Nasze Zawody
-
Aktualności
Liczba artykułów: 600 -
Trenuj BnO!
Liczba artykułów: 0-
Dyscyplina
Liczba artykułów: 1 -
Treningi
Liczba artykułów: 1
-
-
Klub
Liczba artykułów: 0-
Trenerzy i zarząd
Liczba artykułów: 1 -
Sukcesy
Liczba artykułów: 1 -
Zawodnicy
Liczba artykułów: 17
-
-
Kalendarz Zawodów
Liczba artykułów: 2 -
Galeria
Liczba artykułów: 1 -
Nasze Zawody
Liczba artykułów: 0-
Złota Igła
Liczba artykułów: 3Jesienne Zawody na Orientację „Złota Igła” to impreza kończąca zwykle sezon startów, rozgrywana na przełomie października i listopada. Niegdyś, w latach 90-tych organizowana była wspólnie z harcerzami i miała raczej charakter turystyczny. Od kilku lat ma postać scorelaufu czyli biegu punktowego odbywającego się ze startu masowego. Ta odmienność powoduje że ma swoich sympatyków także wśród zupełnych amatorów choć czasem odbywa się już w późnojesiennym chłodzie. Startujący rywalizują w czterech kategoriach wiekowych; osobno wyczynowcy, osobno amatorzy w patrolach. Impreza dofinansowywana z Urzędu Miasta Łodzi poświęcona jest pamięci tragicznie zmarłego druha Andrzeja Skomiała, drużynowego 34 ŁDH, z której wywodzą się założyciele UKS Orientuś i pierwsi zawodnicy klubu.
Najbliższa „Złota Igła” rozegrana zostanie 27 października 2012 r. Regulamin tutaj.
-
Podbieg w Łagiewnikach
Liczba artykułów: 1 -
Orientuj się i licz
Liczba artykułów: 1Od roku 1997 nasz klub jest organizatorem Turystycznego Marszu na Orientację „Orientuj się i licz”, który aby umożliwić udział w nim jak największej liczbie zainteresowanych odbywa się na terenie Lasu Łagiewnickiego znajdującego się w granicach miasta. W 24 rozegranych dotychczas imprezach wzięło udział już kilkanaście tysięcy uczniów szkół z województwa łódzkiego i dolnośląskiego. W jednym pierwszych marszów uczestniczyło ponad 700 osób. Ze względów organizacyjnych musieliśmy wprowadzić ograniczenia zgłoszeń, których ilość przekraczała niekiedy 1000. W ostatnich latach liczba startujących ustabilizowała się na poziomie 350 – 450 dzięki czemu znacznie podniósł się poziom zmagań.
Zawody polegają na odnalezieniu w ciągu 70 minut jak największej ilości zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych, potwierdzenie ich odnalezienia przy użyciu elektronicznego chipa (kiedyś karty startowej) oraz wykonaniu dodatkowych zadań topograficznych i matematycznych. Rywalizacja przebiega w patrolach, w czterech kategoriach wiekowych. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy uczestnictwa, napoje i kanapki a najlepsi puchary i nagrody rzeczowe. Impreza bywa często relacjonowana przez lokalne telewizje i dzienniki. Wszyscy zaangażowani w organizację zawodów pracują na zasadzie wolontariatu.
Najbliższe zawody odbędą się 6 października 2012 r. Regulamin dostępny tutaj. Lista zgłoszeń
-
-
Tablica ogłoszeń
Liczba artykułów: 1czyli zgubiono/znaleziono
-
Kontakt
Liczba artykułów: 1 -
INNE
Liczba artykułów: 2-
Mistrzostwa Woj. Łódzkiego
Liczba artykułów: 2Mistrzostwa Województwa Łódzkiego to kontynuacja organizowanych przez p. Wacława Polcera od wielu lat Mistrzostw Szkół. Do rywalizacji szkolnej (zawodnicy nie reprezentują klubów, lecz macierzyste szkoły) dodaliśmy jeszcze mistrzostwa akademickie i współzawodnictwo nauczycieli. Osobne trasy i klasyfikację przygotowujemy dla licencjonowanych zawodników i zupełnych amatorów, dzięki czemu ci drudzy mają szanse rywalizować o mistrzowskie tytuły i puchary dla swoich szkół.
Tegoroczne mistrzostwa odbędą się 13 maja w Arturówku. Regulamin MWŁ 2017
Zapraszamy!
-