Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj się i Licz"

Drukuj

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dzielną postawę w deszczowym Lesie Łagiewnickim, a wszystkim ORIENTUSIOM za przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. Jesteście wspaniali! 


Wyniki
       

Wyniki rodzinna

foto:        klubowe         Julia Młynarczyk           Tik Tok by Andrey Vodopyanov cz.1            cz.2Impreza dofinansowana ze środków:

Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci na zadanie Ogólnopolski bieg na orientację dzieci. 

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach konkursu "Wydarzenia turystyczne na plus" na zadanie Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj się i Licz".

Urzędu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi - Łódź Sportowa na zadanie Zdrowa jesień z biegiem na orientację.  


      Logo MKDNiS kolorowe                dotacje na plus -01 002         Logo Miasta odzi                     

     

                                        

Łyk historii

Od roku 1997 nasz klub jest organizatorem Turystycznego Marszu na Orientację „Orientuj się i licz”, który, aby umożliwić udział jak największej liczbie zainteresowanych, odbywa się na terenie Lasu Łagiewnickiego znajdującego się w granicach miasta. W ponad 30 rozegranych dotychczas imprezach wzięło udział już kilkanaście tysięcy uczniów szkół z województwa łódzkiego i z całej Polski. W jednym z pierwszych marszów uczestniczyło ponad 700 osób.  Ze względów organizacyjnych musieliśmy wprowadzić ograniczenia zgłoszeń, których ilość przekraczała niekiedy 1000. W ostatnich latach liczba startujących ustabilizowała się na poziomie 350 – 450 osób, dzięki czemu znacznie podniósł się poziom zmagań.

Zawody polegają na odnalezieniu w ciągu 70 minut jak największej ilości zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych, potwierdzenie ich odnalezienia przy użyciu elektronicznego chipa (kiedyś karty startowej) oraz wykonaniu dodatkowych zadań topograficznych i matematycznych. Rywalizacja przebiega w patrolach, w czterech kategoriach wiekowych. Dzięki wsparciu z urzędów wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy uczestnictwa, napoje i słodycze, a najlepsi puchary, medale i nagrody rzeczowe. Impreza bywa często relacjonowana przez lokalne telewizje i dzienniki. Wszyscy zaangażowani w organizację zawodów pracują na zasadzie wolontariatu.

 


EDYCJA 2020

WYNIKI

ZDJĘCIA: Maciej Bartos, Alicja Ewiak-Paszyńska, foto klubowe

Relacja TV TOYA


EDYCJA 2019 

WYNIKI

ZDJĘCIA: Maciej BartosLiliana Grzymkiewiczfoto klubowe        

Relacja TV TOYA


EDYCJA 2018

WYNIKI TDmTDsTJTS, KR

ZDJĘCIA: Piotr Młynarczyk i Maciej Bartosfoto klubowe        

Filmy Piotra Rzeńcy


EDYCJA 2017 

WYNIKI TDmTDsTJ, TS

RELACJA TV

ZDJĘCIA: Maciej BartosPiotr Młynarczykfoto klubowe 


EDYCJA 2016 

WYNIKI     

ZDJĘCIA

MAPA ZBIORÓWKA

REGULAMIN 2016 


EDYCJA 2015 

WYNIKI

ZDJĘCIA: Krzysztof LewandowskiAndrzej Deredos

FILM TV TOYA    FILMY PRZEMKA

MAPA ZBIORÓWKAEDYCJA 2014

WYNIKI    RELACJA TV TOYA       ZDJĘCIA        FILMY 

MAPA ZBIORÓWKA


EDYCJA 2013

WYNIKI 

MAPA TDm (szkoły podstawowe)
MAPA TDs (gimnazja)
MAPA TJ (szkoły ponadgimnazjalne)
MAPA TS (dorośli)

ZDJĘCIA (Krzysztof Lewandowski - Galeria Orientusia) 


EDYCJA 2012 Zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

Monday the 23rd. Affiliate Marketing. administrator: poplawa tlen.pl
Copyright 2012

©