzeńcy to duże osiągnięcie potwierdzone czwartym miejscem sztafety.

Nie zawiedli nas i weterani. Srebrne medale wywalczyli bowiem: Nina Deredos i Dzidek Paszyński. Podczas ceremonii wręczenia medali nasz chorąży był więc najbardziej zapracowanym spośród wszystkich.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i trenerów: Piotra Paszyńskiegi i Włodzimierza Gapińskiego! 

wyniki sztafet                    wyniki sprintu                     międzyczasy sprintu

foto sztafety        foto sprint        foto dekoracje         foto N. i A. Deredosów       Orientuś w Nałęczowie  Trening sprinterski środa 31.05

W środę ostatni trening sprinterski przed MP. Biegamy na Radogoszczu, a start planujemy na godz. 18. Ponieważ będą to starty masowe proszę o punktualność. Zgłoszenia do trenera Paszyńskiego mailowo bądź sms do wtorku godz. 21.00, bez podania kategorii ponieważ zostaniecie odpowiednio podzieleni. Szczegółowa lokalizacja startu jutro. Pamiętajcie o chipach.

mapa 1 - wariant A
mapa 1 - wariant B
mapa 2 - wariant A
mapa 2 - wariant BWażne starty na koniec maja

Ostatni tydzień maja to nie tylko szlif przed Mistrzostwami Polski w Lublinie. Wielu zawodników biega lub będzie biegać na ważnych zawodach.

Już od środy w fińskim Turku trwa I runda Pucharu Świata. Możemy śledzić poczynania reprezentacji Polski z Ewą Gwóźdź w składzie. Niestety na razie Ewa walczy z chorobą i jeszcze nie startowała - strona Pucharu Świata

W najbliższy weekend nasi juniorzy powalczą o kwalifikacje do Mistrzostw Europy i Świata. Dwudniowe zawody (sprint + middle) odbędą się w Kwidzyniu. Trzymajcie kciuki bo to przedostatnia runda kwalifikacji - strona zawodów
Wyjazd do Kwidzyna nastąpi 2 samochodami osobowymi (Paweł Lisiak, Piotr Paszyński) ok. godz. 11.30. Miejsce ustalamy z kierowcami ind. Grupa trenera Paszyńskiego (Amelia, Zuzia, Piotrek, Bruno) zbiórka róg Telefonicznej/Janosika (sklep Żabka). Śpimy na sali gimnastycznej. Zabieramy rzeczy na bieg sprinterski i leśny. Koszt wyjazdu 40zł.

Nie zapomnijcie, że wszyscy zostający w Łodzi trenują w sobotę podczas Popularnych Zawodów na Orientację. Zbiórka jak zwykle w Lesie Łagiewnickim, Ośrodek Edukacji Ekologicznej, ul. Wycieczkowa 107, godz. 9.30. DojazdŁódź Park Tour w ramach Światowego Dnia Orienteeringu!

wod-logo-color

Setki tysięcy uczestników, tysiące miejsc, ponad 30 miast w Polsce, w tym Łódź. 24 maja w ramach Światowego Dnia Orienteeringu UKS "Orientuś" inauguruj letni cykl ŁÓDŹ PARK TOUR.

Dziękujemy za przybycie mimo deszczu, cieszymy się razem z Wami i zapraszamy na treningi i nasze zawody. 

Gratulacje dla zwycięzców i ukłony dla organizatorów. 

Wszystkie szczegóły, mapy, galerie i wyniki w zakładce ŁÓDŹ PARK TOUR.

 

 

Klubowe Mistrzostwa Polski. Orientuś liderem!!!

Cztery miejsca na podium KMP ( Piotrek Rzeńca, Rafał Podziński, Bruno Dereos, Przemek Zuchmański ) oraz lokaty w czołowych szóstkach: Agaty, Ewy, Zuzanny, Michała, Ignacego i Krzyśka plus punkty zdobyte przez prawie wszystkich pozostałych orientusiów pozwoliły nam objąć prowadzenie w klasyfikacji Klubowych Mistrzostw Polski. Udało się je utrzymać po 5 i 8 miejscu sztafet ale to nie koniec rywalizacji. O ostatecznej kolejności zadecydują wyniki indywidualnych mistrzostw Polski. Pierwsze z nich już za kilkanaście dni w Lublinie. A na KMP wielką radość sprawili nam także najmłodsi. Janek Ciupa i Tomek Rzeńca podwójnie wygrali kategorię M10, a Franek Trepczyński okazał się najszybszy w kategorii rodzinnej. Wiosenny powiew optymizmu!

strona zawodów     aktualna punktacja KMP     foto Karoliny i Michała z klasyka

wyniki klasyka        międzyczasy klasyka        wyniki sztafet         foto ze sztafet   foto E. Lisiak i A. Deredos      

 

 

Trening sprinterski środa 17.05

W najbliższą środę jedziemy na trening sprinterski do Pabianic. Zbiórka 16.45 przy SP 34, ul. Ćwiklińskiej 9 lub dojazd po indywidualnych ustaleniach. Zgłoszenia smsem bądź mailem do trenera Paszyńskiego do wtorku do godz. 18.00 (po treningu klubowym). Zabieramy chipy Sport Ident kto ma. Powrót ok. 20.00.

Biegamy na dwóch trasach: 3,8km i 2,4km po optymalnym wariancie. Podział podobny jak tydzień temu.
Zbiórka SP 34 dojazd
lokalizacja startu
mapa sytuacyjna

wyniki
mapa 3,8km
mapa 2,4kmMistrzostwa Województwa Łódzkiego `2017

219 zawodników z 8 klubów sportowych, 46 szkół województwa łódzkiego i wielkopolskiego i jednego przedszkola z Warszawy na starcie Mistrzostw Województwa Łódzkiego! Prosimy o uważne zapoznanie się z zamieszczonym komunikatem technicznym i i punktualne przybycie do centrum zawodów, które znajduje się w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ul. Wycieczkowej 86. Rozpoczęcie zawodów o godz. 10.00. Dojście na start - 1300 m.

Komunikat techniczny

Lista startowa 

Wyniki i międzyczasy

Zdjęcia   

Zdjęcia Andrzeja Deredosa

Zdjęcia Piotra Młynarczyka

GPS elita męska

GPS elita damska

 

Trening sprinterski środa 10.05

Trening sprinterski w najbliższą środę odbędzie się na Osiedlu Batorego w Łodzi. Start na stadionie tartanowym przy SP 199 mapa dojazdu
Start godz. 17.00. Dwie trasy o długościach ok. 2,5 i 3,0km. Zapisy sms lub mailem do trenera Paszyńskiego, do wtorku godz. 20.00. Zabieramy chipy SI.

WynikiWeryfikacja zgłoszeń na Mistrzostwa Województwa Łódzkiego


Lista zgłoszonych stan na 10.05

Prosimy o weryfikację powyższych i w razie niezgodności o kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

Orientusie na podium XI Biegu Olimpijczyków!

 

Orientusie startujący w barwach swoich szkół w tradycyjnym Biegu Olimpijczyków pokazali, że i w bieganiu bez mapy należą do najlepszych w Łodzi w swoich kategoriach wiekowych. Wszyscy zajęli miejsca w pierwszych szóstkach, a piątka stanęła na podium. Rewelacyjnie spisał się stawiający pierwsze kroki w naszym klubie Michał Malarczyk, który zdystansował swoich rywali w biegu uczniów szkół podstawowych. Jego siostra - Zuzia była trzecia podobnie jak Zuzia Gielec w biegu gimnazjalistek. Drugi wśród młodszych uczniów szkół podstawowych dotarł do mety Filip Marcjanek, a galerię chwały uzupełnili: Adam Lisiak i Julia Gielec sklasyfikowani na piątej i szóstej pozycji. Zaś Dominika Wiecha chwilkę przerwy między egzaminami maturalnymi wykorzystała na zajęcie drugiego miejsca w biegu głównym na 3 km. W gronie kilkuset startujących wyróżnialiśmy się bardzo pozytywnie. 

ZDJĘCIADolny Śląsk bez tajemnic

IMG 2749W środę zakończyliśmy 5-dniowe zgrupowanie wraz ze startem na bardzo ciekawych zawodach Tajemnice Dolnego Śląska. Wyniki można obejrzeć na stronie zawodów, a szczególnie należy pochwalić 3. etap rozegrany na Rozdrożu Izerskim, w prawie skandynawskim, trudnym technicznie terenie.
Po 3-dniowych zmaganiach nie zwolniliśmy tempa robiąc jeszcze 3 treningi.

Polecamy szczególnie dwa, wtorkowe zmagania Krzyśka i środowy śnieżno-bagienny middle, spójrzcie:
wkoło_na_wesoło
middle Jakuszyce

Marzanna spalona, mamy nadzieję, że to ostatnie tak chłodne dni i ostatni dotyk śniegu.


A już w najbliższy weekend rozpoczynamy zmagania na Mistzostwach Czech w sprincie. W sobotę rozgrzewka w postaci sztafet sprinterskich, w niedzielę sprint indywidualny do rankingu światowego. Zapraszamy na stronę mistrzostw

 

 

 

Tomek i Adam królami Mazowsza `2017.

Tomek Rzeńca i Adam Lisiak  okazali się bezkonkurencyjni podczas trzydniowych zmagań w ramach Grand Prix Mazowsza. Na podium stanęli również Ignacy Słomczyński i Piotr Młynarczyk ale na brawa zasłużyli wszyscy, którzy ukończyli te bardzo ciekawe i urozmaicone technicznie zawody. W rozgrwanym po raz pierwszy w Polsce biegu na 100 PK triumfował Rafał Podziński a podczas orientusiowej majówki okazało się, że mamy jeszcze jednego mistrza. Królem grilla okazał się pan Paweł Nowak.                                                   zdjęcia p. M.Bartosa  etap 1  etap 2  etap 3                                                 strona GPMDOZ Maraton Paszy

Zimny wiatr i bolące od połowy dystansu łydki nie pozwoliły co prawda Piotrkowi Paszyńskiemu poprawić rekordu życiowego w maratonie ale wynik poniżej 3 godzin w tych warunkach budzi szacunek. Gratulujemy!                                                                           zdjęcia Plany startowo-treningowe kwiecień-maj

Aby ułatwić Wam przygotowanie przedstawiamy kolejne plany startowo-treningowe:

1. Tajemnice Dolnego Śląska + zgrupowanie Jagniątków 29.04-3.05
Lista osób powołanych >>tutaj<< Wyjazd w sobotę 29.04 ok. 8.00 rano. Dokładne miejsce zbiórki i godzina zostaną podane.
Na miejscu pełne wyżywienie i noclegi na łóżkach. Powrót 3.05 wieczorem. Koszt wyjazdu 150zł.
Szczegóły dotyczące zawodów TDS2017

2. Grand Prix Mazowsza 1-3.05
Lista osób powołanych >>tutaj<< Szczegóły wyjazdu i koszty wkrótce. Informacje u trenera Lewandowskiego.

3. Mistrzostwa Czech w sprincie, Brno 6-7.05 (elita)
W sobotę sztafety sprinterskie, w niedzielę kwalifikacje i finał sprintu dla elity (WRE).
Szczegóły wyjazdu wkrótce. Zawodnicy powołani indywidualnie przez trenera Paszyńskiego.

4. Treningi sprinterskie w ramach przygotowań do MP: środy 10.05, 17.05, 31.05.

5. Mistrzostwa Województwa Łódzkiego, Łódź 13.05., szczegóły >>tutaj<< zapisy na treningach do 6.05!
Start testowy przed KMP.

6. Klubowe MP, Pabianice 20-21.05, szczegóły >>tutaj<< zapisy do 5.05. u trenera Lewandowskiego
W sobotę bieg klasyczny, w niedzielę widowiskowe sztafety klubowe. Obowiązkowy start dla wszystkich!

7. Kwalifikacje do EYOC, JWOC - Sztum/ Kwidzyn 27-28.05 (wybrani zawodnicy KM16-20)

8. Popularne Zawody na Orientację (pozostali) - sobota 27.05.

O szczegóły pytajcie na treningach.

 

Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego `2017

sobota, 22 kwietnia 2017 r.

wyniki         mięrdzyczasy            foto Niny Deredos

 

 

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego 13 maja

DSC 0181Koronny wiosenny sprawdzian formy w ramach organizowanych przez UKS "Orientuś" Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Biegu na Orientację już 13 maja w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym.

Tradycyjnie zapraszamy na ciekawe trasy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. W ramach rozgrywanych kategorii walczyć będziemy na konta swoich szkół. Nie zabraknie też rywalizacji nauczycieli.

Dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu województwa łodzkiego (najwyższa punktacja merytoryczna wśród wszystkich konkursowych ofert!) impreza odbędzie się bez pobierania opłaty startowej. Tym bardziej warto przyprowadzić znajomych nowicjuszy!

Szczegóły zgłoszeń i regulamin: LINK

 

 

Treningi podczas wielkanocnych ferii

Podczas ferii zapraszamy na klubowe treningi do Lasu Łagiewnickiego: w czwartek, sobotę i we wtorek. Początek o godz. 10.00 w CZSK przy ul. Wycieczkowej 86. Do zobaczenia!

 

Popularne Zawody na Orientację - kwiecień `2017

W sobotę, 8 kwietnia zapraszamy wszystkich, którzy nie pojechali na Długodystansowe Mistrzostwa Polski na pierwsze w tym roku, wiosenne Popularne Zawody na Orientację do Lasu Łagiewnickiego. Zbiórka w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107 o godz. 9.30. Opłata startowa 5 zł. Do soboty wieczorem, proszę o ostateczne deklaracje ( na docsach lub e-mailowo), co do udziału w najbliższych zawodach ( 22.04 - Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego, 1-3.05 Grand Prix Mazowsza). Do zobaczenia!

wyniki POZnO             zdjęcia

  

Mistrzostwa Polski - ultralong

Z dwoma srebrnymi medalami wrócili nasi zawodnicy z Długodystansowych Mistrzostw Polski rozgrywanych na Wzgórzach Dylewskich. Wicemistrzami kraju zostali: Piotrek Rzeńca wśród juniorów i Nina Deredos w rywalizacji weteranów. Tuż za podium rywalizację ukończyli: Piotr Paszyński wśród elity i junior Bruno Deredos, a w czołowej szóstce także Natalia Ewiak i Amelia Block. Dobry początek sezonu! Gratulacje!   foto Piotra MłynarczykaCEYOC wyniki

Bardzo dobrze rozpoczęli zmagania nasi zawodnicy na Pucharze Europy Juniorów i zawodach towarzyszących. Wczorajszy sprint przyniósł 3. miejsce (najlepsze w reprezentacji Polski) Piotrowi Rzeńcy. W K16 zwyciężyła Zuzia Gielec, która była też najlepszą Polką ogółem. 3. miejsce w tej kategorii wywalczyła Amelka Block. U juniorów młodszych wygrał Bruno Deredos, a na 2. miejscu stanął Grzegorz Bartos. Także wśród młodzików dobrze zaprezentowali się Ignacy Słomczyński i Zbyszek Bartos zajmując miejsca w top 6. Aż wreszcie w rywalizacji damskiej elity na 3. stopniu podium, z niewielką stratą do zwycięskiej Weroniki Cych (na zdjęciu) stanęła Ewa Gwóźdź. Wyniki na stronie CEYOC. W sobotę bieg middle, czekamy na więcej i trzymamy kciuki.    foto z dekoracji

ceyocpiotrek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEYOC `2017

wyjazd w piątek, 31 marca o godz. 9.00 autokarem sprzed SP 34 przy ul. Ćwiklińskiej    szczegóły wyjazduPowitanie Wiosny i Test Race KMP

             

W weekend 25-26 marca trzymamy kciuki za naszych seniorów walczących w kwalifikacjach do World Games, a także biegamy w pierwszych tegorocznych zawodach rankingowych:

sobota - Powitanie Wiosny - Wiśniowa Góra, zbiórka o 10.00 na miejscu, opłata startowa 12 zł,  

                  wyniki    międzyczasy     foto z dekoracji   foto organizatora

niedziela - KMP Test Race - Dłutówek, zbiórka o 10.00 na miejscu, opłata startowa 10 zł (KM10-16), 15 zł - starsi  

wyniki    międzyczasy     foto z Centrum Zawodów   foto by Marcin CiupaPlany treningowo-startowe marzec-kwiecień 2017

Sezon 2017 zbliża się wielkimi krokami. Proszę zapoznajcie się jak będziemy trenować i startować w najbliższym czasie.

