Historia i Sukcesy

Drukuj

 

Uczniowski Klub Sportowy "Orientuś" powstał w roku 1998. Został założony przez harcerzy 34 ŁDH, członków Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego, nauczycieli, uczniów i  absolwentów Szkoły Podstawowej nr 158 w Łodzi. Jego siedzibą jest od kilku lat Gimnazjum nr 33 w Łodzi. Zawodnicy to uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 33 i 29 oraz Szkoły Podstawowej nr 34 i 190, a także innych łódzkich szkół.

Od początku istnienia klubu aż do stycznia 2011 roku funkcję prezesa sprawowała Małgorzata Paszyńska. Obecnie prezesem jest Łukasz Charuba, a sekretarzem i trenerem nieprzerwanie od kilkunastu lat jest Krzysztof Lewandowski

Obecnie w klubie trenuje blisko 70 osób, z czego 60 ma licencje sportowe Polskiego Związku Orientacji Sportowej. W roku 2000 UKS "Orientuś" został uznany za najlepiej działający uczniowski klub sportowy przy gimnazjum w województwie łódzkim i otrzymał nagrodę w postaci sprzętu sportowego na sumę blisko 12 tysięcy złotych.

W lipcu 2004 r. klub wziął udział w największych na świecie zawodach na orientację O-Ringen w Szwecji. W roku 2005 uczestniczył w Grand Prix Slovakia i Bohemia w Czechach. W 2006 r. zawodnicy UKS „Orientuś” wystartowali w WOC Tour – imprezie towarzyszącej Mistrzostwom Świata, które odbyły się w Aarhus w Danii. W 2005 r. staliśmy się klubem pierwszoligowym, a w 2007 zdobyliśmy wicemistrzostwo w Klubowych Mistrzostwach Polski i zajęliśmy 2. miejsce w Drużynowym Pucharze Polski, wygrywając klasyfikację młodzików oraz juniorów! Od kilku lat regularnie zdobywamy wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji klubów oraz zwyciężamy w Drużynowaym Pucharze Polski!

Nie tylko biegamy, ale także organizujemy różne imprezy sportowe...
UKS "Orientuś" Łódź jest organizatorem wielu imprez sportowych i turystycznych na orientację.

Największą z organizowanych jest Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj się i Licz". Od 1997 roku w ponad 20 imprezach pod tą nazwą wzięło udział 8 tysięcy zawodników z województwa łódzkiego, Wrocławia, Gdańska, a nawet ze Szwecji. Impreza, która jest największą tego rodzaju w Polsce, organizowana jest dzięki dotacjom Urzędu Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego. 

UKS "Orientuś" organizuje corocznie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego oraz Jesienne Zawody na Orientację "Złota Igła".

Klub był także wielokrotnie organizatorem mistrzostw województwa młodzików w sprinterskim biegu na orientację, igrzysk młodzieży szkolnej, turnieju uczniowskich klubów sportowych i zawodów w parkowym biegu na orientację.

 

OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY W LATACH 2011-2016

 

 

Tuesday the 25th. Affiliate Marketing. administrator: poplawa tlen.pl
Copyright 2012

©