XXXIII Bieg Sylwestrowy. Orientusie w czołówce!

Drukuj

Prawie trzydziestka Orientusiów wystartowała w XXXIII Biegu Sylwestrowym w Arturówku! W wyścigu młodzieżowym aż trójka chłopaków zameldowała się w czołowej ósemce! Najlepszy z nich - Ignacy Słomczyński, wrócił do domu z okazałym pucharem za 6. miejsce. Tuż za nim finiszowali: Michał Nowak i Piotrek Ledzion, a w drugiej dziesiątce (na 100 startujących) bieg ukończyli: Adam Lisiak, Filip Marcjanek i Tomasz Rzeńca. Najlepszą z naszych dziewcząt była Julia Gielec (9 m-ce), za którą finiszowały: Wiktoria Doreń i Paulina Berlińska. Dzielnie walczyli także najmłodsi: Franek, Janek i Maks. W biegu głównym na 10 km swój rekord poprawiła Dominika Wiecha, która zajęła 7. miejsce wśród kobiet (42:34), wyprzedzając po niesamowitym pościgu byłą mistrzynię świata w maratonie Wandę Panfil! Dobre biegi naszych weteranów pozwoliły Orientusiowi w nieoficjalnej klasyfikacji klubów (biorąc pod uwagę średni czas) zająć 3. miejsce! Brawo najmłodsi, brawo starszaki!