1. Konsultacje techniczne - Jagniątków 17-18.03.

Przywitał nas śnieg z deszczem, było zimno, ale bieganie w tak ciekawym i pięknym terenie rekompensuje wszystko.
Poniżej mapy i wyniki z treningów:
middle_A rano
middle_B rano
trasa_A pp
trasa_B pp
wyniki

2. Trening sprinterski - Łódź 19.03. niedziela. Zdrowie południe/ Osiedle Wileńska. Start godz. 11.00. W treningu wzięło udział ponad 20 osób, a biegaliśmy na dwóch trasach: 2,8km 17pk i 2,5km i 13pk. Mapy i wyniki poniżej. Dziękuję Amelii Ewiak za pomoc w przygotowaniu treningu.
mapaA
mapaB
wyniki

3. Powitanie Wiosny - sobota 25.03, Wiśniowa Góra, szczegóły >> tutaj << zapisy u trenera Lewandowskiego

4. KMP test race - niedziela 26.03, okolice Pabianic, szczegóły >> tutaj <<  zapisy u trenera Lewandowskiego

5. CEYOC - piątek - niedziela 31.03 - 2.04, Sobótka, szczegóły >> tutaj <<  zapisy do 21.03 u trenera Lewandowskiego

6. MP w Długodystansowym BnO (KM16 i starsi), piątek - sobota 7-8.04, Ostróda, szczegóły >> tutaj << potwierdzenia do 26.03 do trenera Paszyńskiego

7. Popularne Zawody na Orientację (dla osób nie jadących na MP), sobota 8.04

O szczegóły pytajcie proszę na treningach.Finał zimowego ŁÓDŹ PARK TOUR!

DSC00344Czwartek 17 marca to dzień finałowego biegu z cyklu ŁÓDŹ PARK TOUR. Zmagania odbędą się na terenie w okolicy Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi przy ul. Rzgowskiej. 

Zgłoszenia poprzez formularz możliwe do poniedziałku włącznie. Szczegóły w zakładce

Lista startowa ukaże się w nocy z wtorku na środę, podobnie jak komunikat techniczny ze wszystkimi szczegółami i procedurą biegu. 

Bądźcie z nami!

 

 

 

 

 

Trening podczas AR Team Cup

W najbliższą sobotę 11.03 wspólnie z AR Team Polska organizujemy rajd przygodowy dookoła Łodzi. Przy tej okazji będzie można długo i przyjemnie potrenować z mapą. Przygotowaliśmy dla zawodników Orientusia trasy 7km (młodzicy, 10:000), 15km (Natasza, Weronika, Zuzia, Grzegorz, 15:000), 20km (Przemek, Bruno, Piotrek, Aneta K., 15:000). Na trasach 15 i 20km są jeszcze 2 dodatkowe mapy w zapasie. Zbiórka na trening godz. 10:20 - Szlak Konny. Dla naszych zawodników - koszty pokrywa klub. Do zobaczenia!                                                                       foto


Popularne Zawody na Orientację - marzec `2017

W sobotę, 4 marca spotykamy się na Popularnych Zawodach na Orientację w Lesie Łagiewnickim.  Start o 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Opłata startowa - 5 zł.Do zobaczenia!     wyniki     zdjęciaNasza księgowa wyszła za mąż!

 

Nasza księgowa, Ania postanowiła resztę życia przebiec z Rafałem, co oficjalnie obiecali sobie podczas ślubu na który nas zaprosili. Źyczymy więc szczęścia i wielu sukcesów w tym wspólnym ich przedsięwzięciu!     zdjęcia

 

Narciarscy medaliści

IMG 0976Narciarskie sukcesy Orientusia? Czemu nie! W rozegranych Mistrzostwach Polski w Narciarskim BnO w okolicach czeskiego Jablonca Adam zdobył komplet złotych medali, Piotr był złoty na srpincie i srebrny na średnim, a Natasza na wszystkich biegach zajęła czwarte miejsca. Swoje umiejętności sprawdzał też Paweł Lisiak, który w kolejnej edycji powalczy o medale!

Szczegóły i wyniki: https://tatran.org/lob2017/

 

 

 

 

 

 

 

 

Udany jubileusz!

DSC00381

Niewątpliwie udał się jubileusz 30 edycji ŁÓDŹ PARK TOUR. Licznie zgromadzeni uczestnicy z radością pokonywali osiedlowe zakamarki oraz parkowe alejki. 

Silnie obstawione kategorie, gościnnie reprezentanci Polski wśród profesjonalistów! Ponadto pierwszy raz na naszych trasach dzieciaki z pobliskiej szkoły!

16 marca kolejny etap, finał - wkrótce szczegóły!

Mapy, wyniki, międzyczasy i zdjęcia dostępne w zakładce ŁÓDŹ PARK TOUR.

Mamy też dla Was coś specjalnego - przebiegi zwycięzcy najsilniejszej kategorii, Bartosza Pawlaka. Sami zobaczcie: LINK

 

 

Crossowy luty

W sobotę, 18 lutego zapraszamy na trening do Lasu Łagiewnickiego na ostatni już być może cross po śniegu. Zaś w sobotę, 25 lutego tradycyjny sprawdzian wytrzymałościowy w Rudzie Pabianickiej. Prosimy o zgłaszanie się poprzez formularz        regulamin           formularz zgłoszeń

 

Nowy Zarząd na lata 2017 i 2018

zarzad

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbyło się w naszym klubie, pozwoliło wyłonić nowe władze.

W skład Zarządu UKS "Orientuś" weszli (od lewej):

Łukasz Charuba - prezes,
Krzysztof Lewandowski - sekretarz,
Piotr Chmielecki,
Jacek Olas,
Piotr Paszyński.

Komisja Rewizyjna została wybrana w składzie: Piotr Młynarczyk (przewodniczący), Katarzyna Fastyn (sekretarz) i Daniel Markowiak.

Nowe wyzwania, nowe plany i dużo pracy przed nami. Do dzieła!
 

  

1 % na szkolenie młodzieży

P9199527Co roku dzięki Waszej hojności otrzymujemy dodatkowe środki na szkolenie dzieci i młodzieży.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi zawodnicy, szczególnie ci, którzy stawiają pierwsze kroki w tym wspaniałym sporcie, mogli jeździć na zawody i kształcić się podczas każdego startu.

Możesz nam pomóc w tym wspaniałym dziele. Wystarczy, że przeznaczysz 1% swojego podatku na ten cel.

Szczegóły: https://orientuslodz.pl/images/1procentza2017.pdf

 

 

 

Jubileuszowy 30. ŁÓDŹ PARK TOUR w Parku Podolskim!

DSC 2995Historyczny 30. już raz odbędzie się etap cyklu wieczornych biegów na orientację ŁÓDŹ PARK TOUR.

Amatorzy i zawodowi biegacze na orientację spotkają się 16 lutego o godz. 18:30 w Gimnazjum nr 31 przy ul. Grota-Roweckiego.

Mekką tym razem będzie Park Podolski i przyległe osiedle. 

Nie zabraknie tras dla profesjonalistów, zuchwałych i początkujących. Najmilej widziani jak zawsze będą najmłodsi w ramach kategorii Rodzinnej, w której pobiegną z opiekunami.

Komunikat techniczny ze szczegółami wkrótce na stronie: http://orientuslodz.pl/nasze-zawody/lodz-park-tour

Tam też link do formularza zgłoszeń.

Podejmij wyzwanie, taki jubileusz wydarzy sie tylko raz!

 

 

 

Licencje zawodnicze na 2017 rok

Osoby zainteresowane wykupieniem licencji zawodniczych na 2017 rok prosimy o wpłacanie do Trenera Krzysztofa kwot zgodnie z załącznikiem: LINK  (można też na konto klubowe po wcześniejszym poinformowaniu). Termin: do końca lutego.

Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w zawodach z licencją. Dzięki temu można startować w imprezach mistrzowskich i zdobywac punkty rankingowe.

 

Cross w sobotę, walentynkowe sztafety we wtorek! Zapraszamy!

W sobotę,11 lutego zapraszamy na trening do Lasu Łagiewnickiego na trasę orientusiowego crossu. Początek w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym o 10.00. Na wtorkowym treningu, w Parku 3 Maja, wracamy zaś do tradycji walentynkowych sztafet. Tym razem będą to sztafety sprinterskie, dwuosobowe. Start o 16.30 przed halą na Małachowskiego. Cenne nagrody (atrakcyjne wycieczki, bilety do kina, słodycze i dyplomy) dla wszystkich par (z preferencją tych dwupłciowych). Liczymy na obecność nie tylko najmłodszych zawodników! Do zobaczenia!  Popularne Zawody na Orientację - luty`2017

W sobotę, 4 lutgo spotykamy się w Lesie Łagiewnickim na Popularnych Zawodach na Orientację. Start w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107 o godz. 10.00. Do zobaczenia!     wyniki    Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Klubu

Zapraszamy wszystkich członków Klubu na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, czyli podsumowanie roku, przedstawienie strategii na najbliższe lata oraz wybory. 

Spotkanie odbędzie się w piątek 3 lutego o godz. 19 w Gimnazjum nr 33 przy ul. Janosika.Zgrupowanie Jagniątków 20-28.01

Zbiórka na zgrupowanie KWM i KWJ na dworcu Łódź-Widzew przy kasach, piątek 20.01, godz. 8.40.
Pamiętamy o legitymacjach szkolnych!!!
Pociąg odjeżdża o 8.54 także proszę o punktualność.
Pozostałe szczegóły przeczytacie na swoich skrzynkach mailowych.

 

Treningi podczas zimowych ferii `2017

Wszystkich, którzy podczas zimowych ferii pozostają w Łodzi zapraszamy na treningi klubowe:

  • we wtorki, czwartki i soboty do Lasu Łagiewnickiego ( CZSK, ul. Wycieczkowa 86, 10.00 )
  • w środy na treningi ogólnorozwojowe do siłowni i sali gimnastycznej przy Janosika 136 ( 10.00).                                                          Do zobaczenia!Po(pu)larne Zawody na Orientację

Odważnych, odpornych na mróz i ciepło ubranych zapraszamy w sobotę, 7 stycznia na pierwsze w tym roku Popularne Zawody na Orientację. Początek o godz. 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!      wyniki    foto

 

 

Bieg Sylwestrowy `2016. Do siego roku!

Dwudziestka Orientusiów pożegnała stary rok Biegiem Sylwestrowym w Arturówku. Szczególnie udany okazał się dla nas bieg młodzieżowy, w którym 5. miejsce wywalczył Piotrek Rzeńca, szósty był Bruno, a ósma Zuzia. Na wielkie brawa za pokonanie 2-kilometrowej trasy zasłużyli najmłodsi: Tomek, Filip i dwaj Jankowie. Wszyscy poprawili swoje rekordy na tej trasie, niektórzy nawet ponad 2 minuty! Był więc jeszcze jeden powód by napić się brzoskwioniowego szampana! Do siego roku dla wszystkich przyjaciół i sympatyków klubu!   toast

wyniki biegu młodzieżowego        foto       foto Niny Deredos      foto Nasze MiastoZbrojne Ramię Orientusia (ZoRO)

W skomplikowanej obecnie sytuacji międzynarodowej i pełnej napięć sytuacji wewnętrznej nie jesteśmy całkiem bezbronni. Starannie wyselekcjonowana i znakomicie przeszkolona grupa zawodników Orientusia jest przygotowana w obronie klubu stawić czoła wszelkim zagrożeniom! Obejrzyjcie prezentację marynarz Gwóźdź! Przyjaciele, ku pokrzepieniu serc, a potencjalni agresorzy ku przestrodze!!!                      

WKS ORIENTUŚ ŁÓDŹ

Klubowa Wigilia Orientusia.

Dziękujemy wszystkim. którzy przybyli na klubową Wigilię a także tym, którzy przysłali nam życzenia choć przybyć nie mogli. Przyjemnie było spotkać się w tak licznym gronie i powspominać w rodzinnej atmosferze mijający rok. Życzymy pogodnych i miłych Świąt i zapraszamy na treningi w poświątecznym tygodniu do Lasu Łagiewnickiego. 

zdjęcia A. Deredosa     zdjęcia gospodarza         jaja `2016 by RafałTrening biegowy w Łagiewnikach, 17 grudnia

W sobotę, 17 grudnia zapraszamy na trening biegowy do Lasu Łagiewnickiego. Początek o godz.10.00 w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ul. Wycieczkowej 87. Do zobaczenia!

 

Popularne Zawody na Orientację - grudzień `2016

W sobotę, 10 grudnia zapraszamy do Lasu Łagiewnickiego na ostatnie w tym roku Popularne Zawody na Orientację. Start o 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!

wyniki                         zdjęcia "Mia100 zdolnych"


Z wielką satysfakcją przyjęliśmy informację, że dwoje naszych młodych zawodników: Julia Gielec i Ignacy Słomczyński zostało stypendystami programu "Mia100  Zdolnych". Nagrodę i gratulacje odebrali z rąk pani prezydent Hanny Zdanowskiej, która 'wykorzystała" okazję by zrobić sobie zdjęcie z przyszłymi mistrzami orienteeringu.Trening biegowy w Łagiewnikach - sobota, 26 listopada

W sobotę, 26 listopada zapraszamy na trening biegowy do Lasu Łagiewnickiego. Początek o 10.00 w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy Wycieczkowej 86. Do zobaczenia!Ach, co to był za ślub!... A wesele!....

Dziękujemy serdecznie Oli i Łukaszowi za zaproszenie na ślub, a przede wszystkim za wzruszenia jakich tam doznaliśmy. Niech Wam się szczęści i zawsze otacza Was tak liczne grono przyjaciół, do których i my chcielibyśmy się zaliczać!

zdjęcia ze ślubu    zdjęcia P. Młynarczyka       zdjęcia A. Deredos      impresja          zdjęcia z weselaDuet P. Paszyński - M. Marcjanek bezkonkurencyjny w GEZnO!

Duet naszych ironmanów: Piotr Paszyński - Maciej Marcjanek nie dał szans rywalom  w Górskich Ekstremalnych Zawodach na Orientację rozgrywanych w tym roku w Beskidzie Żywieckim. Pokonali 86 km trasy, 6 km przewyższeń na pokrytych już śniegiem zboczach gór i grono kilkudziesięciu rywali. Gratulacje!!!  

A w III Łódzkim Biegu Niepodległości na 10 km,  dzielnie reprezentowała nas Dominika, która w blisko tysięcznym tłumie biegaczy uplasowała się na 5 miejscu wśród kobiet. Brawo! 

 

Trening biegowy w Łagiewnikach - sobota, 12 listopada

W sobotę, 12 listopada zapraszamy na trening biegowy do Lasu Łagiewnickiego. Początek o 10.00 w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ul. Wycieczkowej 86. Do zobaczenia.

Znów na podium KMP!

Po dwóch latach dość pechowych startów sztafet w Klubowych Mistrzostwach Polski tym razem obyło się bez punktowych strat. Efektem całorocznych startów zaliczanych do KMP jest powrót na podium tej prestiżowej rywalizacji. Trzecie miejsce za Śląskiem Wrocław i UNTS Warszawa, a przed Wawelem Kraków to duży sukces i powód do optymizmu.  Brawa dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego zwłaszcza podczas Mistrzostw Polski, a także Pucharu Najmłodszych!                                      

 wyniki KMP

Popularne Zawody na Orientację - listopad `2016

W sobotę, 5 listopada spotykamy się w Lesie Łagiewnickim na Popularnych Zawodach na Orientację.

Start o 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!     zdjęciaOtwarte Mistrzostwa Łodzi w Nocnym Biegu na Orientację

sobota, 29 października 2016 r.

komunukat techniczny                    zdjęcia"Złota Igła" na mecie!WYNIKI

MIĘDZYCZASY                             ZWYCIĘSKIE PRZEBIEGI:     PRZEMYSŁAWA       ADAMA

KOMUNIKAT TECHNICZNY             ZDJĘCIA               FILMY RAFAŁA            ZDJĘCIA A. DEREDOSA

REGULAMIN

REGULAMIN - TRASY DOGTREKKINGOWE

 

Zawody współfinansowane z Urzędu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi - Łódź Sportowa.

Dzięki dofinansowani z Ministerstwa Sportu i Turystyki odbędzię tego dnia również finał Grand Prix Polski w rodzinnym biegu na orientację.

                          logo lodzki szlak konny duze                       MSiT LOGOLogo Miasta odzi

 


Otwarte Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego `2016

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego - sobota, 15 października - Chechło. Dojazd samochodami wg ustaleń. Zbiórka na miejscu o 10.30. Opłata startowa - 10 zł + 3 zł wypożyczenie chipa.     regulamin zawodów       strona organizatora    foto

 

Złota Igła 2016 - trasy dogtrekkingowe

20160618 11494020 października w czwartek finał letniego cyklu ŁÓDŹ PARK TOUR. Będzie się działo! Szczegóły Grande Finale w zakładce

A w sobotę 22 października tradycyjna Złota Igła, czyli jesienne zawody na orientację zwyczajowo kończące sezon. To właśnie wtedy odbędzie się finał Grand Prix Polski w rodzinnym biegu na orientację - gwarantowane upominki dla dzieciaków. Tym bardziej warto wyruszyć na zmagania szczególnie w tej kategorii. Szczegóły w zakładce zawodów

Planujemy też zupełną nowość - trasy dogtrekkingowe - po raz pierwszy odbędą się przy okazji naszej imprezy. Zapraszamy miłośników z czworonogami! Szczegóły

Jesienne Zawody na Orientację są współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi, a Grand Prix Polski w rodzinnym biegu na orientację ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, za co niezmiernie dziękujemy! 


  

Młodzicy na medal, a nawet na cztery...

Pięknie spisała się ekipa naszych najmłodszych zawodników podczas  Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozegranych w Lublinie gdzie obok gospodarzy o medale walczyły też kluby z Mazowsza i łódzkiego. W bardzo silnie obsadzonej imprezie na podium stanęli: Amelia Block ( dwukrotnie) oraz Zbyszek Bartos a także sztafeta chłopaków w której obok Zbyszka pobiegli: Ignacy Słomczyński i Adam Lisiak. Wysokopunktowane lokaty wywalczyli też dwukrotnie: Zuzia Gielec oraz Adam i Ignacy. Złoto(e)dajne punkty zdobyły również: Martyna Gola, Paulina Berlińska, Julia Gielec, Kuba Kadłubaj a także ku naszej wielkiej radości najmłodsi: Tomek Rzeńca i Filip Marcjanek. To był bardzo udany i dający nadzieję na przyszłe sukcesy w starszych kategoriach występ. Brawo najmłodsi!

zdjęcia ze sprintu     zdjęcia ze sztafet      zdjęcia z klasyka   

  

Budżet obywatelski - odkryj Las Łagiewnicki na nowo!

 

A
Budżet obywatelski - z nami odkryjesz Las Łagiewnicki na nowo! 
Zagłosuj na nasz projekt!
 
WNIOSKI PONADOSIEDLOWE - L0282
Orientacja terenowa - stałe punkty kontrolne w Lesie Łagiewnickim.
 
Głosowanie:
PAPIEROWE: 10 września 2016 (od godz. 10:00) - 18 września 2016 (do godz. 18:00)
ELEKTRONICZNE: 10 września 2016 (od godz. 0:00) - 9 października 2016 (do godz. 24:00) https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Lublin

Wyjazd na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w piątek, 7 października o 15.30

szczegóły wyjazdu              komunikatMedale nocą, medale w dzień ...

Z 8 medalami wrócili z nocnych i średniodystansowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w okolicach Zielonej Góry nasi zawodnicy. Krzysztof Rzeńca powiększył swoją kolekcję tytułów mistrza Polski o nocne złoto i middlowe srebro. Piotrek Rzeńca zdobył swój trzeci tegoroczny tytuł tym razem na średnim dystansie, a Ewa Gwóźdź i Rafał Podziński zakończyli sezon tak jak zaczęli czyli medalami w kategorii elity. Kolekcje trofeów powiększyły weteranki: Nina Deredos i Jola Mazurkiewicz, a na wielkie brawa zasłużył także Przemek Zuchmański za 4 i 6 miejsca wśród juniorów. Gratulacje dla trenerów: Piotra Paszyńskiegi i Włodzimierza Gapińskiego. Brawo My!                               

Strona zawodów      zdjęcia z dekoracji     zdjęcia N. i A. Deredos, P. Zuchmański    zdjęcia Piotr Młynarczyk

A na Popularnych Zawodach na Orientację też były emocje i nagrody do ... wylosowania.   wyniki       zdjęcia

 

OSIL - Dziękujemy!

Gratulujemy i dziękujemy, że byliście z nami!  Wyrazy szacunku dla wszystkich orientusiów zaangażowanych w organizację zawodów.

WYNIKI       Zdjęcia      zdjęcia Piotra Młynarczyka      filmy Piotra Rzeńcy, jr    collage by Google

 

Nowości - Orientuj się i Licz

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem technicznym zawodów.

lista zgłoszonych

Podczas samych zawodów nie zabraknie niespodzianek. Dla uczestników przewidziane są specjalne pokazy dzięki uprzejmości Straży Miejskiej w Łodzi oraz tradycyjne krzyżówki i losowanie nagród.

 

Trening nocny 20.09

Już jutro, we wtorek, planujemy kolejny trening nocny. Tym razem zorganizowany przez Azymut Pabianice na mapie Dłutówek. Zbiórka, wtorek 20.09, SP34 przy Ćwiklińskiej 9, godz. 18.30. Bądź 19.00 na miejscu - mapa dojazdowa. Start przewidziany jest na godz. 19.30, a struktura tras jak zwykle A-B-C. Zgłoszenia do trenera Paszyńskiego do wtorku do 11.00 rano sms-em lub mailem. Musimy dograć transport spod szkoły.Mistrzostwa Polski w klasycznym i sztafetowym BnO

Z 6 medalami wróciliśmy z mistrzostw Polski w biegu klasycznym i sztafetowym rozegranych w okolicach Janowa Lubelskiego. Na bardzo wymagającym technicznie i fizycznie terenie swą dominację wśród juniorów potwierdził Piotrek Rzeńca. Jego brat, Krzysiek, zdobył srebro wśród młodzieżowców, Ewa Gwóźdź została wicemistrzynią elity, a Nina Deredos wśród weteranek. Wysokie lokaty zajęli rownież: Przemek, Agata i Bruno.
W niedzielnych sztafetach kolejne srebro tym razem dla seniorów biegnących w zestawieniu: Piotrek Paszyński, Rafał Podziński, Krzysztof Rzeńca i brąz dla juniorów: Grzegorza Bartosa, Bruno Deredosa i Piotrka Rzeńcy. Brawo panowie!
Teraz czekamy na medale pań. Okazja już za dwa tygodnie na nocnych i średniodystansowych MP.        

Strona zawodów

Zdjęcia Magdaleny Mądrej


Treningi wtorek-środa

We wtorek 13.09 na stadionie AZS, Lumumby 22/26 (jak trafić - mapa dojazdu) odbędzie się test biegowy dla zawodników kadry wojewódzkiej. Wszyscy młodzicy, którzy byli na obozach w wakacje obecność obowiązkowa. Szatnia będzie dostępna od godz. 17.00. Pierwsza konkurencja, 50m - godz. 17.30.

Natomiast w środę dla zawodników przygotowujących się do MP w biegu nocnym odbędzie się trening na mapie Gałkówek - mapa dojazdu. Start o godz. 20.00, a zgłoszenia proszę kierować smsem albo mailem do trenera Paszyńskiego do wtorku 23:59. Tradycyjnie 3 trasy o zróżnicowanych długościach ok. 4-6-8km. Lista startowa pojawi się na stronie w środę.

Lista startowa

Wyniki

Mapa A

Mapa B

Mapa C

Popularne Zawody na Orientację - wrzesień `2016

W sobotę, 10 września zapraszamy na pierwsze po wakacjach Popularne Zawody na Orientację do Lasu Łagiewnickiego. Zbiórka o 9.30 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy Wycieczkowej 107.  

Zdjęcia   

Wyniki

 

Trening nocny 7.09.

W najbliższą środę, 7.09 zapraszamy na trening nocny. Start od godz. 20.00. Zbiórka na końcu ulicy Stanisława Działka, południowa część Lasu Łodzianka - https://goo.gl/maps/bpyrA77yfAz. Zgłoszenia mailowo lub smsowo do trenera Paszyńskiego do wtorku 6.09, 23:59. Proponowane trasy 4km, 6km, 8km.

Lista startowa

Wyniki

mapaA

mapaB

mapaC

Łódź Park Tour w Atlas Arenie!

DSC 1375Bieg na orientację w Polsce wewnątrz budynków do tej pory gościł tylko we Wrocławiu i Łodzi. 

Chyba wszyscy pamiętają niezwykłe zmagania w Hali Sportowej. Kilka poziomów, niezapomniane emocje i wrażenia. Zarówno dla dzieciaków, jak i profesjonalnych biegaczy.

21 września od godz. 18:30 start kolejnego wyjątkowego biegu w naszym mieście.

Spotkamy się w Atlas Arenie, gdzie na 5 poziomach odbędą się zmagania w ramach cyklu ŁÓDŹ PARK TOUR.

Kategorie: Rodzinna dla opiekunów z maluchami, Początkujących (dopuszczalne patrole), Zuchwałych i Profesjonalistów - czekają na Was!

Zapraszamy tych, którzy szybko myślą bądź szybko biegają. Najlepiej i to i to!

Dla wszystkich pakiety startowe, a dla zwycięzcy (najlepszego czasu) wśród Profesjonalistów nagroda 200 zł!

Zgłoszenia do 19 września.

Szczegóły w zakładce ŁÓDŹ PARK TOUR.   

 

 

 

Klubowe Mistrzostwa Polski - Szklarska Poręba

Wielkie brawa za dobry występ na bardzo trudnych karkonoskich trasach podczas Klubowych Mistrzostw Polski dla wszystkich orientusiów. Szczególne uznanie dla medalistów: Ewy, Amelii, Adama, Piotrka i Krzyśka, którzy wzmocnieni trenerem Piotrkiem oraz Rafałem stanęli także na podium biegu sztafetowego. Gratulacje za ambicję dla najmłodszych uczestników sztafet klubowych.

Zdjęcia z klasyka      zdjęcia z biegu sztafetowego     zdjęcia A. Deredos     zdjęcia K. Mazurek      strona zawodów

 

 

Treningi klubowe

Od 1 września ( czwartek) na treningach klubowych spotykamy się jak zwykle we wtorki i czwartki o godz. 16.15 w hali Parkowa. Szatnię mamy wynajętą tylko do godz. 17.30 prosimy więc o puntualność. Do zobaczenia!Orientuj się i Licz - 24 września 2016

DSC0845224 września po raz kolejny spotkamy się na niezwykłej imprezie promującej bieg na orientację wśród uczniów i dorosłych - Orienuj się i Licz. 

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta Łodzi jak zawsze będziemy mogli Was godnie przyjąć w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ul. Wycieczkowej 86.

Szczegóły i zgłoszenia w zakładce Orientuj się i Licz

 

A już 10 września podczas Popularnych Zawodów na Orientację w Lesie Łagiewnickim przy ul. Wycieczkowej 107 zawodnicy UKS Orientuś Łódź w ramach treningu pomogą przyszłym adeptom biegu na orientację stawiać pierwsze kroki.

Zapraszamy już teraz. Link do zawodów

 

 

 

Wakacyjne Popularne Zawody na Orientację

Tych, którzy wrócili już z wakacji zapraszamy w sobotę, 27 sierpnia na Popularne Zawody na Orientację do Lasu Łagiewnickiego. Start o godz. 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej  przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!

 

Ewa i Rafał na Mistrzostwach Świata w Szwecji

        

W sobotę, 20 sierpnia w szwedzkim Stromstad rozpoczynają się Mistrzostwa Świata seniorów, w których wystartują nasi zawodnicy: Ewa Gwóźdź i Rafał Podziński. Trzymamy kciuki i obserwujemy ich zmagania na stronie www.woc2016.se

 

Wakacyjne treningi w sierpniu

Zapraszamy wszystkich przebywających w Łodzi na treningi w czwartek (18.08) i sobotę (20.08) do Lasu Łagiewnickiego. Początek o 10.00 w CZSK przy Wycieczkowej 86. Do soboty prosimy też o deklaracje co do wyjazdu na KMP (2-4.09). Do zobaczenia!

 

Orientuś w Kanadzie (Czeskiej) i nad Bałtykiem

      

Podczas gdy większość orientusiów biegała po przepięknych terenach Czeskiej Kanady, szóstka naszych zawodników rywalizowała w Pucharze Bałtyku. Na najwyższym podium tej trzydniówki stanął niezawodny Adam Lisiak. Gratulacje!   

 

Ćeska Kanada

wyjazd na zawody we wtorek, 9 sierpnia o godz. 12.00

Szczegóły wyjazdu

Strona zawodów 

 

Ewa 12. na Akademickich Mistrzostwach Świata

28634363862 fcd830a220 o

Dobre wieści z rozgrywanych na Węgrzech Akademickich Mistrzostw Świata w Biegu na Orientację. Ewa, która reprezentuje nasz kraj, na dystansie średnim zajęła wysokie, 12. miejsce. Cieszymy się, gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne udane biegi podczas startów na imprezach mistrzowskich.

Wspólnie z Ewą w skład reprezentacji kraju z naszego klubu weszli również Agata i Rafał biagający sprint oraz sztafety sprinterskie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Limanowa Cup dla Adama Lisiaka i Piotra Młynarczyka!

 

Wyjątkowo skromna reprezentacja Orientusia na tegoroczną Limanowa Cup oparta głównie na weteranach nie przyniosła wstydu klubowi! Zwycięstwa w mocno obsadzonej trzydniówce odbywającej się w Rabce i na stokach okolicznych gór odnieśli: młodzik Adam Lisiak i weteran Piotr Młynarczyk, a na trzecim miejscu zawody ukończył Ignacy Słomczyński. Po dłuższej przerwie w ogólnopolskich zawodach wystartowali Kasia i Marcin Fastynowie, co nas bardzo ucieszyło mimo, iż wyraźnie widać, że trochę zeszli na psy...  

                                        http://www.limanowacup.pl/

 

Piotrek Rzeńca na 7. miejscu w Mistrzostwach Europy Juniorów!!!


Znakomitym, 7. miejscem w biegu klasycznym zadebiutował na Mistrzostwach Europy Juniorów Piotrek Rzeńca! Na niezwykle wymagającym, pociętym jarami i zarośniętym terenie Helusza koło Jarosławia pokonał blisko stu rywali z 34 państw. Do medalu brakło zaledwie kilkudziesięciu sekund. Swą wysoką formę Piotrek potwierdził także w biegu sprinterskim gdzie uplasował się na 9 pozycji. Gratulacje za tak wspaniały debiut i podziękowania dla trenera Piotra Paszyńskiego. 
W towarzyszących mistrzostwom zawodach Grand Prix Polonia na najwyższym podium w kobiecej elicie stanęła Ewa Gwóźdż, drugi był Tomek Rzeńca a trzeci Adam Lisiak. Brawo!                  

Wyniki       relacja TV - sztafety           relacja TV - sprint              relacja TV -  dekoracja sprintu

 

 

Krzysiek Rzeńca na JWOC, Piotrek Rzeńca na EYOC a Piotr Popławski do ... ołtarza!

       

Początek wakacji dostarczy nam wiele emocji! Od 9 lipca o medale Młodzieżowych Mistrzostw Świata (JWOC) w Szwajcarii walczył będzie Krzysiek Rzeńca. Jego brat Piotr zadebiutuje już 30 czerwca w Mistrzostwach Europy Juniorów (EYOC) na których będziemy go dopingować na Podkarpaciu. W najbliższą sobotę zaś, czyli 25 czerwca na długą i z pewnością pełną radosnych przeżyć trasę małżeńską wyruszy twórca naszej obecnej strony internetowej - Piotr Popławski, który zaprosił nas na swój start w nowe życie z Anną. Gratulujemy i życzymy pomyślnych przebiegów.Radości i łzy czyli 4 medale Pucharu Najmłodszych

Pełen radości i dramatów był dla nas rozegrany w Garczynie koło Kościerzyny Puchar Najmłodszych, czyli nieoficjalne Mistrzostwa Polski młodzików.

Trzydniowe zawody przyniosły nam cztery medale i dużo radości, ale i trochę rozczarowań, a nawet łez. Naszymi bohaterami zostali: Adam i Ignacy.  Pierwszy z nich wywalczył srebro w sprincie i zakończył na medalowej pozycji sztafetę, w której pobiegli jeszcze Zbyszek i Ignacy, który dzień wcześniej cieszył się już z brązu w biegu klasycznym.

Przynależność do krajowej czołówki potwierdziła 3. miejscem w klasyku Amelka, a z miejsc w pierwszej szóstce mistrzostw zadowoleni być mogą również Zuzia i Zbyszek. Wielką frajdę sprawili nam jeszcze Tomek i Maksymilian, którzy, choć poza konkurencją, zajęli 3. miejsce w sztafecie M10. Gdyby nie dyskwalifikacja walczącej o medal sztafety dziewcząt i ... niewytłumaczalne utraty kontaktu z mapą finiszującego po medal w klasyku Adama czy liderującej Julii, wszyscy wróciliby zadowoleni.  

  

 

 

 

Zdrowie Południe czeka na ŁÓDŹ PARK TOUR!

13445444 475019852707938 6454272994014068392 n

23 czerwca w czwartek prawdziwie zielony etap ŁÓDŹ PARK TOUR. Spotkamy się na Zdrowiu Południe!

KOMUNIKAT TECHNICZNY

LISTA STARTOWA

Wszystkie szczegóły w zakładce ŁÓDŹ PARK TOUR.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Złoto-srebrny sprint na Mistrzostwach Polski!

 

Fantastycznie zakończył się dla nas rozgrywany w rodzinnym mieście bieg sprinterski w ramach Mistrzostw Polski. Gigantyczny wysiłek organizacyjny został nagrodzony znakomitymi wynikami większości orientusiów. Na najwyższym podium w gronie damskiej elity stanęła Ewa Gwóźdź, a wśród seniorów niespełna 5 sekund do tytułu mistrzowskiego zabrakło wracającemu do biegania po ciężkiej kontuzji Rafałowi Podzińskiemu. Srebro to i tak wspaniały sukces i potwierdzenie, że nigdy nie należy się poddawać. Wielkie słowa uznania i gratulacje także dla trenera Włodka Gapińskiego. Aż trzema złotymi medalami cieszy się natomiast trener Piotr Paszyński bo obok Ewy mistrzami Polski zostali także bracia Krzysztof i Piotr Rzeńca wśród młodzieżowców i juniorów młodszych. Ten pierwszy także po długotrwałym leczeniu urazu. Do medalowych żniw dołączyły się także weteranki. Nina i Jola zdominowały swoją kategorię wiekową nie dając szans rywalkom. Wysokie miejsca wywalczyli też: Agata Stankiewicz, Przemek Zuchmański, Natasza Nikitczenko oraz Agnieszka Proga, Dzidosław Paszyński i Piotr Młynarczyk. Punktowy dorobek juniorów uzupełnili jeszcze: Weronika, Ola i Dominka oraz Bruno i Grzegorz.

Zważywszy, że większość orientusiów przed startem pracowała przy organizacji zawodów wszystkim im składamy wyrazy najwyższego szacunku i uznania! Jesteście wspaniali!

 

 

Ostatni test przed MP

W dniu 31. maja (wtorek) odbędzie się ostatni trening sprinterski (zamiast treningu klubowego) przed Mistrzostwami Polski. Będzie to kolejna okazja do sprawdzenia formy i jeszcze lepszego przygotowania. Tego dnia rozegramy też kwalifikacje kobiet do 2. sztafety w kategorii seniorów - dotyczy to kategorii K20 i K21. Zarezerwujcie czas już dziś. Trening odbędzie się na mapie Osiedle Wileńska, zbiórka o godz. 18.00 przy Carrefour Bandurskiego/Kusocińskiego - mapa dojazdu. Zgłoszenia do poniedziałku godz. 21.00 mailem do trenera Paszyńskiego.

Parametry tras:
A - 3520m / 21pk
B - 2770m / 16pk

Wyniki

Mapa A
Mapa BCzwartkowy trening biegowy i sobotni techniczny

Na trening biegowy w czwartek, 26 maja (Boże Ciało) zapraszamy do Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym w Łagiewnikach. Początek o 10.00. 

W sobotę, 28 maja spotykamy się w natomiast w klubowej szatni na treningu technicznym na mapie Centrum Kliniczno-Dydaktycznego. Do pokonania będą 2- 4 trasy ok. 1200 m każda przygotowane przez trenera Włodka dla Rafała. Zgłoszenia chętnych do udziału proszę przysyłać najpóźniej do piątku do 16.00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Początek sobotniego treningu o godz. 11.30. Do zobaczenia!Trening sprinterski - niedziela

W niedzielę w południe na Radogoszczu planujemy trening sprinterski przygotowujący do MP. 3 kategorie do wyboru: Profesjonaliści, Zuchwali i Początkujący.

Dla profesjonalistów i zuchwałych start masowy (sztafety sprinterskie). Dla początkujących start interwałowy.

Meta i miejsce zbiórki - skrzyżowanie ulic Pstrągowej i Studzińskiego godz. 12.00

Mapa dojazdu

W słoneczną niedzielę na starcie stanęło 14 zawodników. Oto wyniki

 

Dominika i Zuzanna na podium TextilCross!

W rozegranym w sobotę w Arturówku XXXVII TextilCrossie świetnie spisali się młodzi orientusie. Dominika zajęła 3 miejsce w biegu głównym na 10 km, a Zuzia była druga w biegu studentek(!). Miejsca tuż za podium zajęły też Paulina, Matyna i Julia. Dobrze pobiegli również Grzesiek, Kuba i Zbyszek ale musieli uznać wyższość prawdziwych studentów.                                                            

 wyniki TextilCross                                  

Z Bochni dotarły do nas dobre wieści z Grand Prix Małopolski w których VI etap zakończył się zwyciestwem Piotra Paszyńskiego, a medalowe miejsca zajęli także Piotrek Rzeńca, Weronika i Przemek.

 

Stare Bałuty obiegane!

DSC00742Stare Bałuty obiegane! Rekordowa frekwencja podczas etapu ŁÓDŹ PARK TOUR, użyta nowa technologia w postaci bezdotykowych chipów, w końcu świetna atmosfera i sportowa rywalizacja.

Letni cykl miejskich biegów na orientację został niniejszym zainaugurowany.

Wygarli najszybsi, za to im gratulujemy! 

Znakomitą organizację zawdzięczamy armii klubowiczów UKS "Orientuś", którzy stawili się do pomocy i zrobili to profesjonalnie. Dziękuję!

Kolejny bieg z cyklu 23 czerwca na Zdrowiu (południowa część - nowa mapa!).

A już 4 i 5 czerwca Sprinterskie Mistrzostwa Polski (dla zawodników licencjonowanych) i zawody towarzyszące dla amatorów. Śledźcie nasze strony: orientuslodz.pl i sprinterskie.pl

Wszystko o etapie w zakładce ŁÓDŹ PARK TOUR

 

Test race 8 maja w ramach ŁÓDŹ PARK TOUR

DSC 2995Inauguracja ŁÓDŹ PARK TOUR już 8 maja na Starych Bałutach!

Pierwszy raz w naszym mieście będzie możliwość przetestowania systemu bezdotykowego podbijania punktów kontrolnych SportIdent AIR+, który to system zostanie użyty podczas czerwcowych Mistrzostw Polski w Łodzi (4-5 czerwca). Chętni będą mogli wypożyczyć specjalne chipy. Zdajemy sobie sprawę, że pokonywanie trasy z nimi znacznie przyspiesza proces podbijania punktów i może ułatwić go tym, którzy chipy wypożyczą. Jednak absolutnym priorytetem jest test systemu i dlatego chcemy to uczynić (nawet ze świadomością, że nie wszyscy nowe chipy wypożyczą).

Podczas samych Mistrzostw nowe chipy będą używane we wszystkich kategoriach, a ich wypożyczenie będzie zawarte w ramach opłaty wpisowego. 

Regulamin cyklu, szczegóły płatności i miejsca rozgrywania znajdują się w zakładce ŁÓDŹ PARK TOUR.

Komunikat techniczny odnośnie niedzieli 8 maja ukaże się w nocy z czwartku na piątek. Spodziewajcie się parametrów i tras podobnych jak na Mistrzostwach.

Wszystkie zasady odnośnie cyklu obowiązują i jak najbardziej zachęcamy do startu naszych łódzkich amatorów biegu na orientację. 

 

 

 

 

Sprinterskie Mistrzostwa Polski

DSC00879Po raz pierwszy w historii UKS "ORIENTUŚ" jest organizatorem Sprinterskich Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację.

Najważniejsze wydarzenie sportowe na arenie krajowej w roku, prawie 500 biegaczy ze wszystkich zakątków Polski, dwa dni zmagań: 4 czerwca sprint w Łodzi i 5 czerwca sztafety sprinterskie w Uniejowie. Będzie się działo!

Oficjalna strona z informacjami dla uczestników Mistrzostw oraz amatorów chcących wziąć udział w zawodach towarzyszących: sprinterskie.pl

A już w niedzielę, 8 maja, w ramach inauguracji letniego cyklu ŁÓDŹ PARK TOUR na Starych Bałutach odbędzie się test race - zawody z użyciem bezdotykowego systemu potwierdzania punktów SportIdent AIR +.

Szczegóły ŁÓDŹ PARK TOUR. 

 

 Cała Polska biega z mapą 7 maja w Manufakturze

57 maja w Manufakturze Cała Polska pobiegnie z mapą! W Łodzi oraz ponad 20 miastach całego kraju będzie można zupełnie za darmo spróbować swoich sił i doświadczyć biegu na orientację!

Zapraszamy na rynek Manufaktury, szczególnie rodziny z dzieciakami. 

Szczegóły akcji: biegajzmapa.pl

 

 

 

 

 

 

Nasi na Pucharze Świata

Wielkie podziękowanie dla trójki naszych reprezentantów: Agaty, Ewy i Rafała za świetny występ i wielkie emocje jakich dostarczyli nam swoim startem w Pucharze Świata! Gratulacje dla Rafała za fantastyczny występ w finale sprintu oraz Piotrka Rzeńcy, Adama Lisiaka i trenera Paszyńskiego za podium O-Games. Słowa uznania dla organizatorów!

Strona zawodów O-GAMES

Strona Pucharu Świata

 

Mistrzostwa Województwa - wyniki

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich (prawie 250 zawodników), którzy ukończyli zawody.

WYNIKI i MIĘDZYCZASY, mapa zbiorówka, zdjęcia w galerii. 

Podziękowania dla Piotra Paszyńskiego za budowę bardzo ciekawych i wymagających tras oraz całej, niezawodnej ekipy Orientusia, która pracowała nad przygotowaniem i przeprowadzeniem mistrzostw.

 

Piotrek wicemistrzem Polski w ultralongu!

 DSC0890

Piotrek Rzeńca zabłysnął w swojej juniorskiej kategorii, M16, podczas Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację, które to zawody odbyły się w dalekich Suwałkach.  Forma idzie w górę, trzymamy kciukii za daszą część sezonu!

W kategoriach weterańskich w ramach Mistrzostw Polski Masters znakomity bieg odnotował Piotr Młynarczyk, który wywalczył upragniony medal i zajął 3 miejsce, a podium ustąpił tylko utytułowanym Ryszardowi Chachurskiemu i Markowi Wołowczykowi. Gratulujemy.

Pełne wyniki naszych zawodników znajdziecie tutaj: link

Są już również zdjęcia w galerii.

 

 

Mistrzostwa Województwa - ostatni dzwonek i lista zgłoszonych

DSC 0133Ostatni dzwonek na dogłaszanie się na Mistrzostwa Województwa Łódzkiego! Przypomnijmy, są to zawody otwarte, przygotowujemy kategorie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Do wtorku włącznie można dogłaszać się jeszcze poprzez maila zgodnie z regulaminem w zakładce Nasze zawody/Mistrzostwa Województwa.

Prosimy jeszcze o sprawdzenie poprawności nadesłanych zgłoszeń. Lista zgłoszonych na dzień 21.04. W razie niezgodności prosimy o pilny kontakt na maila podanego w regulaminie.

Kategoria rodzinna startuje w ramach Grand Prix Polski w rodzinnym biegu na orientację. Start jest z puszki w dowolnej minucie, z dogłaszać można się na miejscu. Im nas więcej, tym lepiej!

 

Długodystansowe Mistrzostwa Polski i ... POZnO

Już w niedzielę w Augustowie, o pierwsze tegoroczne medale i tytuły mistrzów Polski, na początek długodystansowych powalczą nasi juniorzy, seniorzy i weterani. Trzymamy kciuki i zaglądamy na stronę zawodów: link

Pozostałych zaś zapraszamy na Popularne Zawody na Orientację do Lasu Łagiewnickiego. Start o 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!

 

World Cup Test Race i urodzinowy trening

W najbliższy weekend (9-10.04) nasi juniorzy i seniorzy we Wrocławiu i Sulistrowiczakch wystartują w sprawdzianie przed zawodami Pucharu Świata  strona zawodów: http://worldcup2016.pl/test-races/ 

a pozostałych zapraszamy na urodzinowy trening Martyny do Lasu Łagiewnickiego. Początek o godz. 10 w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym, ul. Wycieczkowa 107. Obowiązują stroje biegowe-wieczorowe i ... przeciwdeszczowe. Do zobaczenia!  

 

CEYOC `2016 i Powitanie Wiosny

Startem w Central European Youth Orienteering Cup w Czechach 18 naszych juniorów i seniorów rozpoczęła sezon 2016. Wielkie brawa dla Ewy za szóste miejsce w sprincie zaliczanym do Światowego Rankingu Elity oraz Piotrka Rzeńcy za siódme miejsce w middlu. Największa radość to jednak 2. miejsca najmłodszych, czyli Amelii i Adama! Powiało wiosną i optymizmem przed kolejnymi startami wyniki sprintu WRE   wyniki middla

Młodzicy i weterani walczyli zaś w sobotę o laury Powitania Wiosny w Lesie Łagiewnickim.     wyniki   międzyczasy

 

Trening sprinterski

Dziękuje za pomoc przy treningu trenerowi Krzysztofowi i Krzyśkowi Rzeńcy. W piątek w Czechach na pewno możecie spodziewać się większych przewyższeń. Poniżej wyniki i mapy z treningu.

Wyniki
Mapa-A
Mapa-B
Mapa-C

Czytaj więcej: Trening sprinterski

Jezus zmartwychwstał!

Ponad dwa tysiące lat Tajemnicy Zmartwychstania.

Każdego roku na nowo wspominamy to największe wydarzenie w dziejach świata.

 

Alleluja, radujmy się, bo Chrystus zmartwychwstał i wyzwolił nas od śmierci!

Niechaj ten niezwykły czas będzie dla nas inspiracją do lepszego życia, do dawania siebie innym i bycia prawdziwymi świadkami.

Spędzimy ten czas w gronie najbliższych i odpocznijmy.

 

W środę 23 marca bez hali

Środowa hala zostaje odwołana. Przypominamy o pozostałych opcjach trenigowych około Świąt.

 

Treningi wokół Świąt Wielkanocnych

Spotkania w Szlaku Konnym planujemy w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę o godz. 10. Zapraszamy wszystkich.

Natomiast we wtorek 29 marca planujemy rano na Widzewie trening sprinterski. Następnie, dla chętnych (obowiązkowo starsi) popołudniem odbędzie się trenig sprinterski na Retkini. Mapy będzie przygotowywał Piotr.  Zgłoszenia do Piotra do Poniedziałku Wielkanocnego do godz. 12. Zaznaczajcie, gdzie chcecie biegać (tylko Widzew, czy też Retkinia). Zgłoszeni uczestnicy dostaną info o miejscu zbiórki. 

 

Trening techniczny w Łagiewnikach, 12 marca

W sobotę, 12 marca zapraszamy na trening techniczny do Lasu Łagiewnickiego. Początek o 10.00 w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy Wycieczkowej 86. Do zobaczenia!

W tym samym czasie trener Piotr Paszyński walczył będzie na trasie Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego. Jego poczynania możemy obserwować na żywo pod linkiem,  a informacje o zawodach na stronie www.ultramaratonkarkonoski.pl. Trzymamy kciuki.

 

 

Test wytrzymałościowy - Ruda Pabianicka

Nie tylko wiosną ale i ... optymizmem powiało podczas testu wytrzymałościowego w Rudzie Pabianickiej. Wszyscy nasi zawodnicy poprawili ubiegłoroczne osiągnięcia. Zuzia i Martyna ponad 3 minuty, Adam prawie dwie, Weronika blisko 1,5. Dwuminutowe postępy zanotowali też nasi weterani Paweł Lisiak i Piotr Młynarczyk. Zwycięstwo oprócz Adama, z bardzo dobrym wynikiem zanotowała także debiutująca w teście Julia, a Przemek gdyby sklasyfikowano go wśród seniorów zająłby 3 miejsce z nowym rekordem życiowym. Szkoda, że tak wielu naszych zawodników zmogły grypy i kontuzje. 

      Wyniki     Międzyczasy    Zdjęcia

 

Trening na nowej mapie!

 

Na trzech trasach, w tym jednej z mapą pozbawioną dróg biegało w Gałkówku prawie 30 osób z Orientusia i Azymutu.

Wyniki tutaj.  Zdjęcia w galerii.

Serdeczne podziękowania dla trenera Piotrka za przygotowanie i przeprowadzenie treningu.

 

Adam pierwszy, a Dominika trzecia w Łódź City Trail

W piątym biegu cyklu Łódź City Trail wystartowała szóstka Orientusiów. Pierwsze zwycięstwo zanotował na swym koncie w biegu uczniów szkół podstawowych Adam Lisiak. Znakomicie w biegu głównym spisała się Dominika, która jak zwykle skutecznym finiszem wywalczyła 3 miejsce wśród kobiet na dystansie 5 km. W czołowej 20., 305-osobowej stawki przybiegli też Witek i Robert. Dobrze wypadli również weterani: trener Włodek i Paweł Lisiak.

Zapraszamy na ostatni etap cyklu, 6 marca do Parku 3. Maja.

 

 

 

 

Treningi podczas zimowych ferii

Dla wszystkich zakochanych w ... biegu na orientację, serce od Zbyszka zakreślone podczas walentynkowego treningu w Parku Baden -Powella.

Wszystkich, którzy podczas ferii pozostają w Łodzi zapraszamy na treningi klubowe. W poniedziałki, czwartki i soboty spotykamy się w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym w Łagiewnikach, a w środę na sali gimnastycznej i siłowni Gimnazjum nr 33 przy Janosika.

Początek wszystkich treningów o 10.00. Do zobaczenia!   

Trening korytarz - mapa 

 

Radogoszcz - dziękujemy! Grande finale 17 marca!

DSC00107
Szybko minął kolejny ciekawy osiedlowy etap ŁÓDŹ PARK TOURA. Ponad 120 uśmiechniętych osób na interesujących trasach w iście ursynowskim terenie łódzkiego Radogoszcza. 

Dzięki niezawodnym i sprawnym organizatorom z UKS Orientuś Łódź i Panu Dyrektorowi Gimnazjum nr 16 w Łodzi za udostępnienie miejsca na bazę.

Wygrali dzisiaj najszybsi, a dzięki naszemu wspaniałemu sponsorowi, pizzerii Fiero, nagrody etapowe otrzymali wszyscy za miejsca 1-3. 

Dobrze, że jesteście z nami!

A już 17 marca Grande finale, czyli pościgowy bieg finałowy po terenie Centrum Kliniczno - Dydaktycznego przy ul. Czechosłowackiej. Nie ma na co czekać, warto zgłaszać się już teraz!

Formularz jest już otwarty. Link

 

Powitać Radogoszcz - ŁÓDŹ PARK TOUR w sobotę 6 lutego


DSC 3237Po raz pierwszy w historii ŁÓDŹ PARK TOUR zawita na łódzki Radogoszcz. Ciekawa zabudowa rodem z warszawskiego Ursynowa, sporo elementów, sobotni termin i wspaniała atmosfera to gwaranty prawdziwej orientacyjnej uczty. 

Zgłoszenia do środy włącznie lub w dniu zawodów w biurze (za wyższym wpisowym). Trasy prawdziwie sprinterskie, na kilkanaście minut biegania dla amatora i zawodowca.

Komunikat techniczny i listy startowe w zakładce Nasze zawody/ŁÓDŹ PARK TOUR.

Spotkajmy się!

 

 

 

 

 

 

 

Sobotni trening biegowy w Łagiewnikach

W sobotę, 30 stycznia spotykamy się w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym na treningu biegowym. Początek o 10.00. Do zobaczenia!

 

Ministerstwo Sportu i Turystyki wyróżnia nasz klub!

MSiT LOGOO tym, że marzenia się spełniają, wiemy prawie wszyscy.

W ostatnich latach nasze projekty organizacji wydarzeń (głównie zawodów i zajęć sportowych) doceniane były przez Urząd Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zieloną Łódź, od 2015 roku również przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. 

Zawsze patrzylismy w przyszłość i myśleliśmy, co możemy jeszcze uczynić, aby upowszechniać naszą wspólną pasję, bieg na orientację, wśród różnych grup społecznych i środowiskowych. 

Cały 2015 rok wypełniony był próbami pozytywnego zweryfikowania w konkursach ofert Ministerstwa Sportu i Turystyki  naszego projektu.

Udało się! Spośród wszystkich zwycięskich ofert zaledwie 6 w całej Polsce należało do uczniowskich klubów!

Ogłaszamy Grand Prix Polski w rodzinnym biegu na orientację. Szczegóły już wkrótce!

 

Zimowy cross na Modrzewiu

W sobotę, 14 stycznia zapraszamy do Lasu Łagiewnickiego na kolejny trening biegowy. Początek o 10.00 w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ul. Wycieczkowej 86. Do zobaczenia!

 

Osiedle Lodowa z ŁÓDŹ PARK TOUR-em

DSC01776


Nowa mapa, dużo punktów, mocna stawka zawodników.

Maksymalnie śliska nawierzchnia nie przeszkodziła najlepszym uzyskać wysokie prędkości na trasie. Nieustraszeni byli wszyscy, którzy z powodzeniem ukończyli trasę. Gratulujemy!

Podziękowania za pomoc Orientusiom. Dobrze, że jesteście.  

Wyniki, międzyczasy, mapy i zdjęcia w zakładce ŁÓDŹ PARK TOUR.

 

 

 

 

 

Obóz w ferie dla młodych

W czasie ferii zimowych planujemy obóz w Żelazku dla naszej młodej kadry (dzieci, młodzicy, juniorzy młodsi). Termin: 14.02.2016 (kolacja) - 21.02.2016 (obiad). Koszt 450zł + podróż. Dotacja z klubu w marcu w zależności od dotacji z urzędu i od zaangażowania treningowego podczas zimy w kwocie od 100 do max 250 zł. Zakwaterowanie i pełne wyżywienie: http://zelazko-jura.pl Zapisy do niedzieli 27.12 u Trenera Piotra (mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub tel. 508 062 858). 

W programie treningi techniczne, teoretyczne podstawy bno i okołobiegowe, całość wśród innych grup z Polski i w profesjonalnym ośrodku treningowym.

 

Wigilia oraz podsumowanie roku 2015

W piątek o godz. 17:30 zapraszamy wszystkich klubowiczów, naszych przyjaciół, bliskich, tych, którzy w klubie stawiali pierwsze kroki i którzy się tutaj wychowali na wspólną wigilię i podsumowanie roku 2015. Spotkanie odbędzie się w Gimnazjum 33.

To Wasz czas, czekamy na Ciebie!

Zachęcamy do przyniesienia potraw/napojów itd. Można będzie przy okazji zapłacić składki, pobrać ulotki o naszych imprezach, zachęcamy też do przyniesienia grosiwa i korków.

Do zobaczenia!

 

Popularne Zawody na Orientację - grudzień `2015

W sobotę, 12 grudnia spotykamy się na ostatnich w tym roku Popularnych Zawodach na Orientację w Lesie Łagiewnickim. Start o 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!

 

Rozbujali Wileńską! Na Zdrowie!

DSC00109


Działo się w sobotni poranek na Osiedlu Wileńska! Pierwszy, historyczny - poranny etap ŁÓDŹ PARK TOUR za nami!

Przybijamy piątkę zwycięzcom, pozostałym, którzy ukończyli trasę - również. 

Wyniki, relacje, zdjęcia oraz analiza - w stoswnej zakładce na podstronie

A już za rok, bo 14 stycznia bajka o tym, jak spełniać marzenia, czyli mieć mapę swojego osiedla. Spotykamy się na Osiedlu Lodowa - formularz zgłoszeniowy jest już czynny: link

Nie zabrakło amatorów biegu na orientację podczas Mikołajkowych Zawodów Orientuj się z Zieloną Łodzią, które przeprowadziliśmy na Zdrowiu. Oto wyniki: 

1. Kucharski Bartosz - 9:00
2. Krasiński Jakub - 12:00
3. Kowalczyk Monika - 13:00
4. Belica Milena, Sztuk Zosia - 14:00
5. Meller Marcelina i Marcin - 14:30
6. Pawlik Gabrysia i Jakub - 16:30
7. Pawłowska Karolina - 17:00
8. Kuchta Robert, Sujkowska Daria - 18:00 
9. Meller Helena z mamą - 18:30
10. Świtała Kasia, Kaszowski Tymek - 24:00
11. Pawlik Bartosz i Piotr - 24:30
12. Tomek

Zdjęcia w Galerii. 

Zachęcamy do dołączenia do naszych szeregów i zapraszamy na nasze zawody! 

 

Podwójna sobota

W sobotę 5 grudnia przed nami dwie ciekawe okazje do biegania i jednocześnie dwa wyzwania organizacyjne.

O godz. 10:30 obok SP 192 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Łodzi, ul. Krzemieniecka 24A) wystartuje drugi etap zimowego cyklu ŁÓDŹ PARK TOUR. Wszystkie szczegóły zawodów w zakładce

A o godz. 12:30 przed SP 40 przy ul. Praussa 2 (przy Parku Zdrowie) zapraszamy wszystkich amatorów na specjalny Bieg Mikołajkowy Orientuj się z Zieloną Łodzią. Zbiórka o godz. 12:15 przed szkołą. Przygotowana będzie minitraska i niespodzianki dla najlepszych. Nie ma wcześniejszych zapisów.

Zachęcamy do przywdziania czapek św. Mikołaja!

 

Listopadowy trening biegowy w Łagiewnikach

W sobotę, 28 listopada zapraszamy na trening biegowy do Lasu Łagiewnickiego. Początek o 10.00 w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym. Do zobaczenia!

 

Hala AZS dla wszystkich

Każda środa to dzień hali. O godz. 19.30 zapraszamy do szatni na AZS, skąd przez pół godziny uskuteczniamy rozbieganie na dworzu, a o 20 wchodzimy na obiekt. Do Waszej dyspozycji będzie bieżnia, maty i siłownia. Zachęcamy wszystkich, nawet tych, którzy nie trenują regularnie, aby zadbać o kondycję. To czas dla Was!

 

Ogłaszamy nabór do klubu!

DSC02795Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko się rozwijało, bawiło się bieganiem, poznało przyjaciół na całe życie, było równolegle wychowywane i odnosiło w przyszłości sukcesy, daj mu szansę! 

Przyjdź do nas na trening i sprawdźcie sami.  

Treningi klubowe odbywają się we wtorki i czwartki w Parku 3. Maja o 16:15. Zakładka Trenuj BnO/Trening Orientusia 

 

We wtorek 24 listopada wyjątkowo zapraszamy na godz. 18 do Parku Poniatowskiego przy ul. Inżynierskiej na cykl prelekcji o biegu na orientację - Orientuj się z Zieloną Łodzią. Orientusiów na trening klubowy zapraszamy tamże na godz. 17.

 

Listopadowe POZnO

W sobotę, 21 listopada spotykamy się w Lesie Łagiewnickim na kolejnych Popularnych Zawodach na Orientację. Start o 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!

We wtorek spotykamy się na treningu wyjątkowo w Parku Poniatowskiego. Zbiórka o 17.00 przy ul. Inżynierskiej ( Zespół Szkół T.O. "Edukacja"). Niezbędne będą kompasy i czołówki. Po treningu, o godz. 18 czekamy na amatorów "Orientuj się z Zieloną Łodzią". Najpewniej nie będziemy mieli bazy, więc możecie być gotowi na trening (ew. przebranie w autach). Można się umówić z jadącymi z Widzewa.

 

Prawie jak James Bond - ŁÓDŹ PARK TOUR pod dachem!

DSC 1373Tymi słowami redaktor Festiwalu Biegowego podsumował artykuł o inauguracji zimowego ŁÓDŹ PARK TOUR - pierwszym w Łodzi biegu na orientację w budynku. 

Rekordowa łódzka frekwencja, ponad 150 osób, goście z Mazowsza i Wielkopolski, telewizja, radio, internet. Naprawdę dumnie było słuchać w kolejnych serwisach informacyjnych w Radiu Eska o tym, co działo się z naszym udziałem.  

TV TOYA (między 12 a 13:30 minutą)

Festiwal Biegowy

Składam gratulacje zwycięzcom i podziękowania wszystkim zawdonikom, którzy nie wystraszyli się indoor orienteeringu i wzięli udział w biegu. Wszyscy przekonaliśmy się, że 4 poziomy na mapie nie tak łatwo przekładały się na 3 piętra, szczególnie to pierwsze.

Podziękowania dla Miejskiego Ośrodka Sportu w Łodzi za bardzo owocną współpracę, przychylność i czuwanie od początku do końca nad projektem. Uznanie dla zawodników, trenerów i rodziców z klubu UKS Orientuś Łódź, którzy pomagali przed, w trakcie i po imprezie. 

Szczegóły i informacje po biegu w zakładce ŁÓDŹ PARK TOUR.

Na pewno zorganizujemy bieg na orientację w budynku w przyszłości. Tymczasem możecie się zapisywać na etap drugi, który już 5 grudnia, w sobotę, na Osiedlu Wileńska. Link. Formularza nie muszą wypisywać już ci, którzy opłacili wpisowe na cały cykl.

 

Bieg, jakiego nie było - ruszamy!

w1364 mosir

Minuty startowe i komunikat techniczny w zakładce ŁÓDŹ PARK TOUR

Na listach wśród profesjonalistów między innymi mistrzowie świata i Europy: Piotr Parfianowicz,  Rafał Podziński i Krzysztof Rzeńca. Konkurencja i trasy zapowiadają się mistrzowsko!

Przypominamy, że po hali nie wolno spacerować. Z biura/siłowni na I piętrze wolno schodzić tylko do toalety, strefy startu lub na zewnątrz, na rozgrzewkę.

Wjazd na parking od ulicy Skorupki (szlaban) będzie otwierany między 17 a 18 na sygnał o biegu na orientację. Po 18 szlabany będą na stałe otwarte.

W czasie biegu nie wolno przekraczać taśm ogradzających krzesełka na trybunach. 

 

W sobotę na trzech frontach!

W sobotę będziemy biegać niemal równolegle na kilku frontach. 

1. Od samego rana (godz. 9) zapraszamy na Parkrun do Parku Poniatowskiego (od ul. Inzynierskiej), gdzie grupka naszych zawodników w strojach "służbowych" wystartuje w tradycyjnym biegu na 5 km. Tuż po biegu będziemy wszystkim uczestnikom rozdawać ulotki o wtorkowym ŁÓDŹ PARK TOUR.

2. Nasi studenci z kolei powalczą w Parku 3. Maja w Akademickich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Biegach Przełajowych. Trzymajmy kciuki za naszych!

3. A wszystkich klubowiczów zapraszamy na trening klubowy na godz. 10 przed SP 40 przy ul. Praussa 2, skąd przejdziemy do Parku Zdrowie, gdzie będzie przygotowana traska, 3,1 km, na perforatorach. Weźcie zatem kompasy i strój na zmianę oraz picie. W szkole będzie można zostawić rzeczy. O godz. 11 wrócimy na start, gdzie pomożemy amatorom biegu na orientację poznać jego tajniki w ramach cyklu Orientuj się z Zieloną Łodzią. Amatorzy będą mieli również przygotowaną minitraskę po terenie Zdrowia. 

WYNIKI: trasa krótsza - Tomson 12:20, trening Orientusiów: Piotrek Rzeńca 20:15, Weronika 23:05, Grzesiu 23:20, Dominika 24:20, p. Paweł 25:50, Adaś 27:30, p. Andrzej 27:40, p. Maciej 28:20

Orientuj się z Zieloną Łodzią

Ruszamy z nowym cyklem dla zupełnych nowicjuszy i amatorów biegu na orientację  - specjalne treningi dla osób chcących rozpocząć przygodę z biegiem na orientację po łódzkich parkach. Chcesz się podszkolić? - Przyjdź!

Jak możesz wziąć udział?

Nic prostszego! Wspólnie z Zieloną Łodzią stwarzamy niebywałą okazję do poznania tajników mapy, symboli, a nawet spróbowania swoich sił i przejścia lub przebiegnięcia prawdziwej trasy na prawdziwej mapie do biegu na orientację. Wystarczy przyjść w jednym lub więcej z zaproponowanych terminów. Mało tego, nie musisz za to płacić. Po prostu załóż wygodne buty i spotkaj się z nami. Czekamy na Ciebie, bez względu na wiek i płeć. 

TERMINY:
- sobota 14 listopada - Park na Zdrowiu godz. 11, zbiórka przy SP 40 ul. Praussa 2 (trening UKS Orientuś od godz. 10 tamże)
- czwartek 19 listopada - Park 3. Maja godz. 18, zbiórka przy wejściu do parku u zbiegu ulic Małachowskiego/Krzywickiego
- wtorek 24 listopada - Park Poniatowskiego godz. 18, zbiórka przy wejściu do parku od ul. Inżynierskiej
- sobota 5 grudnia - zawody Mikołajkowe - Park na Zdrowiu, zbiórka przy SP 40 ul. Praussa 2, start godz. 12:30

Do Waszej dyspozycji będą profesjonalni trenerzy z klubu ORIENTUŚ Łódź. Czekamy na Ciebie!ŁÓDŹ PARK TOUR - powalczcie w Łodzi!

Pierwszy w naszym mieście indoor orienteering, czyli bieg na orientację we wnętrzu budynku. "Najciekawszy zmapowany obiekt do biegania" - Wojciech Dwojak, autor mapy i tras. Będzie godnie!

To bieg, dla którego warto z każdego zakątka kraju wsiąść w samochód i po prostu być. Zachęcamy do zgłaszania się do niedzieli 15 listopada włącznie. Link do formularza. Zapoznajcie się z terminami, mapą rozgrywania biegów i regulaminem (szczeógólnie opłat). Pamiętajcie, że 17 listopada to wtorek!

Będzie się działo!

 

Stuprocentowa skuteczność!

Rzadko zdarza się, że wszyscy jadący na zawody wracają z medalami, rzadko zdarza się, że dwie sztafety z jednego klubu stają na podium. W końcu rzadko zdarza się, że jeden bieg na Mistrzostwach Polski jest rozgrywany dwukrotnie.

Tak było w tym roku, kiedy we Wrocławiu ze względu na zbyt wczesne ściągnięcie punktów doszło do ponownego rozegrania Mistrzostw Polski w Sztafetowym Sprinterskim Biegu na Orientację. Mimo małej liczby zespołów (choć przyjechać mógł każdy!) nie zabrakło najlepszych i walka oraz szachowanie miejsc trwały do końca.

Srebrny medal w kategorii seniorów zdobył zespół: Agata Stankiewicz, Krzysztof Rzeńca, Piotr Paszyński i Ewa Gwóźdź. Natomiast brązowy medal niespodziewanie trafił do drużyny: Aneta Kaźmierczak, Vegard Danielsen, Łukasz Charuba i Alicja Ewiak-Paszyńska. Zwycięstwo przypadło sztafecie UNTS Warszawa. Wielkie gratulacje dla wszystkich!

Strona zawodów z relacjami gps: link

12205028 10205013940858776 1869732175 n

  12205104 10205013943298837 926885319 n 1

 

Seniorzy we Wrocławiu, młodsi w Łagiewnikach

Podczas gdy seniorzy będą toczyć walkę o ostatnie tegoroczne medale Mistrzostw Polski we Wrocławiu, pozostałych zapraszamy na trening biegowy do Lasu Łagiewnickiego. Początek o 10.00 w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy Wycieczkowej 86. Do zobaczenia!

 

Obfity finał ŁÓDŹ PARK TOUR


Są. Listy startowe i komunikat techniczny czekają na Was w zakładce Nasze zawody/Łódź Park Tour. Zapoznajcie się z nimi dobrze, bowiem boksy startowe tego etapu, zgodnie z naszym zwyczajem, będą przebiegały trzema korytarzami i dodatkowym, z free startem - dla kategorii Rodzinnej. Baza znajdować się będzie w Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego - od Narutowicza wjazd w ulicę Muszyńskiego. Uwaga na roboty drogowe na ul. Muszyńskiego, lepiej parkować przy Narutowicza. W biurze do Waszej dyspozycji będą mapki rozgrzewkowe, które pozwolą Wam dotrzeć na start, czyli na skrzyżowanie Narutowicza/Krzywickiego. Przechodząc przez ulicę Narutowicza, z mapki rozgrzewkowej do strefy startu, zachowajcie szczególną ostrożność. Pamiętajcie o zabraniu z biura numerów startowych (nie dotyczy kat. Rodzinnej). Wspomniane w komunikacie przekraczanie ulicy dotyczy oczywiście Małachowskiego i kategorii Zuchwałych i Profesjonalistów.

Najmilsza wiadomość jest taka, że Decathlon Pasaż Łódzki i marka Kalenji ufundowały nagrody dla najlepszych zawodników cyklu oraz pakiety startowe dla wszystkich. Nasz cykliczny sponsor, czyli Pizzeria Fiero, ufunduje nagrody dla najlepszych w cyklu oraz zwycięzców (najlepsze czasy, po jednym w każdej kategorii) etapu. Ponadto swoje gadżety dla najlepszych czasów etapu dorzuci Icebug Running.

Warto być z nami!

DECATHLON-PASA-DZKI    Logo-Kalenji  fiero-pizza  icebugrunninglogopion rgb

 

Złota Igła - Golden Needle

W zakładce Nasze zawody/Złota Igła pojawiła się lista zgłoszonych na sobotni bieg punktowy, czyli scorelauf. Prosimy o weryfikację i ewentualne poprawki na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Po raz pierwszy wprowadziliśmy jako osobna kategorię - Rodzinną. Przypomnijmy, dzięki wsparciu z Urzędu Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego start w naszych zawodach będzie zupełnie darmowy. A na mecie i rozdaniu nagród nie zabraknie niespodzianek. 

Uczulamy na stosownie wczesne przybycie, ponieważ start dla kategorii (z wyjątkiem Rodzinnej, gdzie start będzie w dowolnej minucie z centrum zawodów) będzie masowy i oddalony o kilkaset metrów, więc trzeba się tam w porę znaleźć. Szczegóły wkrótce w komunikacie technicznym.

      logo uproszczone promuje lodzkie            logo lodzki szlak konny duze                                Logo Miasta odzi

Wyjazd na Mistrzostwa Młodzików

Wyjazd na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików SP 34 piatek 23.10 godz. 14:30. Powrót SP 34 niedziela 25.10 godz. 20.

Do zabrania: komplet rzeczy do bno, kompasy, karimata i śpiwór, jedzenie na 2 kolacje i 2 śniadania. Nocleg w szkole w Szudziałowie, w sobotę i niedzielę zapewniony obiad. 

Regulamin 

Nocne Mistrzynie!

DSC 0524 2Dwoma medalami Mistrzostw Polski zakończyły się dla nas najważniejsze w tym roku nocne zmagania z mapą przy blasku księżyca. Aneta Kaźmierczak zdobyła wymarzony złoty medal w kategorii K20, a Agata stanęła na trzecim stopniu podium wśród eliciarek. Do grona brązowych medalistów dołączyła też Pani Jola i Pan Dzidosław w Mistrzostwach Polski Masters. Niewiele do medalu zabrakło Krzyśkowi, Ewie i Pani Ninie, którzy stanęli z dyplomami duż za podium. 

Gratulacje dla zawodników i trenerów! Dla wszystkich za walkę.

Niedzielne sztafety sprinterskie okazały się być najbardziej przewrotnymi i zmiennymi zawodami Mistrzostw Polski w tym roku. Odwieszone dyskawlifikacje za bieganie po niedozwolonych terenach czy zbyt wcześnie ściągnięte punkty z terenu, co skutkowało unieważnieniem kategorii seniorskiej, niestety zdecydowanie przyćmiły prawdziwy przebieg rywalizacji na ciekawych trasach i dokładnych mapach. A byłoby godnie, bo sztafeta seniorska skończyła na 3. miejscu.

Strona zawodów

 

 

Popularne Zawody na Orientację dla młodych

Podczas gdy starsi walczyć będą o medale na Mistrzostwach Polski w Nocnym Biegu na Orientacje i Sztafetach Sprinterskich, młodszych, którzy zostają w Łodzi, zachęcamy do udziału w Popularnych Zawodach na Orientację w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Zbiórka o 8.35 przed Gimnazjum nr 33 na Janosika lub o 9.30 na miejscu. Do zobaczenia!

 

Pierwszy śnieg. Tydzień przed ostatnimi MP

1. We wtorek w ramach treningu będzie możliwość przebiegnięcia sprinterskiej trasy po terenie Kampusu UŁ. Weźcie chipy i kompasy, kto ma.

2. W środę nocny trening. Start godz. 18.30. Zbiórka na krańcówce autobusu 51. Do wyboru trasy krótka, średnia i długa (dla elity) w dwu skalach 1:10 i 1:15 tys. Zgłoszenia do wtorku do godz. 20 na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MAPA A, MAPA B, MAPA C

3. W czwartek o godz. 18 w szatni klubowej analiza przed MP w nocnym i sztafetowym sprinterskim bno. Obecność juniorów obowiązkowa. Zachęcamy do wsłuchania się wszystkich.

4. Mistrzostwa Polski we Wrocławiu i okolicach:

wyjazd: sobota 17 października godz. 14:10 autokarem sprzed Gim. 33 i o godz. 14:30 sprzed SP 34 przy ul. Ćwiklińskiej. 

Proszę najlepiej zjeść lekki obiad w domu, po drodze nie będzie możliwości zjedzenia (brak gastronomii na trasie). Ponadto zabierzcie kanapki lub składniki na kolację i niedzielne śniadanie. Niedzielny obiad we własnym zakresie po zawodach. 

Na zawody weźcie: naładowane i sprawdzone lampy, ważne badania (lub upewnijcie się u trenera, że są ważne), chip, kompas, buty, ciepłe rzeczy (!).

Śpimy w szkole, więc niezbędny będzie śpiwór i materac lub karimata.

Sobota - od godz. 20 bieg nocny.

Niedziela - od godz. 11 sztafety sprinterskie, godz. 14 zawody towarzyszące, godz. 15:30 zakończenie, powrót szacunkowo ok godz. 20.

Koszt wyjazdu dla klubowiczów: 30 zł

Strona zawodów

5. Chętnych na wyjazd na obóz sylwestrowy (od końca świąt Bożego Narodzenia do początku stycznia 2016) prosimy o niezwłoczne wyrażenie takiej chęci do Trenera Piotra (do piątku). Trenującym młodzikom i juniorom oraz seniorom chcielibyśmy dofinansować koszty wyjazdu.

 

Orientuj się i Licz za nami!

DSC00154
Niemal 300 osób stawiło się w Arturówku na Turystycznym Marszu na Orientację Orientuj się i Licz. 

Dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w ramach upowszechniania i promocji turystyki i krajoznawstwa oraz Urzędu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi - Łodzi Sportowej mogliśmy tak obficie uraczyć Was podczas imprezy. Dziękujemy powyższym instytucjom, że jesteście z nami!

Gratulacje dla najleszych patroli. Miło było patrzeć na Wasze uśmiechnięte twarze podczas zakończenia. Brawo dla wszystkich, którzy walczyli do końca, odnaleźli punkty i rozwiązali zadania. 

Podzięki dla najlepszej ekipy organizacyjnej w kraju, czyli środowiska UKS Orientuś Łódź za szeroką pomoc dużo przed, na ostatniej prostej oraz w dniu zawodów. Bez Was to wydarzenie nie byłoby tak kolorowe i atrakcyjne.

WYNIKI, Zdjęcia (Krzysztof Lewandowski, Andrzej Deredos), FILM TV TOYAMAPA ZBIORÓWKA dostępne są już w zakładce Nasze zawody/Orientuj się i Licz.

Zapraszamy na nasze kolejne zawody: 22 października w czwartek wieczorem na ŁÓDŹ PARK TOUR i 24 października w sobotę rano na Złotą Igłę. Sprawdźcie, ile się nauczyliście i o ile będzie teraz łatwiej. 

Jeżeli chcesz biegać z nami i trenować bieg na orientację - zgłoś się do nas i zajrzyj do podstrony: Trenuj bno.

  

 

Nocny trening - środa 7 października

Tym razem trening nocny odbędzie się w gościnie, za Pabianicami, w Dłutówku. Azymut organizuje 3 trasy o długościach 4,3 km, 5 km i 6,2 km, można wybrać skalę. 

Zgłoszenia od klubowiczów z podaniem długości trasy (lub po prostu krótka, średnia, długa) i skali prosimy kierować do wtodku do godz. 14 na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Szczegóły dojazdu autami ustalimy we wtorek na treningu. Wyjazd z Łodzi ok. 18.20, aby 19:15 być w Dłutówku.

 

Rodzinnie na Orientuj się i Licz!

DSC 2975
1. Mamy specjalną niespodziankę dla naszej najwspanialszej biegającej grupy, czyli amatorów biegu na orientację z kategorii rodzinnej! W kategorii dorosłych (TS) przyznamy dodatkowy puchar dla najlepszego zespołu rodzinnego, czyli opiekuna z dzieckiem. Ponadto wszystkich naszych najmłodszych obdarujemy dodatkowymi upominkami.

2. Zachęcamy spóźnialskich do zgłaszania się. W pilnych sprawach prosimy o kontakt już bezpośrednio na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

3. W sobotę warunki pogodowe mogą być różne, wiec prosimy o ciepłe ubrania, a my podgrzejemy wystarczająco atmosferę, a na mecie nie zabraknie ciepłej herbaty. 

4. Wszystkich opiekunów już teraz zapraszamy na ciepłą darmową kawę, która będzie na Was czekać w punkcie żywieniowym.

 

 

 

Mistrzostwa Łodzi w Nocnym BnO `2015

Arturówek, sobota, 3 października 2015, start godz. 19.00.

opłata startowa 10 zł ( patrol - 15 zł ) + 3 zł za wypożyczenie chipa.

Strona zawodów (wyniki itd.)


Wyrusz z nami na Turystyczny Marsz "Orientuj się i Licz"

DSC 0211

Tradycją wśród imprez organizowanych przez UKS Orientuś Łódź jest Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj się i Licz" organizowany corocznie dla wszystkich nieposiadających licencji sportowych. Oprócz klasycznego biegu na orientację w postaci scorelaufu, czyli szukania punktów w dowolnej kolejności po lesie na uczestników czekać będą również zadania z pogranicza matematyki, geografii i fizyki. 

Zapraszamy wszystki szkoły oraz amatorów do zgłaszania się, bowiem w tym tygodniu mija termin nadsyłania zgłoszeń. Szczegóły w Regulaminie i zakładce Nasze zawody/Orientuj się i Licz. W razie pilnych spraw prosimy o kontakt na maila:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Spotkajmy się już 10 października w Arturówku w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym w Łodzi przy ul. Wycieczkowej 86! Przypomnijmy, że zawody są dofiansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego (Zarządu Województwa Łódzkiego) i Urzędu Miasta Łodzi. Atrakcji z pewnością nie zabraknie!

 

Nocny trening - środa 30 września

W środę kolejne nocne wyzwanie w biegu na orientację. Zapraszamy na trening do Arturówka. Zbiórka o godz. 19:15 przy kapliczkach. 

Do wyboru trasa krótsza (ok. 4 km) i dłuższa (ok. 6 km). Mapa możliwa w skali 1:10 000 lub 1:15 000. Prosimy zaznaczać przy zgłoszeniach skale, na których będziecie biegać na MP, czyli KM16-21 skalę 1:15 0000 i starsi skalę 1:10 000. 

Zgłoszenia mailowo na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  do środy do godz. 12. 

 

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego

sobota, 26 września 2015 r, Pabianice

wyjazd autokarem o 9.15 z Janosika i 9.30 z Ćwiklińskiej    
powrót ok. 15.00            
koszt wyjazdu 15 zł
Regulamin

Trening techniczny - niedziela 27 września

Po sobotnich zmaganiach w Pabianicach nie zwalniamy. Organizujemy wyjazdowy trening w Rydzynach na SportIdencie ze szczególną dedykacją dla naszych juniorów i młodzików. Wyjazd autami z Łodzi ok. 10 (szczegóły podamy chętnym mailowo). Start w Rydzynach o 11. Zgłoszenia na maila do Łukasza do soboty do godz. 18. Proszę również informować o możliwościach transportowych.  

Trening możliwy w 4 wariantach (można sumować pętle, które chce się przebiec, na mecie będziemy pobierać kolejną mapę z trasą). Do dyspozycji będą ok. 3 km pętle: dla młodych, na kompas, długie przebiegi i wejście wyjście. Wszystkie po ok. 3 km. Proszę zgłaszać się do Łukasza na maila podając, które pętle chcecie biegać. Deadline: sobota godz. 18.

WYNIKI
 

Nocny trening - środa 23 września

W środę o 19.30 zapraszamy na parking przy Wycieczkowej, przed znakiem zakazu ruchu (popularny "kaloryfer") na trening nocny na mapie Arturówka. Do wyboru 3 trasy: krótka (4 km), średnia (5 km) i długa (6 km).

Zgłoszenia pilne z podaniem trasy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   do wtorku do godz. 13. Będziemy mieli pojedyncze lampy do wypożyczenia, jeśli ktoś nie ma.

WYNIKI

Mapy: KRÓLE, MISZCZE, PANY 

Umiłowali srebra!

MP JakuszyceZdążyliśmy się przyzwyczaić w naszym klubie do medali złotych i brązowych, rzadko nasi zajmowali drugie miejsca - do ostatniego weekendu! Na Mistrzostwach Polski w klasycznym biegu na orientację Ewa była druga, Krzysiek również, a Agata zajęła trzecie miejsce. W biegu sztafetowym nasze damskie teamy juniorek (Weronika, Agnieszka, Ola) i seniorek (Aneta Kaźmierczak, Agata i Ewa) zajęły drugie miejsca i wróciły do Łodzi ze wspomnianymi srebrami! Gratulujemy i jesteśmy dumni z naszych medalistów!

Wszystkim wielkie podziękowania za walkę i sportową atmosferę. Trenujemy dalej, bowiem przed nami sztafety sprinterskie i nocne MP!

 

 

 

 

... a dla młodszych trening w Łagiewnikach

W sobotę, 19 września spotykamy się o 10.00 w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym i trzymając kciuki za starszych biegamy po Lesie Łagiewnickim. Do zobaczenia!

 

Mistrzostwa Polski - Jakuszyce/Jelenia Góra

Szczegóły wyjazdu na Mistrzostwa Polski w klasycznym i sztafetowym biegu na orientację:

wyjazd: piątek 18 września godz. 14:30 autokarem sprzed SP 34 przy ul. Ćwiklińskiej, nie ma zbiórki przed Gim. 33 (!), prosimy o punktualność. Krzysiek Rzeńca z Jackiem będą pilnować harmonogramu (Alicja z Natalią, Piotrkiem i Łukaszem jadą wieczorem). O godz. 15:15 zabieramy Azymut z Pabianic.

Proszę zjeść obiad w domu lub przygotować sobie na podróż, ponieważ po drodze nie będzie możliwości zjedzenia (brak gastronomii na trasie). Ponadto koniecznie zabierzcie kanapki lub składniki na kolację, bo też jemy w piątek we własnym zakresie. To ważne posiłki przed klasykiem!

Na zawody weźcie: ważne badania (lub upewnijcie się u trenera, że są ważne), chip, kompas, ciepłe rzeczy.

Śpimy w Jeleniej Górze-Jagniątkowie w Ośrodku Koralowa Ścieżka na łóżkach z pościelą. Mamy wykupione śniadanie i obiadokolację w sobotę oraz śniadanie i obiad w niedzielę. Na sobotę, w zalezności od minuty startowej, warto wziąć drugie śniadanie. 

Sobota - od godz. 13 bieg klasyczny, godz. 17 zakończenie w Jakuszycach, godz. 19 obiadokolacja

Niedziela - od godz. 10 sztafety w Jeleniej Górze, godz. 14 zakończenie, powrót szacunkowo po godz. 20.

Koszt wyjazdu dla klubowiczów: 50 zł

STRONA ZAWODÓW

 

Popularne Zawody na Orientację - wrzesień

W sobotę, 12 września spotykamy się na kolejnych Popularnych Zawodach na Orientację w Lesie Łagiewnickim. Zbiórka o 8.35 przed Gimnazjum nr 33 na Janosika lub o 9.30 na miejscu czyli w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!

 

Park Julianowski oświetlony biegaczami!

Ponad 140 zgłoszonych na czwartkowy etap ŁÓDŹ PARK TOUR w Parku Julianowskim! A jeszcze więcej  wystartowało w rzeczywistości. Najlepsi okazali się Marta Kołodziejczyk i Piotr Michałówki w Początkujących, Tomasz Rzeńca w Rodzinnej, Julka Krempińska i Tomasz Bedyk w Zuchwałych oraz Aneta Kaźmierczak i Piotr Paszyński w Profesjonalistach. Gratulacje!

Relacje, wyniki, mapy w zakładce Nasze zawody/ ŁÓDŹ PARK TOUR.

Dla wszystkich kolejna okazja do odegrania się w wielkim finale, który już 22 października w Parku 3. Maja. Szczegóły wkrótce.

Dziękuję klubowiczom-organizatorom z łódzkiego Orientusia za wspaniałą postawę, obecność, pomoc i przyjazną atmosferę. Naprawdę miło Was widzieć.

 

Sobota - sztafety, poniedziałek - nocne

W sobotę organizujemy w Szlaku Konnnym trening sztafetowy pierwszych zmian (przygotowane będą pętle, więc w zalezności od zaawansowania będzie można wystartować na danej ich liczbie). Chętnych prosimy o zgłoszenia do trenera Piotrka ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) do piątku do godziny 20. Start treningu w sobotę o 10.

W poniedziałek planujemy w lesie nocny trening z mapą. Zbiórka o 20 na betonowym placu naprzeciwko sanatorium przy ul. Wycieczkowej (wjazd od przystanku tuż przed Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej). Zgłoszenia do poniedziałku do 12 do trenera Piotrka. Będziemy mieli dodatkowe lampy do pożyczenia. 

WYNIKI 

Mapa wokół każdej szkoły - poznaj bieg na orientację!

DSC08289


Marzenia stały się faktem! Już od września rozpoczynamy autorski projekt promocji i prezentacji biegu na orientację w szkołach i gimnazjach z terenu naszego miasta oraz okolic. Na pierwszy ogień pójdzie Gimnazjum 33, kolebka biegu na orientację w naszym mieście. Dalszą listę szkół opublikujemy po konsultacjach z dyrektorami. Dzięki dotacji z Kuratorium Oświaty w Łodzi, które dysponuje środkami rządowego programu Bezpieczna i przyjazna szkoła, jesienią będziemy mogli rozpocząć projekt w 6 placówkach. W każdej podczas jednodniowego eventu uczniowie poznają w teorii zasady biegu na orientację, obejrzą prezentację tej dyscypliny oraz, co najważniejsze, sami, z wykorzystaniem profesjonalnego systemu SportIdent, na prawdziwych mapach terenów wokół szkół, będą mogli wystartować w biegu na orientację. 

Będzie się działo!

 

 

Popularne Zawody na Orientację - sierpień

Wszystkich, którzy nie pojechali na klubowy obóz zapraszamy w najbliższą sobotę, 29 sierpnia na Popularne Zawody na Orientację do Lasu Łagiewnickiego. Start o 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia!      

Regulamin         

 

 

 

 

 

 

Grand Prix Polonia `2015. Alicja, Adam i Przemek na podium!

Pozbawiona naszych kontuzjowanych mistrzów ekipa Orientusia wróciła z ciekawych i dobrze obsadzonych zawodów w Kwidzynie z trzema medalami. Po macierzyńskiej przerwie triumfalnie powróciła do biegania Alicja, która zdecydowanie wygrała kategorię K21 a brązowe krążki wywalczyli Adam Lisiak i Przemek Zuchmański. Cieszy też postawa Martyny Gola, Ignacego Słomczyńskiego, Bruno Deredosa oraz Weroniki Fortuniak i Anety Kaźmierczak, którzy zajęli miejsca w czołowej szóstce.

Strona zawodów: http://www.gpp2015.pl/

 

 

Wyślij Maćka do Brazylii


11707567 784806561632555 5908455158301136713 nNikt tak jak on nie potrafi się zmęczyć. Daje z siebie wszystko nawet wtedy, kiedy organizm odmawia posłuszeństwa.

Nadchodzi czas prawdziwej próby. Dzięki inicjatywie Idee Kaffee razem ze swoim zespołem AR TEAM POLSKA może wyruszyć na Mistrzostwa Świata w Rajdach Przygodowych w Brazylii. Ale do tego potrzeba Twojego głosu! Codziennie aż do 17 sierpnia możesz oddać głos na AR TEAM POLSKA - koniecznie potwierdź w mailu link aktywacyjny: http://konkurs.ideekaffee.pl/finalisci
 
Wyślij Maćka do Brazylii!
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mistrzostwa Świata. Trzymamy kciuki za Ewę.

W Szkocji rozpoczęły się Mistrzostwa Świata seniorów. Wśród uczestników z 50 państw jest i reprezentacja Polski a w niej nasza Ewa Gwóżdź! Wspierają ją inni orientusie: trener Piotr Paszyński i masażystka Natalia Ewiak. A my trzymamy mocno kciuki za Ewę i śledzimy relacje na żywo na stronie www.woc2015.org

 

Limanowa Cup `2015. Chłopaki na medal!

Nasi najmłodsi zawodnicy zdominowali rywalizację podczas XIV Limanowa Cup w okolicach Bochni.

Podwójne zwycięstwo w M12 wywalczyli Zbyszek Bartos minimalnie przed Ignacym Słomczyńskim. W M14 równych nie miał sobie Piotrek Rzeńca a w M10 na drugim miejscu trzydniowe zmagania ukończył Adam Lisiak. Brawo chłopaki! Gdzie te dziewczyny???

Strona zawodów: http://limanowacup.pl/

 

Puchar Wawelu `2015

 DSC0227

Uznanie dla wszystkich za walkę na Pucharze Wawelu. Najwyższe laury w postaci miejsc na podium osiągnęli: Amelka Block, Aneta Kaźmierczak, Filip Słomczyński i Piotrek Rzeńca. Co prawda nikomu nie udało się wygrać, ale momentami brakowało naprawdę niewiele. Trenujemy dalej. Kolejny wyjazd - Limanowa Cup - już w dniach 24-26 lipca.

Szczegóły zawodów

Strona zawodów: http://wawelcup.pl/pl/

 

Lipiec z mapą

W wakacje odbywać się będą otwarte treningi z mapą. Oprócz ogłaszanych na stronie tych z bazą w Szlaku Konnym, Trener Włodek organizuje dodatkowe otwarte treningi techniczne.

Do Waszej dyspozycji jest trening sobotni Rafała (do pobrania)

W czwartek o 18 kolejny trening w Lesie Łagiewnickim. Zgloszenia do wtorku do godz. 23 do Trenera Włodka na Facebooku lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  .

MAPA B, MAPA C, MAPA D

W środę odbędzie się również sprawdzian sprinterski dla Ewy i Krzyśka na Kampusie UŁ. Trasę przygotowuje Piotrek, zgłoszenia do wtorku do do północy do Łukasza. Szczegóły miejscowe u Łukasza.

WYNIKI, MAPA A, MAPA BANALIZA A, ANALIZA B,  

W sobotę Rafał i Łukasz, w niedzielę Maciek wybierają się do Rydzyn. Gdyby ktoś miał ochotę, prosimy o kontakt z Łukaszem.

MAPA

 

Popularne Zawody na Orientację - czerwiec

W sobotę, 20 czerwca spotykamy się na ostatnich przed wakacjami Popularnych Zawodach na Orientację w Lesie Łagiewnickim. Start o 10.00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy ul. Wycieczkowej 107. Do zobaczenia.

 

Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego `2015

Wyjazd: sobota, 13 czerwca, godz. 7.30 z Janosika i 7.45 z Ćwiklińskiej. Opłata za start i transport - 15 zł.

Strona zawodów: http://bnopowiatwieruszowski.pl/mpw2015/

Do zobaczenia!

 

Pobiegali na Zdrowie!

Fenomenalnie dopisaliście na czerwcowej edycji ŁÓDŹ PARK TOUR! Ponad 150 osób biegało w leśych zakamarkach wbrew pozorom nie tak znanego Parku Zdrowie. 

Były dzieciaki z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterpaii, uczniowie SP 40, przypadkowi biegacze z parku oraz rzesze zainteresowanych spacerowiczów, którzy bacznie obserwowali bieg. Nie przeszkodziły nam zarośla leśnej części kompleksu Zdrowia, które niejednemu zadziałały kojąco na odsłonięte nogi.

Podziękowanie dla Dyrekcji SP 40 oraz Pana Michała Majka za życzliwość i gościnę. Dziękuję niezawodnym klubowiczom UKS Orientuś, którzy do organizacji zawodów podchodzą z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

Dziękujemy Wam, Drodzy Biegacze za to, że jesteście z nami, że jest nas coraz więcej. Nieustannie dążymy do tego, aby stawać się jednocześnie bardziej profesjonalni i w tym wszystkim otwarci na nowicjuszy, którzy stawiają pierwsze kroki. 

Wyniki oficjalne po weryfikacji są już dostępne. Idziemy na rękę wszystkim zawodnikom i chcemy cofnąć nieklasyfikowania związane z nipodbiciem perforatorem punktu, na którym nie działała stacja. Jednocześnie przypominamy, aby w przyszłości w przypadku jakichkolwiek problemów z elektroniczną stacją - używać perforatora. Tak też zalecamy w komunikacie technicznym (który zawsze warto dokładnie przeczytać). 

Zapraszamy 10 września do Parku Julianowskiego!

 

Młodzi gniewni na Pucharze Najmłodszych!

DSC08065Bardzo dobrze spisali się nasi najmłodsi na swoich nieoficjalnych mistrzostwach kraju, czyli Pucharze Najmłodszych.

Na dystansie klasycznym naszym łupem padly 4 brązowe medale: Julki Gielec (K10), Adama Lisiaka (M10), Amelki Block (K14) i Piotrka Rzeńcy (M14). Wysokie 5 miejsce zdobył Zbysiu Bartos. 

Sztafety to dzień Zbyszka Bartosa, Ignacego Słomczyńskiego i Kuby Kadłubaja, którzy wywalczyli złoty medal.

W końcu sprint to złota Amelki i Piotrka oraz brązowy medal do kolekcji Adama. 

Brawo dla wszystkich za walkę i liczymy na dalsze sukcesy wszystkich dzieciaków i młodzików na kolejnych zawodach!

 

Daj się zaskoczyć na Zdrowiu!

DSC03175Ostatni przed wakacjami etap letniego cyklu miejskich biegów na orientację ŁÓDŹ PARK TOUR w najbliższy czwartek zawita do Parku na Zdrowiu. Leśno-parkowy kompleks rekreacyjny pozwoli spróbować swoich sił na iście leśnych trasach. Dodatkowe utrudnienie z pewnością stanowić będą liście, które bujnie nadają uroku terenom lasu i parku, ale jednocześnie utrudniają widoczność.

Zgłoszenia do poniedziałku przez formularz w zakładce.

Jest tam również dostępny komunikat techniczny.

Pobijmy na Zdrowiu rekord frekwencji!

 

 

 

Puchar Najmłodszych - Sztutowo

Wyjazd: piątek, 5 czerwca o godz. 7.30 z Ćwiklińskiej i 7.45 z Janosika

Szczegóły wyjazdu

Strona zawodów 

 

Łódzcy Mistrzowie w Krakowie!

Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim oraz średnim za nami. WKS Wawel Kraków pokazał profesjonalne i promocyjne podejście do naszej dyscypliny, a dwójka naszych Asów pokazała najwyższą dyspozycję w tej części sezonu. Krzysiek zdobył dwa złote krążki, a Ewa dwa brązy. Wyrazy uznania dla Was i dla trenera Piotra.

Brawa za miejsca medalowe dla Pani Joli w Mistrzostwach Polski Masters oraz za miejsca tuż za podium dla: Agnieszki (6. na sprincie), Anety Kaźmierczak (5. na sprincie), Łukasza (5. na sprincie), Pani Niny - za 6 miejsca w Mastersach. 

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

 

Mistrzostwa Polski - Kraków

              

Wyjazd w piątek, 29 maja o godz. 16.00

Szczególy wyjazdu     

Strona zawodów http://www.mistrzowiewkrakowie.pl/        

 

 

Trening Nad Mrogą

Treningi middlowy z 27 maja.

WYNIKI

MAPA A, MAPA B

 

Klubowe Mistrzostwa Polski - Twardogóra

Ewa Gwóźdź oraz Krzysiek i Piotrek Rzeńca odnieśli bezapelacyjne zwycięstwa w biegu klasycznym podczas Klubowych Mistrzostw Polski. Na podium stanęła także Amelka Block, a miejsca w czołowej dziesiątce wywalczyli jeszcze: Piotr Paszyński, Agnieszka Proga, Anety Kaźmierczak i Białkowska oraz Agata Stankiewicz. Czwarte miejsce po pasjonującej walce, z niewielką stratą do medalistów, zajęła klubowa sztafeta, w której oprócz złotych medalistów klasyka i Piotrka Paszyńskiego, biegli jeszcze: Weronika Fortuniak, Przemek Zuchmański i Łukasz Charuba. Dobrze w zawodach towarzyszących wypadli także najmłodsi, zwłaszcza: Ignacy Słomczyński, Zbyszek i Grzegorz Bartos oraz Martyna Gola. Oby jeszcze lepiej było na zbliżających się indywidualnych Mistrzostwach Polski!    

pełne wyniki zawodów http://echotwardogora.pl/

 

Radość na Cała Polska biega z mapą


DSC05871Wspanialne było widzieć radość na twarzach dzieciaków, którzy pierwszy raz w życiu wzięli udział w biegu na orientację i odnaleźli na terenie rynku Manufaktury i Parku Zdrojowego wszystkie punkty kontrolne. 

Cenne było zaciekawienie przechodniów oglądających spacerującą z mapą Prezydent Miasta Łodzi Panią Hannę Zdanowską. 

W końcu widowiskowy był pokaz biegu na orientację ze startu masowego w wykonaniu zawodników UKS Orientuś Łódź.

Dziękuję Dyrekcji Manufaktury za życzliwość i gościnność oraz zawodnikom UKS Orientuś Łódź za wolontariat podczas organizacji i zachęcanie dzieci i rodzin do wzięcia udziału w biegu. Zdecydowana większość naszych sklasyfikowanych uczestników to zupełni nowicjusze.

Wyniki, zdjęcia i relacje dostępne w zakładce Łodzi na biegajzmapa.pl


Co oferujemy tym, którzy złapali bakcyla biegu na orientację?

- Zapraszamy na nasze treningi i zawody - szczegóły dostępne w odpowiednich zakładkach na stronie klubu.

Czekamy na Ciebie! To dopiero początek Twojej przygody z mapą.

 

Kampus uniwersytecki dał radę!

DSC 2923

Ponad 120 osób zainaugurowało na Kampusie UŁ kolejny cykl ŁÓDŹ PARK TOUR. Liczna frekwencja, szczególnie w kategorii Rodzinnej, pokazuje, że bieg na orientację to sport rodzinny, co nas ogromnie cieszy.

Gratulacje dla siódemki zwycięzców etapu. 

Wyniki, mapy i relacje w zakładce ŁÓDŹ PARK TOUR

Podziękowanie dla niezawodnych Organizatorów z UKS Orientuś Łódź, którzy od A do Z przygotowali etap i doprowadzili go do szczęśliwego zakończenia, poświęcając gro swojego wolnego czasu.

Ukłony dla Pizzerii Fiero za niezawodne wsparcie i nagrody dla zwycięzców. 

Kolejny etap już 11 czerwca. Śledźcie naszą stronę. A już w sobotę - Cała Polska biega z mapą w Manufakturze (obok sklepu Kakadu). Zapraszamy do wspólnego świętowania. 

 

Cała Polska biega z mapą w Manufakturze!

Już w sobotę wielkie wydarzenie promujące bieg na orientację. W ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska biega z mapą w Łodzi w Manufakturze będziecie mogli zupełnie za darmo, na profesjonalnej mapie i elektronicznym sprzęcie, spróbować swoich sił w biegu na orientację!

Czekamy na Ciebie w godzinach 11-15 w nowootwartym Parku Zdrojowym (obok Kakadu, blisko wejścia do galerii od ul. Drewnowskiej, od rynku dojście do centum za sklepem Go Sport).

Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy po prostu przyjść! Na wszystkich, którzy ukończą trasę czekają słodkie upominki.

Szczegóły akcji: biegajzmapa.pl

 

ŁÓDŹ PARK TOUR LATO 2015

Przed nami kolejna wyjątkowa edycja miejskiego cyklu wieczornych biegów na orientację. Stwarzamy okazję do profesjonalnego uprawiania tego sportu w samych centralnych miejscach naszego miasta.

Co nas czeka w edycji letniej?

- w sumie 4 biegi, z czego ostatni pościgowy,

- więcej biegania po miejskich terenach zielonych i parkach,

- nastawienie i szczególna promocja kategorii rodzinnej dla opiekunów z dziećmi.

Czekamy na rekordy frekwencji. Cel na lato 2015 - 150 osób!

Szczegóły cyklu, formularz zgłoszeń oraz wszystkie informacje w zakładce ŁÓDŹ PARK TOUR.

 

Textilcross `2015

Świetnie spisali się nasi najmłodsi w XXXVI Textilcrossie w Lesie Łagiewnickim. Agnieszka Proga stanęła na podium w biegu na 2 km a tuż za nią przybiegły: Zuzia Gielec, Martyna Gola i Paulina Berlińska. Rewelacyjnie pobiegł Kuba Kadłubaj, który w gronie kilkudziesięciu dużo starszych rywali w tym wyczynowo biegających studentów uplasował się na 14 miejscu. Dobrze pobiegli też bracia Bartosowie i najmłodsza uczestniczka biegu Julia Gielec. W biegu głównym na 10 km znów świetnie pobiegła Dominika Wiecha, która zajęła 5 miejsce z czasem poniżej 45 minut.

Textilcross 2,5 km - wyniki

Mieliśmy również swoją reprezentację na Mistrzostwach Niemiec w Sprincie. Co prawda regulamin nie pozwalał na zdobycie medali przez obcokrajowców, ale warto pochwalić wyniki naszych, którzy zakończyli zmagania z pozycjami medalowi i w ścisłej czołówce: Piotrek Rzeńca, Krzysiek, Agata, Ewa i Piotrek Paszyński.

Z Warszawy nadeszła też miła wiadomość o zwycięstwie w Mistrzostwach Mazowsza Młodzików w BnO Adama Lisiaka. Brawo!          

W niedzielę biegaliśmy też trening techniczny. MAPA A, MAPA B

 

 

 

Puchar Bałtyku 2015

Czwórka orientusiów stanęła na podium bardzo silnie obsadzonego w tym roku Pucharu Bałtyku. Cenne zwycięstwo odniósł Piotrek Rzeńca (M14), druga ukończyła swą kategorię Amelka Block (K14) a brązowe medale zawisły na szyjach Anety Kaźmierczak (K20) i Łukasza Charuby (elita). O dobrym występie mówić mogą także Filip Słomczyński najlepszy w kategorii rodzinnej oraz Zbyszek Bartos, Ignacy Słomczyński i Przemek Zuchmański, a także Martyna Gola, Agnieszka Proga i Agata Stankiewicz. Start na bardzo trudnym technicznie terenie był dobrym sprawdzianem przed zbliżającymi się zawodami mistrzowskimi i surową lekcją dla tych, którzy przespali zimę.

Strona zawodów        relacja telewizyjna   

 

Krzysiek z medalem z Ultralonga

Pierwszy tegoroczny medal Mistrzostw Polski zdobyty. Krzysiek Rzeńca zdobył brąz na dystansie długim w nadmorskim Sztutowie. Gratulacje! Kilka miejsc tuż poza podium zwiększa nasze apetyty na kolejne zmagania, które już pod koniec maja w Krakowie. Czekamy na efekty!

WYNIKI 

 

Dominika wygrywa Bieg Olimpijczyków!

Dominika Wiecha została zwyciężczynią biegu głównego na dystansie 5 km podczas rozegranego w parku im. Baden Powella , IX Biegu Olimpijczyków. Skutecznym finiszem wywalczyła okazały puchar, który wręczył jej medalista olimpijski Mieczysław Nowicki oraz zestaw kosmetyków z kremem antycellulitowym włącznie. Pozostali Orientusie, choć nie wywalczyli wymarzonego kremu, także spisali się dobrze. Miejsca w czołowej dziesiątce swoich biegów zajęli: Zuzia Gielec, Agnieszka Proga i Piotrek Rzeńca. Na dobrych lokatach bieg ukończyli też: Martyna Gola, Paulina Berlińska, Adam Lisiak, Zbyszek i Grzesiek Bartos oraz Mateusz Michalec. Mimo, że wszyscy reprezentowali swoje szkoły, dzięki klubowym dederonom było nas widać i to bardzo korzystnie.